Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
14 minuta ranije, microfarad said:

Samo da se upišem u klub:

SONY TA - F3000es i ST- S3000es uređaji fenomenalnog zvuka:)

A tek izgleda sta je sve smesteno u to malo pojacalce stvarno lepo izgleda. To je koliko vidim pravljeno po uzoru na ovu moju ta fa seriju . Nema puno sange ali zvuk da se raspametis i uzivas ! Fali ti jos samo cdp-x3000es pa da imas komplet ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Da uzeo sam ovaj komplet, da odmorim malo od Lampi.Pojačalo maleno ali srčano, gura moje kutije ko od šale. Topologija izuzetna, dual-mono u A klasi, izlazni tranzistori mosfet, kratak put signala....Zvuk fenomenalan.....Tuner posebna priča....zagubio sam negde antenu, stavio običnu žičicu od 20-30cm...prijem fantastičan....Odavno me nije nešto oduševilo, kao ovaj komplet:wub:

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, microfarad said:

Da uzeo sam ovaj komplet, da odmorim malo od Lampi.Pojačalo maleno ali srčano, gura moje kutije ko od šale. Topologija izuzetna, dual-mono u A klasi, izlazni tranzistori mosfet, kratak put signala....Zvuk fenomenalan.....Tuner posebna priča....zagubio sam negde antenu, stavio običnu žičicu od 20-30cm...prijem fantastičan....Odavno me nije nešto oduševilo, kao ovaj komplet:wub:

Ja ne vidim slike....B)

Link to comment
Share on other sites

On ‎2018‎-‎03‎-‎03 at 12:52, microfarad said:

Samo da se upišem u klub:

SONY TA - F3000es i ST- S3000es uređaji fenomenalnog zvuka:)

Cestitam na kupovini!!! :) A znam i od koga ;) To pojacalo je bilo jako dobro ocenjeno u Stereoplay-u(5/1998 godine) i kostalo je 1300 dm.Dok je tjuner kostao 600 dm.Imam test cele linije 3000(bili su jos cd i md) u Stereo(jul 1997).MD je kostao 1400 dm,a CD je bio 1300 dm.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Evo jos jedne legende iz Sony kuce, a koju je dizajnirao Takashi Kanai. Relativno skoro sam ga scepao, a u pitanju je njihov integralac TA-F555ES MK2. Ono sto sam primetio malo googlajuci je da ljudi mesaju, odnosno ne znaju za postojanje 2 varijante ovog pojcala. Ono sto jeste isto na ta 2 modela je izgled prednje ploce, natpis sony i malo cudan polozaj volume potenciometra. S' obzirom da sam levoruk...a i levak, kako bi to neko strucno nazvao kad vidi da se latim olovke pogresnom rukom, meni ovo u neku ruku i normalno dodje. Pojacalo krasi naziv Audio Current Transfer, a na netu sam nasao sta znaci. Sony je objasnio da se prenos signala unutar uredjaja , a izmedju sklopova na relaciji preamp..amp ne vrsi u obliku napona, nego struje. ( grub slobodan prevod ) Ovo navodno u potpunosti eliminise uticaje kablova i njihove impedanse. Cak i tjuner st-s555es, kojeg imam isto poseduje ovu tehnologiju, i umesto cinceva ima neki oblik DIN konektora, a konverzija na cinceve se vrsi pred samo pojacalo, tacnije na kraju interkonekta. 

U odnosu na prvu verziju ovog pojacala ovo ima 5kg vise, 5cm dubine vise. 4 tranzistora po kanalu, 4 filtarska kondenzatora, i mnogo vise snage (180w na 4 oma) takodje poseduje i par ulaza vise. 

Primerak koji sam uspeo da ugrabim se ne vidja na KP, i u potpuno savrsenom je stanju, kad ga covek ugleda veruje da je u 1985toj godini i da ga je sad upravo raspakovao iz kutije. Zasto je takav ima i logicno objasnjenje, al prica bi delovala kao o fereriju kojeg je vozila baba sa kracom nogom subotom na pijacu. A to mi nije cilj ,nego da predstavim ovaj biser Sony firme.

Zvuk...stvarno je dobar, u poredjenju sa TA-FA1200ES malo tamniji karakter u srednjem opsegu, nijansa. Ali malo bolji prostor po dubini scene. U poredjenju sa marantz pm80, u svim aspektima iznad njega. A narocito na noviju seriju Sony i konkretno TA-F730ES, koji je toliko nervozan i napadan da je to prosto uzasavajuce. Narocito je zanimljivo jer da se ova dva pojacala nadju na prodaji jedan do drugog ovaj bi verovatno iz neznanja i ne cestog pojavljivanja bio jeftiniji. A zvucno je neuporediv. Od mana bi se mogao navesti malo bucniji transtormator, citajuci po netu gotovo do svih komada je tako. Nije to buka koja smeta, ali kad je tisina u sobi, a vi pored pojacala cuje se da radi. Proverio sam sve tacke po servisnom uputstvu i ni jedna za sve godine nije otisla iz pragova tolerancije, a pri tom ni jedan jedini pot, prekidac..niti suska niti krcka. Sto govori o kvalitetu mnogo. 

Evo i par slicica ovg prelepog pojacala.

 

ta-f555es mk2.jpg

ta-f555es mk2 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da dodam, sony ta f555 es mkii ima kola za obradu video signala pa samim tim i ulaze za izvore video signala za razliku od mki. 

Imam već godinama mlađeg brata, 444 mk2 i izuzetno sam zadovoljan s njim.

Priča oko NE uticanja kablova je jedno, a stvarnost je sasvim drugačija. Izuzetno su osjetljivi na promjenu kablova, a sa zamjenom napojnih kablova se potpuno preporodi i transformiše u vrlo, vrlo ozbiljnu spravu.

Ko god ga je slušao kod mene u zadnjih godinu dana to može da potvrdi.

Doduše, i dalje nema savršeno 3D pozicioniranje, ali daleko od toga da se sve odvija u 2D. 

555 i 444 su sprave potpuno zaboravljene i na marginama, a znaju da nagrade izuzetnim zvukom.

Link to comment
Share on other sites

Tozo znam da ga imas, cuo sam ga kod tebe. I ocekivao sam da kazes nesto :thumbsup2 . Ovo oko kablova nisam dobro objasnio. Misli se na kablazu unutar pojačala. Ne odnosi se na desavanja van pojacala, strujne i interkonekt kablove. Bar sam ja tako razumeo.

Link to comment
Share on other sites

Na kablove unutar pojačala sam i mislio. U stvari i na jedne i na druge.

Ja sam ga uzeo da se igram s njim pa sam se igrao i sa ožičenjem unutar njega. Zato i kažem u zadnjih godinu dana...

Naravno da nije na nivou savremenih hi end uređaja i ne može ni biti, jer se tih godina jednostavno nije pravilo i nije vodilo računa o 3D pozicioniranju. Sve se događa u jednoj ravni, tako da je zvuk laid back i zna vrlo često da vokal bude ili u liniji ostatka benda ili malo iza nekih instrumenata, a malo ispred ostalih ali nikako da se isturi naprijed i da stane ispred benda onako kako treba.

Sa ozbiljnijim prepravkama bi se možda to i postiglo, ali obzirom na godište, ni ostali pojačivači iz tog perioda to ne rade kao savremeni.

U svim ostalim aspektima je izvanredan.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...