Jump to content


Receiver dilema


Djafeje

Recommended Posts

        Postovani prijatelji,

 

       pratim vec neko vreme forum, sjajnih i interesantnih informacija sam pokupio ovde. Verovatno vas ovakve teme tipa: "sta da kupim za te pare..." smaraju, ali, uvek ce nas polu-amatera biti i uvek cemo svasta zapitkivati. Svaki forum ima takvih pacijenata... Pregledao sam teme, ali opet, volim da sve moje ideje budu skupljene u jedan topic. Stoga, unapred hvala...

   Elem, zelim uzeti receiver, zelim slusati svoje vinile na svojim Sony kutijama, pogledati film. Bez preteranog filozofiranja na temu zvuka, imam dilemu izmedju MARANTZ SR 7200 i HARMAN  KARDONA serija AVR. Naravno, ne neki skuplji modeli, vec nesto poput AVR 21, AVR 130, AVR 235, AVR 255, AVR 300, AVR 156...cene do 200E mi odgovaraju, te sam vam delimicno i olaksao sa te strane, s obzirom da cena uvek igra bitnu ulogu. 60-ak W snage i pristojna zvucna slika. Na kupujemprodajem ima puno takvih sprava, pa ne bih bas da ispadnem magare...

 

http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-AVR-507-Limited-Edition-7858139-oglas.htm?filter_id=33439688

 

http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-AVR-235-7897078-oglas.htm?filter_id=33439241

 

http://www.kupujemprodajem.com/Marantz-sr-7200-7885415-oglas.htm?filter_id=42220236

 

Naravno, svaka ideja mimo mojih je dobrodosla, a ukoliko neko ima nesto slicno za utopiti, spreman sam da obaramo ruke...hvala...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zahvaljujem na prvim odgovorima. Kutije cu u dogledno vreme menjati, te ako je zbog njih predlog da uzmem Sony receiver, zahvaljujem se Rokijani. Dobra ideja, razmotricu je. Receiver nameravam kupiti u narednim danima, pa je svaka "intervencija" dobro dosla. A od gorenavedenih pojacala, sta bi moglo da prodje vasim usima?

Link to comment
Share on other sites

Preporuka Sony-jevog risivera nije bila zbog vasih kutija jer to definitivno nema nikakve veze.Da bi se zvucne kutije "uparile" sa pojacivacem zvuka,bio on dvokanalni ili visekanalni potrebno je znati osetljivost I ,snagu zv.kutija.Preporuceni risiver je za dve klase bolji od navedenih.sto mozete I procitati na ovom ili drugim forumima

Link to comment
Share on other sites

Poslušaj Rokijanu i ne razmisljaj mnogo. Taj risiver je odlican i za te novce tesko nadsvirljiv. Ono sto ja mogu da dodam je da je prodavac pouzdan i pošten. Prodaje proverenu robu, a ne sakupljanu pored inostranih kontejnera.

Sa Novicom imam vrlo prijatna iskustva i saradnju tako da ne pricam napamet.

Link to comment
Share on other sites

  Zaista vam zahvaljujem. Nemam sumnje da je ovo pojacalo vrednije od ovih koje sam nabrojao. Imam jos jednu dilemu: Pitah vas za te HK AVR 130 i AVR 158, zato sto:

 

   1. nova pojacala, nisu puno skupa. Nekako se osecam sigurnije kad kupim novo pojacalo...

   2. razmisljam da u perspektivi kupim i taj HK  set za kucni bioskop. Kompatibilnost?

 

  Sve u svemu, ako vam nije tesko, dajte ocenu tih Harman Kardona, ukoliko je neko poslusao, ili poznaje nekog ili sl. Hvala po stoti put.

Link to comment
Share on other sites

  Zaista vam zahvaljujem. Nemam sumnje da je ovo pojacalo vrednije od ovih koje sam nabrojao. Imam jos jednu dilemu: Pitah vas za te HK AVR 130 i AVR 158, zato sto:

 

   1. nova pojacala, nisu puno skupa. Nekako se osecam sigurnije kad kupim novo pojacalo...

   2. razmisljam da u perspektivi kupim i taj HK  set za kucni bioskop. Kompatibilnost?

