Jump to content


problem sa tjunerom ei akustika st-200


vlada8

Recommended Posts

Прелеми жице од ИЦ-а који напаја Ñегменте диÑплеја, под уÑловом да Ñу делови Ñегмента иÑправни.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Imao sam identiÄan problem na identiÄnom tjuneru pre mnogo godina. Pola displeja nije radilo.

 

Problem se ispostavio vrlo Äudan i nelogiÄan. Probijena je bila jedna od dioda na jednom od dva grec-a na napajanju. Zamenom celog greca, sve je proradilo normalno. Radilo kod ćaleta do dan danas (radi displej, al' nedavno je crklo neÅ¡to drugo...)

 

Pluispravan grec je davao Äudne napone po ploÄi, al' sve je radilo normalno sem tog displeja.

 

Imao sam nekada i Å¡emu koju je Ei po staroj Å¡koli isporuÄivao uz svaki prodati muziÄki stub, ali zagubio sam je. Dakle, proveri te grec-ove. Ima dva.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ajd da dignem temu iz mrtvih. Jel ima neko Å¡emu? Drugar je sentimentalno vezan za ovaj krÅ¡, koji sve radi, samo je izlaz neverovatno tih. Mora amp da se odvrne do kraja da bi se jedva Äula stanica. Onio Å¡to sam na brzaka video je iscurele baterija za memoriju i oko nje pocrnela ploÄa. Neka ideja? Ne rastura mi se ovo, imam utisak da će sve žice da popucaju, a onda jao meni :(.

Link to comment
Share on other sites

Dakle,bez merenjaces tesko popraviti ovo. Baterija nije uzrok ovogproblema ali je treba zameniti. Verovatni problem je razdesenost kalema u detektoru (MF stepen je u pitanju) ali bez iskustva i odgovarajuceg alata nije bas preporucljivo petljanje. Ume da se zalomi feritno jezgro u kalemu a onda si u problemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...