Jump to content


Receiver dilema


Djafeje

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zato Å¡to se meni liÄno zvuk marantza nijednom do sada nije svidio ..prednost dajem samo Äistim stereo pojaÄalima i to ne bilo kojim

Zvuk Marantza je ,kao u ostalom "zvuk SONY-ja", zvuk Pionira, Harmana, Tehniksa Kenwoda.....itd bilo koji, veoma Å¡iroka i neprecizna, a samim tim i pogreÅ¡na generalizacija, otud moje pitanje.Koliko si ti, ja ili bilo ko Marantza(naprimer) Äuo i koliko uopÅ¡te pojedini modeli imaju dodirnh taÄaka da bi se neÅ¡to donelo kao generalni stav, tj predrasuda!

Link to comment
Share on other sites

Izbor ostaje na pokretaÄu teme i preporuka je da uredjaj prova od ponudjenih o kojim se komentariÅ¡e ,  iskustava po pitanju risivera govore i dokazuju da je qs serija zaista pokazala Å¡ta može i Å¡ta umije ( ostaviti na stranu Å¡to sam sony fan) nisam toliko pristrasan ali dajem prednost ...

Link to comment
Share on other sites

Ja neÅ¡to viÅ¡e naginjem Denon kompaniji kada su risiveri u pitanju a volim i Marantz (valjda zato Å¡to su pod istom kapom).SluÅ¡ao (i gledao) sam kod prijatelja par koncerata preko Denon risivera i oduÅ¡evio sam se,znam da su i Yamahini risiveri pouzdani i dobri,opet dok sam ne ÄujeÅ¡ i ne vidiÅ¡ nijedan savet ne prihvataj za gotovo reÅ¡enje.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

He-he,dopadne mi ruku skoro Marantz SR-65,ja ga bacim na policu za probu,da vidim sta je eventualno neispravno. Povezem kutije i iznenadim se,ali iskreno, kakav zvuk dobih od malog neuglednog risivera zato sto sam ocekivao tanki,nezanimljiv zvuk kakav je gotovo na svim Marantz stereo risiverima posle 22xx serije. Potenciometar malo susti,prekida AUX ulaz,otvorim ja tu malu,iznenadjujucu spravu a unutra GRUNDIG u celini i celosti... :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

He-he,dopadne mi ruku skoro Marantz SR-65,ja ga bacim na policu za probu,da vidim sta je eventualno neispravno. Povezem kutije i iznenadim se,ali iskreno, kakav zvuk dobih od malog neuglednog risivera zato sto sam ocekivao tanki,nezanimljiv zvuk kakav je gotovo na svim Marantz stereo risiverima posle 22xx serije. Potenciometar malo susti,prekida AUX ulaz,otvorim ja tu malu,iznenadjujucu spravu a unutra GRUNDIG u celini i celosti... :klanjanje

Koji Grundig  :klanjanje ???

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da se i neko od servisera ukljuÄio u temu i iznjeo svoja zapažanja .Moj prijatelj kojeg jako cijenim kao poznavaoca i kao velikog fana marantza ( zaljubljenika samo u cd playere i skoro niÅ¡ta drugo od ove firme ) mi je jednom spomenuo da zahvaljujući ovom imenu ima priliÄno posla oko popravke pojaÄala i risivera jer se njihova pojaÄala koja "navodno" rade u a klasi griju kao luda a risiveri pogotovo. Da su u njihove risivere kojim sluÄajem ugradjivani elektroliti kao u sony qs seriju definitivno bi se manje kvarili jer povlaÄe za sobom i mnoge druge kvarove.Grijanje risivera je poznata boljka kod većine, ni sony qs tu puno ne zaostaje ( serviserima je poznato da s vremenom treba prelemiti cijelu donju ploÄu) hladan lem najÄešći kvar , dok kod marantza pored hladnog lema kvarova ne fali :)...Najpouzdanije risivere bih sortirao ovim redom : harman kardon, onkyo integra , sony pa denon. Po meni se takoodje denon pokazao kao dobar iskreno ni jedan primjerak bilo kojeg denonovog uredjaja nikad nisam nosio kod majstora.

