Jump to content


Yamaha DSP-A2070


vnikolich

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Nov sam Älan foruma a i nemam baÅ¡ neko istrenirano uvo. Pre nekog vremena sam se zainteresovao za Hi-Fi i kupio Marentz SR 2226B i Infinity RSe. Lepo svira, vrlo prijatan i detaljan zvuk ali mu fali "volume". Hteo sam da neÅ¡to menjam, da kupim neÅ¡to snažnije a da kvalitet zvuka ostane na istom nivou, ako može i bolje. Zamislio sam da promenim i pojaÄalo i zvuÄnike.

 

Brljao sam po netu i naiÅ¡ao na Yamahu DSP-A2070. ProÄitao sam par review-a, sve sami hvalospevi. Kažu da razvaljuje u stereo modu, porede je sa Musical Fidelity A5, NAD bla-bla... nekim baÅ¡ skupim pojaÄalima.

 

Kod mene bi pojaÄalo trenutno radilo u stereo modu ali sviÄ‘a mi se i HT potencijal jer me interesuje da i to isprobam. Da se malo igram pa da se vratim ponovo na 2, eventualno 4 zvuÄnika.

 

PriliÄno sam se primio ali me muÄi Å¡to je prodavac daleko i ne mogu da idem da Äujem pojaÄalo.

 

ZnaÄilo bi mi da mi neko iskusniji, ko je imao susreta sa ovim pojaÄalom ili nekim bliskim roÄ‘akom iz serije, napiÅ¡e neki komentar o zvuku tog pojaÄala. Eventualno i neki predlog za zvuÄnike oko 250€ sa kojima bi to mogao da uparim. To bi sve sviralo u prostoriji od oko 25m2, u stanu, u zgradi, odnosno, ne preterano glasno ali interesuju me zvuÄnici koji imaju malo izraženiji bas od ovih koje sad imam.

Link to comment
Share on other sites

Prijatelj ima yamaha DSP-A 590 i infinity kutije 2 basa, 1 srednji, 1 visoki ( trenutno neznam model dugo nisam bio kod njega ali javim ), i na stereo modu se Äuju odliÄno no kad  upali DSP mod jazz ili rock onda rastura sa dinamikom i muzikalnošću. Za sluÅ¡ati filmove je super, efekte odraÄ‘uje savrÅ¡eno, a zvuk bez saba je pun i filmski užitak je zagarantovan. Ovaj model koji želiÅ¡ kupiti je joÅ¡ napredniji od spomenutog tako da ne možeÅ¡ promaÅ¡iti. InaÄe moja iskustva s yamahom kako pojaÄalima tako i risiverima su pozitivna.

Link to comment
Share on other sites

Hvala za miÅ¡ljenje. MIslim da ću da kupim pojaÄalo, da mu dam Å¡ansu. MiIslim da cena nije preterana, ako ne bude po mom ukusu vratiću ga na oglas. InaÄe, ovde sam naÅ¡ao neke review-e koji su me zainteresovali:

 

http://www.avsforum.com/t/1361103/yamaha-dsp-a2070-digital-sound-field-processing-amplifier

 

http://www.audioreview.com/cat/amplification/a-v-receivers/yamaha/dsp-a-2070/prd_118853_2718crx.aspx

 

Ko zna da li je to merodavno?!

Link to comment
Share on other sites

poz

 

ja zam imo yamahu dsp  2070 pre 8 godibna i mogu reci sve najbolje

 

a sto se tice filmova ona nema DOLBY DIGITAL I DTS ,to je stari sistem saraunda

 

kupi je neces zazaliti..mogu 2 centralna zvucnika da se kace imA brdo funkcija

 

to je bilo najbolje pro logic pojacalo 95 i 96 god 

 

nakaci je na bilo koje zvucnike i cuce se dobro

 

tolik od mene ..pooz

Link to comment
Share on other sites

Stara dobra serija Yamahe koja zasluzije paznju (imao 3090 najjaci model iz te serije)

 

U svakom slucaju nemoras da se oprostis od zvuka Marantza!

 

post-10783-0-87329600-1381570669_thumb.j

 

Pre out  Marantza povezes sa 

 

post-10783-0-33979500-1381570731_thumb.j

 

Main in Yamahom i imas i dalje Tjuner i predpojacalo od Marantza sa snagom Yamahe

 

tako da ti se mogucnosti kombinacija udvostrucuju :listen

 

a ako ti fali Bass - sub je najbolje resenje

 

Moja kombinacija je bila Tannoy T165 i Yamaha SW 160 obzirom da pojacalo ima odvojenu kontrolu za sub.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima.

 

Stigla je Yamaha. Da se izrazim narodski, teÅ¡ka je kao tuÄ. U lepom je stanju, ima par sitnih ogrebotina sa gornje strane ali niÅ¡ta znaÄajno, niÅ¡ta Å¡to bi pokvarilo estetski dojam. Naravno da sam je odmah prikljuÄio da Äujem kako radi.