 

  Sve u svemu, ako vam nije tesko, dajte ocenu tih Harman Kardona, ukoliko je neko poslusao, ili poznaje nekog ili sl. Hvala po stoti put.

Da sigurno je vrednije ali u LILIPUTANIJI, a van Liliputanije obicno si za jednog Marantza gore navedenog mogao kupiti 3,5 Sony-a 1070. Lepo te savetuju ovi strucnjaci koji su imali sve ove navedene risivere. Tako da nista ne razmisljaj odmah kupuj Sony. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Izvinite kolega......da smo znali da je vas, sakrili bismo istinu

 
Gotovo savrÅ¡en prijemnik?     Marantz je 7200 Äudo 

Tim Schuler

SijeÄnja 2001

  Marantz SR-7200 AV prijemnik. 2499 dolara

Izvana ovaj novi 2499 dolara Marantz AV prijemnik izgleda ne za razliku od mnoštva ponude dostupne danas.

marantz_sr7200.jpg

To je crna, ima tonu ulaza i izlaza i uÄenja daljinskog (posebno lijepo LCD jobby). ZaÅ¡to bi to crna kutija biti drugaÄije? Gotovo je relativno dobro s dobro ureÄ‘enih fascije. Dva velika crna ruÄice naredba okružuju postavke na lijevoj i na desnoj strani volumen s nizom priliÄno standard, ako je starinski, izvor selektora preko dna.

DobrodoÅ¡la nazad na ovaj i nekoliko drugih marki vani je multi-room, multi-source funkcija, Äime razliÄita izvora da se igrao u drugoj sobi na drugoj razini. To je super za roÅ¡tilj zvuÄnika - sjedni djecu dolje za film i uživajte u druÅ¡tvu prijatelja na palubi uz malu Mel Tormé. Ahhhhhhh.

Nema LaserDisc ulaz kao takve. Ne brinite, bilo od drugih inputa može biti dodijeljen i naslov koji odgovaraju izvorni opremu. Samo pet znamenki može se koristiti u funkciji nazivom "pokazatelj". Malo restriktivna, kao i na druge opreme Ja sam se Äak i brand i broj modela može se upisali u, au nekim sluÄajevima svitaka preko zaslona. Sitnica, ali korisno za ne-entuzijasta i techo-Freaks podjednako.

Ok - dovoljno bita, gumbi i bugovi, omogućuje ga Äuju.

Uz TV, DVD, LD i videorekorder spojen sam sluÅ¡ao raznih izvora, i glazbu i filmove. Svi su zasjala kroz s pohvalu vjernosti.

Marantz predstavlja se s pozdravio nedostatka bilo pojaÄalo paperje ili zviždati. Tihi dijelovi u Hannibal su doista upravo to. Kad su zastraÅ¡ujuće bita eruptirao, uÄinak je bio takav da sam se skoro nije bio spreman za prolaza sam vidio i Äuo mnogo puta.

Yahoo, ovo poslastice. Ok, Dolby Digital i DTS pjesme dokazao da je to vrlo sposoban pojaÄalo s DVD-a.

Kako ovo Pro Logic II business stog gore? Å to je to sve o? Je li to bilo dobro? Ako ste ikada sluÅ¡ali omiljenu albuma na konvencionalne Pro Logic postavljen, siguran sam da ćete se složiti da je priliÄno straÅ¡no.

Pro Logic II ima postavke za filmove kao Å¡to bi se zamisliti, plus drugi ambijent za Pro Logic II glazbe i to je dobro, vrlo, vrlo dobro. Pa dobro, u stvari, da nakon nekog Paul Simon, Frank Sinatra, Toto i razne druge Laser diskovi koncerte me smijeÅ¡iti kao budala, pitao sam se: "Kako će to zvuÄati s recimo CD-a ili Äak i vinil?"

Pokušao sam nekoliko CD-u Pro Logic II glazbenom modu bez ugađati kanala, kašnjenja i bio sam zaprepašten.

Pokušao sam nekoliko CD-a prije nego što sam bio gotovo uvjeren da će ova nova matrica ili volan logika tvrtke Dolby bio stvarno dobar.

