Jump to content


�orđe Balašević


Aleksandar75

Recommended Posts

Å to se tiÄe mini linije nebih da se meÅ¡am, al Å¡to se tiÄe BalaÅ¡evića moj odgovor ti je :evil: :evil: :evil::screwy :screwy................... i joÅ¡ mnogo gore od toga. Ono Å¡to mi pada na pamet da ti napiÅ¡em prosto ne priliÄi mojim godinama i vaspitanju.

Link to comment
Share on other sites

Da li je ovde rec o njegovim muzickim ili moralnim kvalitetima? :D

 

 

 

ReÄ je o njegovim ukupnim kvalitetima i da,  jesam jugonostalgiÄar, jesam autonomaÅ¡ i sa godinama postajem to sve viÅ¡e. Äoletovi koncerti su devedsetih godina meni i mojim prijateljima bili svojevrstan politiÄki kabare, oaza u bespuću i mulju slobizma. Mislim da se ovih dana polako vraćamo u devedesete. Jbt pa uskoro će poÄeti da apse zbog plavih oÄiju, kad im ponestane lopova i "lopova". ViÅ¡e neću da oftopiÄarim i uÄestvujem na ovoj temi. Å to bi reko onaj vaÅ¡: toliko.  i nema smeÅ¡ka na kraju...........

Link to comment
Share on other sites

ReÄ je o njegovim ukupnim kvalitetima i da,  jesam jugonostalgiÄar, jesam autonomaÅ¡ i sa godinama postajem to sve viÅ¡e. Äoletovi koncerti su devedsetih godina meni i mojim prijateljima bili svojevrstan politiÄki kabare, oaza u bespuću i mulju slobizma. Mislim da se ovih dana polako vraćamo u devedesete. Jbt pa uskoro će poÄeti da apse zbog plavih oÄiju, kad im ponestane lopova i "lopova". ViÅ¡e neću da oftopiÄarim i uÄestvujem na ovoj temi. Å to bi reko onaj vaÅ¡: toliko.  i nema smeÅ¡ka na kraju...........

Super je sto postoje alternativni bendovi kao sto su Zaklana celjad! Kamo srece da zivimo u zemlji gde se takvima poklanje vise paznje, a ne main stream mulju cije je olicenje Djoka. Mislim da bi se moj sistem istog momenta pokvario kada bi se zavrteo Balasevic :) Ali dobro o ukusima se ne raspravlja, mada je greota dati tolike pare za neke tamo komponente, pa da vam D mol cepa usi. 

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe mini linije nebih da se meÅ¡am, al Å¡to se tiÄe BalaÅ¡evića moj odgovor ti je :evil: :evil: :evil::screwy :screwy................... i joÅ¡ mnogo gore od toga. Ono Å¡to mi pada na pamet da ti napiÅ¡em prosto ne priliÄi mojim godinama i vaspitanju.

 

 

ReÄ je o njegovim ukupnim kvalitetima i da,  jesam jugonostalgiÄar, jesam autonomaÅ¡ i sa godinama postajem to sve viÅ¡e. Äoletovi koncerti su devedsetih godina meni i mojim prijateljima bili svojevrstan politiÄki kabare, oaza u bespuću i mulju slobizma. Mislim da se ovih dana polako vraćamo u devedesete. Jbt pa uskoro će poÄeti da apse zbog plavih oÄiju, kad im ponestane lopova i "lopova". ViÅ¡e neću da oftopiÄarim i uÄestvujem na ovoj temi. Å to bi reko onaj vaÅ¡: toliko.  i nema smeÅ¡ka na kraju...........

 

Ok. Prvo, vec sam se izvinio i napisao da je u pitanju bila sala a ne zelja da bilo koga uvredim... Moja je krivica sto sam ubacio off... Ali ipak da odgovorim i pokusam da smirim strasti.

