Jump to content


Pomoć oko zvu�nika


grinder

Recommended Posts

Imam zvuÄnike Sony SS-MB115 i nigde ne uspevam da pronadjem koja je sinusna snaga jednog zvuÄnika. Na svakom zvuÄniku, na zadnjoj ploÄici, piÅ¡e snaga 100W mada je meni to neÅ¡to prevelika snaga za ove zvuÄnike.

U specifikaciji koju sam pronašao na netu piše sledeće:

 
Speaker system - 2 way, magnetically shielded
Loud speaker units
  Woofer: 16 cm, cone type
  Tweeter: 2.5 cm, balance drive type
Enclosure type - Acoustic suspension
Rated impedance - 8 ohms
Power handling capacity - Maximum input power: 100 watts
Sensitivity level - 87 dB (1 W, 1 m)
Frequency range - 60 Hz - 20,000 Hz
Cross over frequency - 3,000 Hz
Dimensions (w/h/d) -  Approx. 220 ´ 370 ´ 190 mm, not including front grill
Finish - Black PVC (polyvinyl chloride)
Mass - Approx. 4 kg
 
ZakljuÄio sam da je ukupna maksimalna snaga koja može da se poveže 100W, ali je nedoumica da li je to po jednoj kutiji ili za obe kutije (2x50W)? Takodje je nedoumica koja je ovo vrsta snage u specifikaciji? 
Molim za pomoć iskusnih audiofila sa foruma :)
Link to comment
Share on other sites

Imao sam slicne zvucnike (SS-MB250H), njihova max snaga je 120W po specifikaciji, sto znaci valjda da mogu da prime max 120W po zvucniku i to samo kratkotrajno, jer ce da vrisnu. Bili su povezani na pojacalo od 2x60W, tako da kontam da im je snaga 50-60W, a tvoji 40-50W po zvucniku. Sve u svemu solidni jeftini zvucnici (platio ih nove u Maxiju 70E u to vreme) odlicni za pocetnike

Link to comment
Share on other sites

Ne morem verovat, el su svi "pukli" u jednoj temi traži savjet , u drugoj ga dijeli. :roll: , ma dobro...? :listen

Ne znam jesi li na mene mislio, ali slika koju sam postavio decku iznad je google pretraga od 5 sekundi, nisam mislio sebe nazivati nikakvim znalcem i ekspertom sto i nisam, ne vidim cemu cudjenje?

Link to comment
Share on other sites

Imao sam slicne zvucnike (SS-MB250H), njihova max snaga je 120W po specifikaciji, sto znaci valjda da mogu da prime max 120W po zvucniku i to samo kratkotrajno, jer ce da vrisnu. Bili su povezani na pojacalo od 2x60W, tako da kontam da im je snaga 50-60W, a tvoji 40-50W po zvucniku. Sve u svemu solidni jeftini zvucnici (platio ih nove u Maxiju 70E u to vreme) odlicni za pocetnike

Da, sad vidim da su vrlo sliÄni zvuÄnici sa ovim mojim. Kod mene su povezani na pojaÄalo 2x70W i sliÄnog sam miÅ¡ljenja da su kutije maksimalne snage po kutiji 50W. 

Link to comment
Share on other sites

Ma Å¡to se opterećujete sa tim podacima, ako ne praviÅ¡ žurke (a sva kućna pojaÄala i kućni zvuÄnici nisu za to predviÄ‘eni), nećeÅ¡ nikada doći do toga da moraÅ¡ toliko da pojaÄaÅ¡ zvuk - obiÄno se u kućnim uslovima sluÅ¡a na 5-10-15 wati. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Eh, pa nisu zvucnici bas tako svileni :) .

 

Govorim uopsteno, pre granicne (nazovimo tako) jacine zvucnika cuje se distorzija u zvuku. Dovoljno je spustiti jacinu za par dB i sve ce biti oke. Probaj, pa ces naci tacku 'koja se ne prelazi' ;) .

A za snagu zvucnika, deklarise se po komadu, i kad nije navedeno RMS (sinusna), u pitanju je 'muzicka' snaga. Recimo da 100 W muzicke dodje oko 50-60 W RMS. Ako je navedeno nesto kao power 50(90) W RMS - prvi broj je nominalna snaga (za kontinualni rad), a drugi 'max peak' snage koji zvucnici mogu istrpeti bez posledica. Eto...

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...