Jump to content


SONY Kućni bioskop DAV-TZ140 ili Zvu�nici 5.1 Genius SW-HF5.1 4500


vlademi

Recommended Posts

Zamolio bih vas za savet u vezi  kupovine. Potrebni su mi zvuÄnici 5.1 za dnevnu sobu (povezao bi ih na tv i na laptop) i mislio sam da uzmem Genius SW-HF 5.1 4500. Snaga im je 125W. Onda sam naleteo na ovaj kućni bioskop (SONY  DAV-TZ140), mala je razlika u ceni a zvuÄnici su snage 300W. Å ta biste radije kupili?

Unapred zahvalan na sugestijama.

Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih vas za savet u vezi  kupovine. Potrebni su mi zvuÄnici 5.1 za dnevnu sobu (povezao bi ih na tv i na laptop) i mislio sam da uzmem Genius SW-HF 5.1 4500. Snaga im je 125W. Onda sam naleteo na ovaj kućni bioskop (SONY  DAV-TZ140), mala je razlika u ceni a zvuÄnici su snage 300W. Å ta biste radije kupili?

Unapred zahvalan na sugestijama.

Zasto ne probas logitech x530,i on je veoma dobar??? U cistini i dubini zvuka genius ne moze da mu pridje.

Link to comment
Share on other sites

Taj Sony 5.1 je nivo mini linije, isti shit kao i Genius i Logy 530. Ovo je hifi forum, predlozite hifi surround sistem.

Po tvome je najbolje da uzme logitech Z906 od 400e,ali decko pita za savet izmedju par sistema,ako imas neku pametnu ideju u toj ceni,reci decku,a ne da se sada prepucavamo ovde sta valja a sta ne, KOLKO PARA TOLKO MUZIKA!  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Za bi išta povezao, mora na tome što kupi imati neke ulaze.

 

Dakle, vlademi, proveri Å¡ta od konekcija imaÅ¡ na ureÄ‘ajima koje razmatraÅ¡ za kupovinu. Najjeftinije varijante su jako ograniÄene po tom pitanju. Za tog Sony-ja je verovatno da nema nikakav audio in osim možda stereo ÄinÄa. Pitanje je da li tu možeÅ¡ povezati i TV i raÄunar.

 

Kakve izlaze ima TV? Neki novi modeli imaju samo optiÄki digitlni izlaz. Å ta gledaÅ¡ na TV-u? Neki HD materijal, sa raÄunara, medija player-a ili sa samog TV-a, ili obiÄan TV program sa kablovske? Ili imaÅ¡ digitalnu TV?

 

Da li želiÅ¡ da koristiÅ¡ surround? Ako želiÅ¡, ne možeÅ¡ raÄunar tek tako povezati na bilo koji sistem. A kod TV-a mu to doÄ‘e joÅ¡ komplikovanije....

 

bla.bla.bla. Dakle, bitno je za to što kupiš, šta i kako možeš povezati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...