Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

Gledam neka pojacala sony taf-530 ES

cene se krecu stotinjak evra

to nije puno

to bi trebalo da bude bolje od marantza 64mk2

imam cd x33es on sve te marantze 63se i denone 1460,1500,1550 sije samo tako

Ja imam poj.Maranz 64mk2

Pa sam hteo da unificiram da sve bude sony

Mnogi kazu ako izbacim marantza da se mogu pozdraviti sa zvukom

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, bokyy said:

Gledam neka pojacala sony taf-530 ES

cene se krecu stotinjak evra

to nije puno

to bi trebalo da bude bolje od marantza 64mk2

imam cd x33es on sve te marantze 63se i denone 1460,1500,1550 sije samo tako

Ja imam poj.Maranz 64mk2

Pa sam hteo da unificiram da sve bude sony

Mnogi kazu ako izbacim marantza da se mogu pozdraviti sa zvukom

 

 

Ne reče kako ti se zove ta pesma...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

F530ES bez slusanja nemoj da uzimas. Ja sam imao F730ES, i brze je otisao nego sto je dosao. Jako napadan zvuk, sa gomilom forsiranih detalja od kojih je glava pucala posle par sati slusanja. Na prvi utisak VAU, al posle....

Pre toga sam imao N80ES snagasa, i to je miljama ispred tog integralca. Medjutim isti taj F730ES se drugaru uklopio savrseno i prezadovoljan je sa njim. Sobzirom da je 530es iz iste serije...obavezno slusanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Booky Sony pojacala iz Ta fa serije su zvucno dosta bolja od starijih modela. Radjeni su u saradnji sa englezima lepse zvuce poslusaj ih imas poziv da ga cujes :-) . Slusao sam Ta F 630 sa dacom dobro pojacalo kad se slusa preko daca bez njega je zvuk malko mutan i slabiji na basu . Inace solidno pojacalo . Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pozitivnim komentarima. Inace, pronasao sam u recenzijama da Sony HAP-Z1ES  nije DLNA kompatibilan i da ne moze da strimuje podatke sa mreznih diskova, racunara itd.

Medjutim, on jeste DLNA kompatibilan u smislu servera - tj. ostali strimeri ga prepoznaju kao mrezni resurs i bez problema pristupaju njegovom internom ali i eksternom disku. Probao sam sa Naimom ND5XS i Marantzovim mreznim pojacalom, savrseno su radili, bolje nego sa mojim standardnim QNAP-om.

Mozda sam nesto propustio ali ovu osobinu HAP-Z1ES nisam nasao da se spominje bilo gde.

Za sada sam probao striming muzike, ali ne vidim zasto ne bi funkcionisao i striming filmova itd. Sony poseduje gigabitnu LAN karticu koja bi trebalo da obezbedi dovoljan protok.

Ocigledno je sam uredjaj napravljen vrlo inteligentno i sa bar delimicno otvorenom arhitekturom (cudo za Sony :)).

Nastavljam testove... ima tu dosta posla.

Link to comment
Share on other sites

Meni su te dve sprave zapale za oko cim su se pojavile. Imao sam prilike i da ih slusam. Interesuju me tvoji utisci u vezi izlaza za sluske. Ja sam na njemu zakacio tada najbolje Sony sluske i to nije sviralo dobro. Bio sam prilicno razocaran. Medjutim kako nisam imao prilike duze da se time pozabavim, moguce je da je to bio samo prvi utisak koji vara. Osim toga te Sony MDR-Z7 mi se kasnije ni na drugim pojacalima nisu dopale.

Link to comment
Share on other sites

Dejane, interesantno je da su oni ugradili posebnu, prilicno veliku, plocicu za pojacalo za slusalice odmah iza prednje ploce, fakticki izmedju prednje ploce i metalne pregrade koja je deli od ostatka unutrasnjosti, prakticno vrlo blizu izlaza za slusalice. Konstrukcija pojacala je pomalo specificna, o tome cu pisati nesto detaljnije u testu.

Ja sam ga probao preko AKG K550 i Sennheiser HD700. K550 nisu posebno izbirljive po pitanju pojacala ali HD700 su, iz mog iskustva, vrlo nezgodne i ocajno zvuce ukoliko uredjaj ima lose ili neodgovarajuce pojacalo za slusalice.

Na TA-A1ES K550 su zvucale odlicno a HD700 sjajno, najbolje sto sam imao prilike da do sada cujem.

Kao kontraprimer mogu da navedem Yamaha A-S1000 cije je pojacalo za sluske osetno losija verzija onog sa A-S2000 i nista ne valja. 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj mališa je predak HAP-Z1. Dobar zvuk, Asahi Kasei DAC, hardverski i softverski odlično urađen, čak i USB... od pre 15 godina. Tu su i optički i analogni ulazi koji ga čine pravim multifunkcionalnim rekorderom.

Iako sam ga držao isključenog preko pet godina u uslovima temperature od -20 do +40 proradio je iz prve. To je kvalitet.

Na slikama ripuje CD na interni HDD. Nažalost, ovakva mašina je prošla potpuno nezapaženo...

Potrudiću se da dobije zasluženo mesto u tekstu o HAP-Z1ES.

1.JPG.2c73c7dd0414c302d54627005d3eb5db.JPG

2.JPG.23c8ba2910c04a51ed46833b4b12e7e2.JPG

Link to comment
Share on other sites

Lepota, Zoki to bi trebao da bude HAR-LH500.

Postojao je i HAR-D1000

I mozda najvise liceci na ovaj nov

NAC-HD1

Tako da mozemo zakljuciti da je Sony uvek potencirao ovaj tip komponente. Verujem da su svi bili odlicni u svoje vreme. Ja nisam bio te srece da imam ijedan od njih ..zasad.

863-HARD1000H.jpg

fb46e4e1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...