Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Nesto...nesvakidasnje, retko, i ne zna se sta je. Uglavnom se ne zna sta je :-) Ne mogu da opisem koliko sam sretan sto sam nabavio ovakav komad istorije i to u dobrom stanju.

U pitanju je gornji uredjaj...dole je VCR....sa kojim ima neraskidivu vezu.. cekali su se tolke godine da se sretnu.

All mighty SONY PCM-601ESD

sony pcm601esd.jpg

pcm-601esd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeste, naprava stereo signal "upakuje" u sliku i snima se video glavom na kasetu. Što omogucuje upotrebu vrlo jeftinih obicnih video rekordera u te svrhe. Pri reprodukciji radi obrnut proces..i "sliku" vraca u zvuk. Vrlo prosto objasnjeno.. sam zvuk je jednak zvuku koji je sniman.. bolji je naravno od stereo signala snimanog na VHS..koji je inace na vrlo visokom nivou kvaliteta na ovom video rekorderu. Dodatni bonus je..kod pcm-601 esd je sto je opremljen i digitalnim ulazima i izlazima.

Po nekim informacijama, ovaj sistem je koristen kao master za presovanje cd. Sto potvrdjuje da je sistem izuzetno zvucno na visokom kvalitativnom nivou. Danas...XX godina kasnije, predstavlja, bar za mene neverovatan kolekcionarski komad koji je proizveden u jako malo primeraka. Opet informacija sa neta naravno.

Unutrašnjost krije najkvalitetniju elektroniku tog vremena, uključujući i Noble potenciometar za nivo snimanja, za koji kazu da je daleko iznad alpsa po kvalitetu. Sto potvrdjuje i to da nije bila potrebna nikakva intervencija na uredjaju.

pcm601 u utrasnjost.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Ajd i ja da se upisem po ko zna koji put u ovaj klub sa Sony STR-DA3000ES .

Jel neko imao prilike da se poigra sa ovim malim cudom, ja nemogu da se nacudim koliko dobro svira (kablove na njemu sam platio 3x vise).Dal sam ja umislio ili ovo stvarno svira preozbiljno za te novce?

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, JTGTS said:

Ajd i ja da se upisem po ko zna koji put u ovaj klub sa Sony STR-DA3000ES .

Jel neko imao prilike da se poigra sa ovim malim cudom, ja nemogu da se nacudim koliko dobro svira (kablove na njemu sam platio 3x vise).Dal sam ja umislio ili ovo stvarno svira preozbiljno za te novce?

STR-DA3000ES ako ti svira dobro..ugrabio si dobar komad..u vreme kad je izasao prva serija je izasla sa softverskom greskom. Jako mnogon ih je ostalo sirom sveta sa ne ispravljenim problemom.. danas je taj problem nemoguce resiti, a u garantnom roku sony je to radio free. 

Problemi su se manifestovali u gubitku snage, izrazenom jakom šumu...

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, uzvarb said:

STR-DA3000ES ako ti svira dobro..ugrabio si dobar komad..u vreme kad je izasao prva serija je izasla sa softverskom greskom. Jako mnogon ih je ostalo sirom sveta sa ne ispravljenim problemom.. danas je taj problem nemoguce resiti, a u garantnom roku sony je to radio free. 

Problemi su se manifestovali u gubitku snage, izrazenom jakom šumu...

Snage za divno čudo koliko hoces , šum nisam primetio a ima jako siroku scenu preko njegovog DAC-a (drugacije nisam ni probao).

Jednostavno šok, nisam ni sanjao da može da tera 205/2 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...