Jump to content


Univerzalni daljinski upravljaci


Ljuba

Recommended Posts

Eh... 

 

Prosetam jutros do Tempa ovdasnjeg, i nemaju Hama vec 2 Philips univerzalca. Pogledam spisak/semu, oba imaju Denon. Ali... pogledam malo bolje uputstvo, pa daljinac - KAKO kontrolisati risiver/pojacalo kad nema select/dugme za takav uredjaj??? Pogledam onda i gornju sliku Hama daljinca, ista stvar :( .

 

Tako da sam opet na pocetku; zna li neko gde naci hex kodove za Denon DRA-295 i DCD-485? To radi programiranja nekog (skupog) daljinca u buducnosti...

 

Pozz 

Link to comment
Share on other sites

Eh... 

 

Prosetam jutros do Tempa ovdasnjeg, i nemaju Hama vec 2 Philips univerzalca. Pogledam spisak/semu, oba imaju Denon. Ali... pogledam malo bolje uputstvo, pa daljinac - KAKO kontrolisati risiver/pojacalo kad nema select/dugme za takav uredjaj??? Pogledam onda i gornju sliku Hama daljinca, ista stvar :( .

 

Tako da sam opet na pocetku; zna li neko gde naci hex kodove za Denon DRA-295 i DCD-485? To radi programiranja nekog (skupog) daljinca u buducnosti...

 

Pozz 

 

 

         Mislim da nazive ureÄ‘aja na dugmićima univerzalaca treba shvatiti sasvim uslovno. Ako na dugmencetu za selektovanje ureÄ‘aja piÅ¡e DVD na primer, to ne znaÄi da neće da radi sa AV risiverom. Takva su moja iskustva. Imam dve vrste kineskih Pilota, EDNET (koji ima ograniÄenu mogućnost uÄenja) i Sweex IA-110. E ovaj poslednji je posebna priÄa. Napravljen je priliÄno kvalitetno, ima  veliku memoriju i može se nauÄiti da radi skoro sve. Ono Å¡to ne valja je to da ne može da se iskljuÄi osvetljenje ekrana (greÅ¡ka u softveru, Å¡ta li?). U glavnom prosto jede baterije.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U radnjama nisam nista nasao, pre je cini mi se bio philips u big bangu, ali nema vise, sada drze one for all univerzalce.

 

Posto meni treba da uci od starog daljinskog kod, ovo je najjeftinije sto ima learn funkciju koliko sam shvatio http://www.oneforall.com/remotes/urc8610-xsight-lite.html

Meni u principu samo treba volume od svega, ali ne znam sta bi bila alternativa. Ako ne nadjem nista drugo, i niko nema neki drugi predlog, uzecu ovaj daljinac.

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam jutros daljinski, 

URC 8610

deluje dosta povoljna cena, 3600, ne znam da li je u pitanju akcija ili sta.

 

Elem, daljinski deluje skroz ok.

Meni je trebao da zameni ovaj budjavi rc2 daljinski od unico pojacala ( neverovatno da takvo djubre moze da kosta 150e okvirno kada se kupuje odvojeno ).

 

Ovaj daljinski ima mod ucenja, probao ga, i naravno nije radio.

Ispostavilo se da iako daljinski prihvati kod od drugog daljinskog, to ne znaci da je i primio kod kako valja, tako da operaciju treba ponavljati (narocito kad daljinski kao moj i nije skroz ispravan) dok ne ubode pravi kod. I to je to. Sad radi kako treba.

 

Ono sto je mozda interesantno, volume dugme moze da se zakljuca za samo jedan uredjaj, kome to treba.

I ima displej pa je moguce dodati komande na isti. Meni nepotrebno trenutno, ali eto ima.

Za tv mi je bilo potrebno bukvalno pola minuta da podesi kroz wizard.

 

Za ove pare mislim da je skroz ok daljinski. Narocito jer je izbor skoro nikakav.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...