Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

Ajd da se i ja upisem u SONY...

Posedovao/li sam/smo svojevremeno:

Sony Trinitron TV (1978 godine) maxresdefault.jpg(napominjem da je imao senzor za ambijentalno osvetlenje te da je imao neku foru da sliku prilagodi trenutnim uslovima osvetljenja),

a posle 20ak godina rada je dosao na red jos jedan TV (opet SONY). Stari TV je i dalje radio i prodat je za prilicno dobar novac u to vreme (gotovo neverovatan).

 

1304548294_195669913_1-Fotos-de--VENDO-T

 

 

 

U nekim devedesetim, mislim da je 1991 je dosao "muzicki stub" koji je izgledao bas ovako:
8788_10201240788412647_772255567_n.jpg

 

uz njega je kupljen i CDP player model 102 (koji je kako sam kasnije saznao, bio prilicno cenjen) a njegova slika posebno je ovde:

600440_10201240788292644_799707728_n.jpg

Zanimljivost ovog muzickog stuba je sto je sirina komponenti bila midi (35cm). Sve je naravno odvojeno (pojacalo sa equalizerom je zajedno), tuner odvojen, dupli kasetofon odvojen i CD player odvojen.

Taj CDP 102 je valjda prvi naslednik onog 101 (prvog Sony modela) i secam se da nije uopste bio jeftin (cena je bila preracunata u DEM oko 1500 u Singapuru - gde je kupljeno, a ostatak, sve ove komponente + gramofon koji se ne vidi na slici, kostao je takodje oko 1800 DEM).

 

 

Posle toga je bilo i drugih uredjaja SONY - kao neki CDP 570... koji je lepo radio, ali imam utisak malo kratko (u odnosu na ovaj 102)... laser je posle par godina otkazao.

Danas posedujem od Sony uredjaja blue ray media player BDP-S490) i mobilni - smartphone, koji mi je izuzetno drag:
Xperia T (poznatiji kao "James Bond" aparat)...

xperia-t-silver_2.jpg

i za ovaj telefon bih rekao da je izuzetan aparat - u rangu Samsung SIII (a po ceni - oko 70%). jedina razlika (sto i mislim da nije neki hendikep je nepostojanje quad core procesora, nego je dual core)... po ostalim karakteristikama je isti ili bolji od navedenog takmaca.

 

 

 

Blue Ray media Player model 490

SonyBDPS490.jpg
Eto, nadam se da sam se upisao u SONY republiku uspesno!

p.s. - bilo je tu i drugih aparatica (kao razne dobre, bolje i osrednje slusalice...), walkmani... jos neki mobilni telefoni...

Link to comment
Share on other sites

Sony xa-3es sigurno...mada sam ja (majstor) radio apgrejd na xa-30es I na jednom od dva xa 50es (prvi apgrejdovan sam prodao,samo zato sto je bio u crnoj boji) a drugi je ostao fabricki,sem ugradnje sasijske uticnice.

 

Zoran BG je uradio  apgrejd na x 202 ..dokumentovano na forumu    http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=6&cad=rja&ved=0CDkQFjAF&url=http%3A%2F%2Fwww.hi-files.com%2Fforum%2Findex.php%3F%2Ftopic%2F5984-projekat-202-modifikacija-cd-plejera-srednje-klase%2F&ei=Og1kUvv3HcfXtAaEtoDoBg&usg=AFQjCNGLeoLQB2LnO7JuQRToevfSKwyyYg&bvm=bv.54934254,d.Yms

Link to comment
Share on other sites

nikakve

 

svakakve. pojacalo iz 1993. godine, kupio sam za drugara. od preprodavca polovnih ves masina, sto mi je bio dovoljan dokaz da nije muljaros. otvorili smo ga na licu mesta, sve picikato, prasljavo i nedirano. sumljam da ovakvih komada ima medju audijo dilerima sklopcijama. narode ovo ima 15 kila, ne prave ih vise ovakve. i strava radi sa tanojcima.

Link to comment
Share on other sites

Sony xa-3es sigurno...mada sam ja (majstor) radio apgrejd na xa-30es I na jednom od dva xa 50es (prvi apgrejdovan sam prodao,samo zato sto je bio u crnoj boji) a drugi je ostao fabricki,sem ugradnje sasijske uticnice.

 

Zoran BG je uradio  apgrejd na x 202 ..dokumentovano na forumu    http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=6&cad=rja&ved=0CDkQFjAF&url=http%3A%2F%2Fwww.hi-files.com%2Fforum%2Findex.php%3F%2Ftopic%2F5984-projekat-202-modifikacija-cd-plejera-srednje-klase%2F&ei=Og1kUvv3HcfXtAaEtoDoBg&usg=AFQjCNGLeoLQB2LnO7JuQRToevfSKwyyYg&bvm=bv.54934254,d.Yms

Zahvaljujući ovoj temi sam i ja izvršio upgrade na 222 es i stvarno se isplati...Nego mi se nudi ovaj mladji model 202 ili da jurim xa 3 es još se razmišljam.. jedan rezervni player sa dobavljivim laserom bih svakako volio da posjedujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...