Kažem gotovo kao kad sam popped Diana Krall je drugi album Samo povjerenje svoje srce featuring Christian McBride, sve je zvuÄalo super, bubnjevi, bas, osim Diane, doÅ¡lo je troje njom - nju u sredini, s nekoliko herselves svakoj strani .

Nije dobro, ali imajte na umu da se u stvarnom svijetu situacijama - audio Dorks smo živjeti u svijetu od naÅ¡e - ljudi sjede po cijelom mjestu.Dakle, kao Å¡to sam se preselio oko sobi sam nekako poÄela se svidjeti. U stvari, i znam da ću požaliti ovo piÅ¡em, ali sam poÄeo da ga vole. ÄŒak sam ukljuÄen u mom gramofonu i phono preamp i igrao tona vinil!

Najbolje i najljepÅ¡e uho bombona sam Äuo u dugo vremena bio Sonny Terry i Brownie McGhee na ovom Marantz prijemnik pomoću Pro Logic II je glazbeni mod kroz pet velikih zvuÄnika i veliki sub.

NajviÅ¡e iznenaÄ‘uje Å¡to sam pronaÅ¡ao uz prijemnik je u prijenosu snage.Nije V8, ali dobro podeÅ¡en ravno Å¡est. Bez obzira na brand ili cijenu, moji bas vozaÄi Äesto su se borili kako bi pronaÅ¡li pojaÄalo vjerno dostavi udarca i puncem o bubnjeve, kad sve ostalo Äini lupati.

S ovim prijemnikom ipak, moji vozaÄi imao solidnu i realan udar na njih, oni Å¡utirali poput 'Vegasu' ... Ljepota!

recommended.gifTo je veliki prijemnik, nenametljive, pun mogućnosti, dovoljno snage (105 W x 6) i komponentni video prebacivanje. Ovaj starac ide van kako bi pronaÅ¡li neke LP Buddy Rich-a prije nego Å¡to sam se vratiti ovu stvar.

 

 

 

Sony STR-DB1070 A/V Receivers 35star.gif3.67/5 (15 Reviews) MSRP : $699.99

 

product_130344.jpg

 

  •  
Link to comment
Share on other sites

    Prijatelji dragi, zaista bi voleo da cujem iskreno misljenje. Znam da je sluh (i prodaja?) individualna kategorija, ali voleo bi iskreno da mi uporedite te receivere. Poslusacu ovaj forum i kupiti jednu od tih par sprava. Izbacio sam iz opcije "kupiti" Harman Kardone, dakle ostaju mi samo:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Marantz-sr-7200-7885415-oglas.htm?filter_id=42346091

 

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-STR-DB1070QS-8169944-oglas.htm?filter_id=22410038

 

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-STR-DA50ES-8170007-oglas.htm?filter_id=33336254    

 

Gosn Zarko 1803, kao prodavac pomenutog Marantz-a, kakvo je vase iskreno misljenje? Hvala...

Link to comment
Share on other sites

Kupi kantu i ne razmisljaj. Prodavaces ga veoma brzo tj. cim cujes makar jadan od Sony risivera o kojima su te savetovali. Sta reci... :wave2

identicno mi je misljenje.

A posto je moj Marantz verovatno prodat bas u NS, bolje pogledaj DENON AVR 3300 ili

Yamaha RX-V890

a ne ovu IGRACKU od Sony-ja :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vama lepo I kulturno odgovorio,vi meni niste....zbog cega je vas risiver od vrtoglavih 2500 us,kao polovan primerak sada vredi 200 us...hvala!

Nije to moj risiver vec Marantz-ov, ne zelim sa ljudima koji ne cuju dobro da raspravljam sta bolje peva, mozemo da raspravljamo zasto je cena citroena c6 kad je nov 80000 eur a kad malo ostari moze da se kupi i za 10000. I onda tako jeftin je bolji od golfa 19 koji kosta 18000e.

Link to comment
Share on other sites

Preporuka Sony-jevog risivera nije bila zbog vasih kutija jer to definitivno nema nikakve veze.Da bi se zvucne kutije "uparile" sa pojacivacem zvuka,bio on dvokanalni ili visekanalni potrebno je znati osetljivost I ,snagu zv.kutija.Preporuceni risiver je za dve klase bolji od navedenih.sto mozete I procitati na ovom ili drugim forumima

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...