Link to comment
Share on other sites

Pre svega, ne zelim da ulazim u rasprave i da se prepirem. U mom primeru je bilo raznoraznih slucajeva i zadrzao sam se kod sonija... konkretno ovi sonijevi modeli oko kojih se razmisljas su posteno dobri , i jedan i drugi su sam vrh tadasnje ponude i opste poznato je da su se nakupili raznih nagrada za surround i ono sto je i dan danas problematicno kod uopsteno svih risivera svih proizvodjaca, a to je stereo, znaci vrhunski uredjaji i u stereo rezimu. U jednoj spravi istinski imas mogucnost da uzivas u stereu sa vrhunskom zvucnom slikom punom detalja itd. kao i da gledas filmove itd. Snage imas u izobilju, sankeni u izlazima, daljinci i od jednog i od drugog mogu da upravljaju svim uredjajima koje imas po kuci i da zamene bukvalno sve i to je jako zahvalno jer nemas gomilu daljinaca na stolu. Za tu razliku u novcu ja bih pre obratio paznju na ES model jer ako bi posmatrali uredjaj po kilazi  da50es ima 16kg,a 1070qs 13 kg uz to ES serija je najvisa moguca klasa njihovih sprava. 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Iako sam veliki fan sony-ja moracu da malo opljujem model da-50es....za sest meseci druzenja sa njim imao sam par problema: konstantno velika disipacija toplote iz ovog risivera,povremeno gubljenje zvuka na sekund-dva pri slusanju (gledanju) dvd materijala u dts postavci I daljinski upravljac koji izdrzava celih petnaest dana sa novim alkalnim baterijama.

Link to comment
Share on other sites

Iako sam veliki fan sony-ja moracu da malo opljujem model da-50es....za sest meseci druzenja sa njim imao sam par problema: konstantno velika disipacija toplote iz ovog risivera,povremeno gubljenje zvuka na sekund-dva pri slusanju (gledanju) dvd materijala u dts postavci I daljinski upravljac koji izdrzava celih petnaest dana sa novim alkalnim baterijama.

 

Marantz,Denon....itd... :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Covek koji poseduje da50es je kupio od mene str-va555es sa idejom da ga zameni,odnosno ostavi sebi 555. I eto proslo je neko vreme i saznam da je ostao na da50es u kojeg se kune i dan danas,a da je 555 prodao, vodjen time sam mislio da mu da50es nebi bio los izbor. Po meni je 555 odlican uredjaj pa reko ako se ovaj resio 555 i ostavio da50... Jedini denon koji sam imao,a da mi se dopao je avr-2809, ali mislim da je on skuplji od oba pomenuta risivera ...

Link to comment
Share on other sites

Iako sam veliki fan sony-ja moracu da malo opljujem model da-50es....za sest meseci druzenja sa njim imao sam par problema: konstantno velika disipacija toplote iz ovog risivera,povremeno gubljenje zvuka na sekund-dva pri slusanju (gledanju) dvd materijala u dts postavci I daljinski upravljac koji izdrzava celih petnaest dana sa novim alkalnim baterijama.

Daljinac jeste malo veci potrosac. Ali problem lezi u nekom cipu koji je menjan u garanciji. Tako da moguce da na tvom primerku to niko nikad nije reklamirao.

Prekidi u dts signalu nisu vezani za risiver. I ja sam imao slicne probleme koje sam resio promenom digitalnog kabla uzmedju dvd i avr.

E sto se tice grejanja nemam komentar. Većina risivera se greje kao male furune.

Staro pravlo dovoljno prostora da vazduh struji i nikakva komponenta na njemu je resenje.

Zatvorene police ne dolaze u obzir.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...