 

Povezao sam Infinity RSe, proverio da li je sve na pojaÄalu na nuli, efektni iskljuÄeni, i krenuo sa sluÅ¡anjem. InaÄe, muziku puÅ¡tam sa kompa, foobar, uglavnom wav i flac, preko Creative Titanium HD koju sam nekim korektnim interkonekt kablom povezao sa pojaÄalom na CD in.

 

Zvuk me je odmah obradovao, vrlo dinamiÄno, vrlo dobra stereo slika. Sve Å¡to sam sluÅ¡ao zvuÄalo je jako, jako precizno. Pravo japansko pojaÄalo :-) Bas je izraženiji i Äini mi se bolje izkontrolisan nego na Marentz-u 2226b i naravno, odmah se oseti da ima viÅ¡e snage. U celom spektru izbalansirano i niÅ¡ta ne "Å¡trÄi". Stvarno veoma lep zvuk.

 

Ono Å¡to sam odmah skapirao je da ova Yamaha i Marentz imaju dva veoma razliÄita karaktera. I pored dobrih strana Yamahe koje sam gore naveo Äini mi se da Marentz "lepÅ¡e peva". TeÅ¡ko mi je taÄno objasnim. Valjda je to razlika izmeÄ‘u analogno i digitalno. Negde visoko iza svega, muzika koju pruža Yamaha kao da je sintetizovana dok Marentz zvuÄi potpuno prirodno. Marentz je pojaÄalo koje pruža nežan i prirodan zvuk koji može da te rasplaÄe dok je Yamaha veoma dobro i precizno ložaÄko pojaÄalo. Tako nekako :-)

 

Naravno, nisam razoÄaran pojaÄalom koje sam kupio ali Äini mi se da je "sreća" zapravo sinergija ova dva karaktera, udruženi kvaliteti i jednog i drugog pojaÄala. Ne znam da li bi se to dobilo kad bi povezao, kao Å¡to reÄe u prethodnom postu pecass, Marentz kao preamp? Ne mogu trenutno da probam jer nemam kablove a i na Marentzu krÄe potenciometri i mora na Äišćenje.

 

InaÄe, primetio sam da imam problem sa zvuÄnikom, stalno neÅ¡to krÄi u desnom zvuÄniku. Kao neki statiÄki elektricitet. To se Äulo i ranije ali sam mislio da je problem sa Marentz-om kom krÄe potenciometri. Sad kad sam promenio pojaÄalo Äujem da i na ovom pojaÄalo krÄi na isti naÄin. Da li je moguće da bi trebao da povežem pojaÄalo na neko uzemljenje, da nije signal koji stiže iz kompa...? SvaÅ¡ta mi pada na pamet. Ima li neko iskustva sa ovakvim problemom?

Link to comment
Share on other sites

Za pocetak drugi izvor, mada ako je to bilo i na marantz-u na tuneru onda je definitivno do zvucnika.

Probaj da zamenis zvucnicima mesta. Levi povezi na desni kanal i obratno pa vidi hoce li problem ostati na istom zvucniku ili se prebacuje na drugi. Da elminises i pojacala definitivno.

Link to comment
Share on other sites

polakomio si se misliÅ¡ kupio si jeftino skupoceno pojaÄalo a za manje para si mogao da kupiÅ¡ bolje pojaÄalo. svako suroaund pojaÄalo ima veÅ¡taÄki suv udaraÄki zvuk tako da ćeÅ¡ ga verovatno prodavati džabe snaga kad je dosadno

nisi znao da u HT modu je bezveze kad nema dolby digital i DTS samo obiÄan prevazidjeni surraund zvuk . tako da se baÅ¡ neÅ¡to nisi ni usrećio

Link to comment
Share on other sites

polakomio si se misliÅ¡ kupio si jeftino skupoceno pojaÄalo a za manje para si mogao da kupiÅ¡ bolje pojaÄalo. svako suroaund pojaÄalo ima veÅ¡taÄki suv udaraÄki zvuk tako da ćeÅ¡ ga verovatno prodavati džabe snaga kad je dosadno

nisi znao da u HT modu je bezveze kad nema dolby digital i DTS samo obiÄan prevazidjeni surraund zvuk . tako da se baÅ¡ neÅ¡to nisi ni usrećio

 

Hvala za komentar. Od veće bi koristi bilo da ste mi rekli vaÅ¡e miÅ¡ljenje kad sam postavio temu i pre nego Å¡to sam kupio pojaÄalo nego to Å¡to mi se sad rugate :-) Nisam neki expert pa sam seo da proÄitam neki review i obratio se ovde za savet ljudima koji o tome znaju viÅ¡e nego ja. Sreća je da nisam ni upola razoÄaran koliko vi pretpostavljate. Jeste li uopÅ¡te nekada Äuli ovo pojaÄalo kako zvuÄi ili dajete pauÅ¡alni komentar na osnovu nekog generalnog stanoviÅ¡ta?