Ne vidim razlog da se na forumu koji se navi HI FI-jem i muzikom unose ideolosko-(dnevno)politicko-itd. kvalifikacije...tim pre sto je ocigledno da zakljucke izvodis iz pogresnih (ili pogresno shvacenih) premisa.

Kakve veze ima odakle si ti ili bilo ko na forumu, sta ti je bila oaza 90-tih i sl.? Iz tvog posta ispada da na osnovu linka koji sam postavio ja pripadam toj nekoj ''drugoj strani''. Mozda ja imam mnogo razloga da tako nesto shvatim kao uvredu!

Kada sam napisao da ultravox nekorektno izvodi zakljucke upravo sam mislio na to da nas je sve strpao u istu grupu, stavio nam u usta ono sto nismo rekli i ''rezimirao''. Ocigledno to i ti cinis bez pravilne analize, olako reagujuci ''na prvu loptu''.

 

Za tvoju informaciju: grupa ''Zaklana celjad'' je iz Vovodine. Malo se o njima zna jer predstavljaju izumrlu vrstu koja se nekada (dok nije postojao Pink) zvala alternativna muzika.Pre mnogo godina kada su snimili spot pricalo se da su studenti akademije filmskih umetnosti u NS. Takodje se prica da je spot kostao oko 100 evra, pa je od mnogih ozbiljnih umetnika shvaćen i kao remek delo trash low cost kratkog filma. Itd...itd...itd... Samo sam zeleo da kazem da sve moze da se gleda i sa druge tacke gledista i bez apriori osude necega sto je nepoznato ili nije lako razumljivo.... Nije li i na ovom forumu postojala reakcija Novosadjana na zabranu jedne izlozbe (takodje alternativnog karaktera)?

 

Inace, ne slusam death metal.

Link to comment
Share on other sites

Super je sto postoje alternativni bendovi kao sto su Zaklana celjad! Kamo srece da zivimo u zemlji gde se takvima poklanje vise paznje, a ne main stream mulju cije je olicenje Djoka... 

 

BaÅ¡ je super. Kamo sreće da je viÅ¡e takvih. DruÅ¡tvo bi nam se proÄistilo od nazadnih ideja, a pogotovo od nasilja. 

 

Å teta samo Å¡to za uvodni rif nisu imali bolju ideju, pa su morali malo da pozajmljuju

 

Å to se drugog boldovanog dela teksta tiÄe, kad se alternativnom bendu poklanja viÅ¡e pažnje, on suÅ¡tinski prelazi u mejnstrim. Nazivali ga mi kako nam drago. 

 

Takodje se prica da je spot kostao oko 100 evra, pa je od mnogih ozbiljnih umetnika shvaćen i kao remek delo trash low cost kratkog filma.

 

Kojih ozbiljnih umetnika? Imaš neka imena?

Ne provociram, zaista me zanima koji autoritet je ovo proglasio remek delom. 

 

InaÄe, ne sluÅ¡am ni death metal, ni ÄorÄ‘a BalaÅ¡evića. 

Link to comment
Share on other sites

Svako iz bivse YU ko kaze da nije proziveo neki lep trenutak u zivotu uz neku pesmu Djordja Balasevica je pre svega vanserijski lazov.Kad se pojavi muzicar kome ce cela sala u svakom gradu,selu i zaseoku sadasnjih 6 tuznih balkanskih drzava da odpeva ovako neku pesmu nek se javne,verujem da ih dosad ima na prste jedne ruke.Inace,nisam fan i nemam ni jednu njegovu plocu. http://www.youtube.com/watch?v=LmE5Ata77Es

Link to comment
Share on other sites

HA HA HA !!! Ispade da sam pokrenuo temu DJ. Balasevic??? Jos se pitam gde mi nestadose postovi i pomislih da su obrisani kao OFF, sto bi ruku na srce bilo sasvim opravdano. Uopste mi nije bila namera da pravim feljm ali sta je tu je :-)

Uzgred strasno me nervira kada main stream pojedinci pokusavaju da predstave kao avangardu. Tako je ''Djoka'' satro bio simbol nekog otpora...

