Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

E jedno pitanje,u cemu je razlika izmedju sony playera cdp-2700 I cdp x55es,znam da je razlika u transportima,cdp-2700 koristi KSS-240a,to je lako nabavljiv laser koji radi na zupcanik

verovatno je mnogo bucniji al to nije problem..

da li u zvuku ima neke razlike?

jel to neko slusao, ta dva playera?

Link to comment
Share on other sites

On 8.12.2017. at 21:14, bokyy said:

E jedno pitanje,u cemu je razlika izmedju sony playera cdp-2700 I cdp x55es,znam da je razlika u transportima,cdp-2700 koristi KSS-240a,to je lako nabavljiv laser koji radi na zupcanik

verovatno je mnogo bucniji al to nije problem..

da li u zvuku ima neke razlike?

jel to neko slusao, ta dva playera?

X55ES sam imao, i vrlo je dobar. Nijansu samo ispod X555ES. Pominjani 2700 je blize CDP-X33ES sa balansiranim izlazima, prednje ploce su im iste, a i unutra lice... Ja od njega ne bi očekivao da je dobar kao X55ES. Sad sam laser kss240a i nije bas lako naci. Bar ne u Srbiji. Mislim na original, ne kineski pored kojeg nema kasljanja i slusanja muzike sa basom. 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, uzvarb said:

Ovaj "brezobrazluk" :-) necu ni da komentarisem. Kakav komad pojacala..svaka cast!

Kako ovo radi?

Iskreno, nisam ga ni probao u ozbiljnom sistemu, treba prvo, kada stignem da ga odnesem kod majstora, treba mu čišćenje prekidača i da ga pregleda. Izuzetno je očuvano da ne kažem kao novo, potenciometar ne šuška ni malo, takođe i oni za tonske kontrole i balans. Preklopnik za tone direkt i tape monitor malo zezaju, ali to je posledica dugog nekorišćenja, rešiće se čišćenjem.

Izrada je fenomenalna u duhu najbolje japanske tradicije iz dobrih vremena. Osećaj pri rukovanju prekidačima i potovima je neopisiv. Inače nema trafo, već impulsno, čopersko napajanje, što je za ono vreme bilo..... godina 1979-1982. Unutra sve NIchikoni

Trenutno radi u sporednom, TV sistemu, za šta je ustvari i namenjeno, sa BOSE Am5, radi odlično, ima izuzetnu kontrolu basa, što  je na ovom BOSEu zahtevan zadatak, iako tako na prvi pogled ne deluje. Obilje snage, čist zvuk, ali relaksiran, ništa se ne dere niti smeta pri dugotrajnom slušanju. Izvor zvuka Squezzebox. Ono što me je oduševilo, to je vrhunski izlaz za slušalice, sa AKG K701, tako da sam odustao od nabavke posebnog, namenskog pojačala za iste za iste

Link to comment
Share on other sites

Од пријатеља клавир штимера добих ово чудо. Иако нема дигиталне излазе и на овом аналогном свира одлично. Може да ради и на батерије које су уграђене.

Предивна справа са ЛЦД-ом DVP - FX750.

2d193s.jpg

2emdhna.jpg

t843eo.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1.1.2018. at 19:12, borisav said:

Konačno i ja da istaknem kandidaturu i postanem član ako me primate - Sony TA-F770ES ....davnašnja želja...od te sada vec  daleke 1991. konačno je postala stvarnost :)

 

A2617663-4EE5-473E-A9B0-6F919E4932B5.jpeg

Primamo te oberučke, sve cemo ti oprostiti... ako napises utiske.

Link to comment
Share on other sites

Utisci su predivni :)

Konacno zvuk koji meni paše,jeste malo oštriji ali takodje jasno izdefinisan,visoki za mene kako treba, te bas ne prenaglasen no sasvim dovoljan...

Odlicno pojacalo za meni posebno interesantnu gitaru...tipa Alan Taylor...jer se sada čuje i nesto što je na Technicsu ipak bila misaona imenica...

Ono drugo sto me je iznenadilo je da se ovo pojačalo nikako ne slaže sa Wharfedale 10.5 gde sam dobio zvuk ne daj ga Boze - slab i neuverljiv,bez jasne slike....te sam morao da ih spakujem nazad u kutije i ostavim Wharfedale 8.3.

Novo pojacalo je donelo i to da sada trazim nove zvucnike...pa ako neko ima predlog...cini mi se da ovaj Sony trazi ozbiljniju litrazu....mozda gresim...ali na prvu loptu je tako nekako...

Link to comment
Share on other sites

Dobro ti se cini, moze da gura i vrlo zahtevne kutije. Ali zvucni utisak zbog ne sinergije, ili razlicit ukus je vrlo gadna rabota. Tako da neki savet dati je vrlo nezgodno. Drugaru je dobro radio sa nekim quadral kutijama, model..neki Amun...mk nesto...davno bese..

Ja na primer f730es sa visatonom nisam mogao da podnesem, dok je gomila drugih sony radila sa njima odlicno. Cudan sport...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...