Link to comment
Share on other sites

Jeste li uopÅ¡te nekada Äuli ovo pojaÄalo kako zvuÄi ili dajete pauÅ¡alni komentar na osnovu nekog generalnog stanoviÅ¡ta?

Nisu ni videli osim na slici, to je vec postalo legendarno...

Yamahe se deru, svetle su, to bljak

Sony je konfekcija...pu kakano

Technics...u jee napisah i ne strefi me grom...

 

Trla baba lan da joj prodje dan...

Link to comment
Share on other sites

Hvala za komentar. Od veće bi koristi bilo da ste mi rekli vaÅ¡e miÅ¡ljenje kad sam postavio temu i pre nego Å¡to sam kupio pojaÄalo nego to Å¡to mi se sad rugate :smile: Nisam neki expert pa sam seo da proÄitam neki review i obratio se ovde za savet ljudima koji o tome znaju viÅ¡e nego ja. Sreća je da nisam ni upola razoÄaran koliko vi pretpostavljate. Jeste li uopÅ¡te nekada Äuli ovo pojaÄalo kako zvuÄi ili dajete pauÅ¡alni komentar na osnovu nekog generalnog stanoviÅ¡ta?

Ne uzbudjujte se....komentar od dezurnog kontrasa nije validan  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nema uzbuÄ‘ivanja. Trudim se da budem realan. Nisam platio pojaÄalo koje mi se ne sviÄ‘a 1000€ pa sam u problemu. Ciljao sam na neÅ¡to Å¡to materijalno mogu sebi da dozvolim. Ovu kupovinu ne mogu ni da nazovem greÅ¡kom, sluÅ¡am pojaÄalo svaki dan i priliÄno sam zadovoljan zvukom. Komentar, poreÄ‘enje sa Marantz-om, koji sam napisao je jedna finesa u karakteru zvuka koju neko ne bi primetio ili bi mu se ovo viÅ¡e ili manje svidelo od onoga Å¡to je imao pre.

 

S obzirom da nemam iskustva, ne postoji drugi naÄin da nauÄim nego da isprobavam. Biće tu greÅ¡aka i promaÅ¡aja sigurno ali tako se uÄi.

 

Ima li neki predlog za zvuÄnike oko 250-300€ koje bi mogao da uparim sa ovim pojaÄalom?

 

Palo mi je za oko ovo:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Kirksaeter-amadeus-tower-250-8342294-oglas.htm?filter_id=

 

Ali ne mogu niÅ¡ta znaÄajno da naÄ‘em o njima na netu. Jel neko sluÅ¡ao nekada neÅ¡to ovako? Na Å¡ta da obratim pažnju ako odem da ih sluÅ¡am?

Link to comment
Share on other sites

Nema uzbuÄ‘ivanja. Trudim se da budem realan. Nisam platio pojaÄalo koje mi se ne sviÄ‘a 1000€ pa sam u problemu. Ciljao sam na neÅ¡to Å¡to materijalno mogu sebi da dozvolim. Ovu kupovinu ne mogu ni da nazovem greÅ¡kom, sluÅ¡am pojaÄalo svaki dan i priliÄno sam zadovoljan zvukom. Komentar, poreÄ‘enje sa Marantz-om, koji sam napisao je jedna finesa u karakteru zvuka koju neko ne bi primetio ili bi mu se ovo viÅ¡e ili manje svidelo od onoga Å¡to je imao pre.

 

S obzirom da nemam iskustva, ne postoji drugi naÄin da nauÄim nego da isprobavam. Biće tu greÅ¡aka i promaÅ¡aja sigurno ali tako se uÄi.

 

Ima li neki predlog za zvuÄnike oko 250-300€ koje bi mogao da uparim sa ovim pojaÄalom?

 

Palo mi je za oko ovo:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Kirksaeter-amadeus-tower-250-8342294-oglas.htm?filter_id=

 

Ali ne mogu niÅ¡ta znaÄajno da naÄ‘em o njima na netu. Jel neko sluÅ¡ao nekada neÅ¡to ovako? Na Å¡ta da obratim pažnju ako odem da ih sluÅ¡am?

prvo nisam imao nameru da ti se rugam već sam rekao Å¡ta mislim, a drugo kupiÅ¡ li ove zvuÄnike za koje niko nigde nije Äuo venÄo si se sa njima tako da razmisli. bolje uzmi neke koje svi znaju pa ćeÅ¡ ih lakÅ¡e prodati jednog dana

naprimer http://www.kupujemprodajem.com/Jbl-LX45-8388862-oglas.htm?filter_id=22120194

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...