Jump to content


Receiver dilema


Djafeje

Recommended Posts

Bane, isti digitalni kabal (xlo) koristim od prvog visekanalnog uredjaja,ako se secas pre godinu ,dve smo spominjali u temi str- da 500oes koji je imao slicne problem.

Pojacalo ta-fa 7es se" fino" greje,a sa 50 es nisi smeo da stavis dlan ni blizu ventilacionih otvora

Uh, ne secam se te teme....znam da sam imao taj problem i resio sam ga prelaskom na drugu fazu struje. Digitalni kabal je bio u jednom slucaju, motor od frizidera u drugom...samo psst, mislice da sam puko po savovima.

 

Kad stigne DA50ES ocekujem detaljan izvestaj ukljucujuci i grejanje. Ali prvenstveno zvuk me zanima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

    Ok, dragi prijatelji, nemojte se ljutiti sto me nije bilo odmah sa utiscima, gomila obaveza prethodni vikend se isprecila da "recenziram" kupovinu. Drugi razlog je sto sam tek danas dosao do optickog kabla kojim sam TV povezao sa kutijama, pa televiziju (koliko god bio odvratan zvuk) slusam preko kutija...

    Odmah "nevernim tomama" zelim da kazem da sam prezadovoljan pojacalom. Malo sam se plasio (ne znam zasto, neki stari utisci) da SONY ne proizvodi dovoljno mastan bas, medjutim ova raga me je razuverila. Ponavljam, nisam preterano ozbiljan audio freak, ali razumem se u muziku, njom se bavim mnogo godina. Druga stvar za koju ste se interesovali je grejanje receivera. Nisam ga bas slusao satima ali tokom dana masina se zagreje, nijednom do sad nije bila bas vrela za jaje na oko...

    Odmah zelim da se zahvalim prodavcu, profesionalno odradjen posao, "uvalio" mi je pojacalo po super ceni, prosto me je naterao da za samo malo vece novce pazarim super spravu! Da je jos bilo crne serije...

    E, kako to obicno biva, sad imam nov problem. Moje Sony kutije su prilicno lose, te imam plan da ih zamenim podnim kutijama, pristojne kvalitete, kompatibilne sa receiverom. Isti prodavac je nudio Tannoy-a,ne preterano skupe, kvalitetne verujem. S obzirom da sam ovde pronasao sve neophodne podatke (i dilera...), zeleo bih da cujem vase misljenje. Hvala na strpljenju...

Link to comment
Share on other sites

    E, dobro, kad smo vec krenuli da "pletemo" temu, interesuje me ta informacija. Zelim da gledam filmove uz dobar zvuk, posedujem dooobar Samsung LCD TV, zelim da imam taj filmski surround. Uzeo sam i opticki kabl da spojim tv i receiver. S druge strane receiver koji sam kupio planiran je za slusanje muzike (ploca, kojih imam zaista puno). Pitanje je koliko kvalitetan zvuk proizvodi surround sistem kao recimo:

 

 http://www.kupujemprodajem.com/JBL-SCS-200-5-zvucnici-5-1-8233087-oglas.htm?filter_id=43634554

 

 

Hvala prijatelji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...