Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

Ako se ožiči monokristalom direktno na zvučničke terminale i preskoči se sekcija sa tonskim kontrolama desi se kvantni skok u zvuku. Prosto nevjerovatno.

Još ako se izbaci sve iz njega što slušalac ne koristi, kola za video, fono sekcija, preskoče se tonske kontrole, dobije se fantastičan zvuk. 

E sad, ja sam to sve probao i ponovo vratio sve na svoje mjesto i ovako sam prezadovoljan. Jedino je monokristal ostao od tonskih kontrola do zvučničkih terminala.

Ali i sa svim tim rabotama, bez tvikovanja elektronike nije moguće izvući pravi 3D. Meni to i nije toliko bitno jer volim takav pomalo laid back i kad se sve dešava iza linije zvučnika.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, miskon said:

Uzvarb prelepo pojacalo TA-F555ES mk2 kako je samo ocuvan ko da je iz fabrike izasao. Tozin primerak je isto za postovanje . U zdravlju da vas obojicu dugo sluze . :-)

Hvala @miskon , ali moj više nije u stock stanju. Igračka s kojom sam prošao divan put od prosječnog pojačala do nečega što sad slušam prilično glasno, po više sati svakodnevno i ič me ništa ne nervira i ne smeta, a po meni je to i poenta. Dobiti takav zvuk koji ne zamara, koji je detaljan a relaksiran, sa jako dobrom (ogromnom) pozornicom, sposoban i za rok i za neki umilni džez, a dinamički i mikrodinamički može da isprati i klasiku bez problema. Čak i trubači Bobana Markovića zvuče izvrsno.

Naravno, ima i mana, ali sa njima živim bez problema i već izvjesno vrijeme ništa ne čačkam što je izuzetan napredak za mene. :D

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako.

Odlučno se odupirem ovih dana, mjeseci bilo kakvom i apgrejdu i eksperimentu bilo koje vrste.

Potpuno sam svjestan da ako bilo šta čačnem odoh ne samo u izdatak pozamašan već opet u vrzino kolo iz kojeg je jako teško izaći zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Onak je to dobro kad ga ne diras i ne modifikujes. Znam sebe i ja sam jedno vreme bio zaludjen poboljšavanju uredjaja i toj igranci nikad kraja . Daj da probam ovo pa ondak ono i tako u nedogled . Posle ti taj upgrade niko ne nadoknadi prilikom prodaje a svesni su koliko je ulozeno svi bi za dzabe da kupe . Nije isplativo kod jeftinijih uredjaja ulagati jedino ako ga ostavljas za sebe. Zato i slusam kako jeste i uzivam u zvuku. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo neceg sto je jako retko u Evropi, ovaj model DATa nije prodavan van Japana i Amerike, bar koliko je meni poznato. Moguce je i da gresim. U pitanju je model iz 89te godine, i predstavlja neki "manji" DTC-1000ES . Sa 1000ES deli philipsov  DAC, mehanika je slicna, tacnije baza mehanike. Nema 4 DD motora, nego je za reel zaduzen 1 i to identican onom u dtc-55es. DTC-1000ES nije kompatibilan sa DDS3 trakama dok ovaj jeste, i ima implementirano ABS vreme. Verovatno je to prvi dat sa tom funkcijom. Jos uvek nema Long Play opcije, kao ni digitalnog presnimavanja sa CD diskova jer nije implementiran ni SCMS. Ovaj komad je u vrlo dobrom stanju i zahtevao je servis mehanike i zamenu nekoliko dotrajalih elektrolita.

Definitivno je nesto sto cu da cuvam u kolekciji zajedno sa DTC-1000ES prodat 1 modifikovanim od strane Audio Design firme.

Sony DTC-300ES play.jpg

Sony DTC-300ES otvoren.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima ,evo i ja da se upisem u club(da ne pocinjem novu temu) pa neka pomogne neko ako moze,imam preamp sony ta e 2000 esd,preamp mi u stereo rezimu radi super posao ali me buni sto se malo vise greje.?Neka iznese neko svoja misljenja koje imao ovaj preamp i kako je zadovoljan sa njim,bio bih zahvalan.?.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao E1000ESD, sretao se sa 2000ESD, i sad imam E9000ES. Prva dva su zvucno ispod E9000ES u stereo naravno, u surr setapu ih nikad nisam probao. E2000 je klasu iznad E1000ESD. Sto se tice grejanja, tako rade. Obezbedi samo prostor za pravilnu cirkulaciju vazduha i bez brige.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, uzvarb said:

Ja sam imao E1000ESD, sretao se sa 2000ESD, i sad imam E9000ES. Prva dva su zvucno ispod E9000ES u stereo naravno, u surr setapu ih nikad nisam probao. E2000 je klasu iznad E1000ESD. Sto se tice grejanja, tako rade. Obezbedi samo prostor za pravilnu cirkulaciju vazduha i bez brige.

Hvala uzvarb na ovako korisnim informacijama,mada opet cu ga odneti kod doktora da ga pregleda :) ,sto se svirke tice ta e 2000 samo reci hvale,za moj ukus malo suv ali takvu cistinu i preciznost ima da ja nemogu da verujem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kolega sa foruma Gox.co se nesebicno ponudio da pomogne odmah....ali nisam mogao brzo da odradim transport u BG a dobio sam preporuku za coveka u lokalu koji mi je odradio maximalno posao....greska je bila u volume potu...napukla plastika... i imao sa 20-25% manje na izlazu na levom kanalu...sada je to 1.4%....i Sony radi sada kako treba...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...