Mozda je to moja ''muzicka deformacija'', za mene kao klinca su simbol tog ''pobunjenickog'' stava bili: Sex pistols, Clash, Ramones, The exploited, Dead Kennedys....i da ne nabrajam hronoloski do danas...

''Djoka'' je uvek bio i ostao main stream u onoj negativnoj konotaciji.

Medjutim, nije problem to sto neko voli ''Djoleta'' vec sto vec vise godina kad god neko vidi spot koji sam postavio leti ''drvlje i kamenje''... kao da smo u srednjem veku i to od strane onih koji su najveci promopteri ''svih vrsta slobode''...

Link to comment
Share on other sites

Kojih ozbiljnih umetnika? Imaš neka imena?

Ne provociram, zaista me zanima koji autoritet je ovo proglasio remek delom. 

 

InaÄe, ne sluÅ¡am ni death metal, ni ÄorÄ‘a BalaÅ¡evića. 

 

Nisam rekao da se radi o remek delu vec o remek delu low cost trash kratkog filma...ili kako sam vec to formulisao...

Ne znam da li ti je namera da me isprovociras da kazem Aca Radivojevic i Bekvalac koji su ovaj spot u svojoj emisiji  prakticno prvi put predstavili javnosti van you tube-a... 

Mislio sam na neke umetnike cija imena sirem auditorijumu nista ne znace ali meni znace mnogo... nije mi bila namera da ''etabliram'' taj bend...

Inace, veoma postujem ljude koji za malo para iskljucivo svojim entuzijazmom prave nesto.... u tom smislu you tube i slicni mediji imaju pozitivnu ulogu...

Veliki sam fan you tube legendi kao sto je Dr Protic, Jaganjac i sl.

Link to comment
Share on other sites

HA HA HA !!! Ispade da sam pokrenuo temu DJ. Balasevic??? Jos se pitam gde mi nestadose postovi i pomislih da su obrisani kao OFF, sto bi ruku na srce bilo sasvim opravdano. Uopste mi nije bila namera da pravim feljm ali sta je tu je :smile:

Uzgred strasno me nervira kada main stream pojedinci pokusavaju da predstave kao avangardu. Tako je ''Djoka'' satro bio simbol nekog otpora...

Mozda je to moja ''muzicka deformacija'', za mene kao klinca su simbol tog ''pobunjenickog'' stava bili: Sex pistols, Clash, Ramones, The exploited, Dead Kennedys....i da ne nabrajam hronoloski do danas...

''Djoka'' je uvek bio i ostao main stream u onoj negativnoj konotaciji.

Medjutim, nije problem to sto neko voli ''Djoleta'' vec sto vec vise godina kad god neko vidi spot koji sam postavio leti ''drvlje i kamenje''... kao da smo u srednjem veku i to od strane onih koji su najveci promopteri ''svih vrsta slobode''...

DJ BALASEVIC?!dj MISLIS ONO DVA GRAMOFONA,SLUSKE....AAAAA.......MISLIS ONAJ LJIGAVAC,SMESKO UVLAKAC?Oliver Mandic je u nekom intervjuu rekao "boljeg pjesnika,a goreg coveka.."Cijenim njegov album Bezdan dje je on malo iskoracio stilski od totadasnjeg rada.Ne mogu ga ocima vidjet sa onim lukavim okicama,rukama u dzepovima i jos gadnijeg osmijeha.Pa kad pocne da ljigavi sa svojom zenom koliko se vole,pa sad i sin..bljak......o ukusima ne treba...ali djavo mi ne dade mira...da njega nema ne biuznali sta su cvarci,slanina i sl.Ujutro kad idem na posao slusam radio na i kad cujem njega odmah menjam r.stanicu.Toliko o panonskom mornaru.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...