Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

Bane, u pravu si. Radio sam par intervencija:

- Dodatno dampirao uredjaj bitumenskom folijom.

- Morao sam da zamenim CD citac, stari je otkazao... ne mogu da se setim sta mu je tacno otkazalo, ali  secam se da se nesto jednostavno mehanicki odlepilo/raspalo od starosti. Zamena citaca (PATA, CD-ROM) je malo zeznuta jer nece svaki da radi, ne znam zasto. Srecom, nasao sam NOS nekih koji rade (Lite-On ili slicni) i kupio par komada i resio problem.

- Hard disk je originalno 80 GB PATA, ali sam ja unutra stavio 320 koji je brzi i tisi. Prepoznao ga je kao 160 GB i tako je ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda kao da je nakit ,a ne sprava. A tako i radi. To je zivotno delo coveka koji je napravio sve sto je ostavilo nekog traga u audio istoriji ,a potpisano od strane SONY. Iza svega toga stoji Takashi Kanai. Da ne nabrajam sta je on sve dizajnirao. Takodje je odlicno da se svi oni koji tvrde da sony ne zna napraviti pojacalo, malo bace u rebus.

jn_kanai15.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, uzvarb said:

Izgleda kao da je nakit ,a ne sprava. A tako i radi. To je zivotno delo coveka koji je napravio sve sto je ostavilo nekog traga u audio istoriji ,a potpisano od strane SONY. Iza svega toga stoji Takashi Kanai. Da ne nabrajam sta je on sve dizajnirao. Takodje je odlicno da se svi oni koji tvrde da sony ne zna napraviti pojacalo, malo bace u rebus.

jn_kanai15.jpg

Pa stvarno bi bilo bezveze da sprava koja je 2004. koštala $4500 (današnjih skoro 6000) još i ne radi dobro...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sony mania se nastavlja. Zahvaljujuci clanu Austin u sistemu mi je sad i prvi Sony CD/HDD plejer recorder. Testiranje je u toku. Snima na interni HDD kapaciteta 40GB, i to u formatu ATRAC, dakle kvalitet kao MiniDisc. Ja nisam primetio neku razliku isti ripovan album na HDD i u CD plejeru. Njegovom naravno. Po specifikaciji izmedju 500 i 600 diskova (albuma) je moguce smestiti na hard disk. U pitanju je:

SONY HAR-D1000

 

Sony HAR-D1000.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, uzvarb said:

Sony mania se nastavlja. Zahvaljujuci clanu Austin u sistemu mi je sad i prvi Sony CD/HDD plejer recorder. Testiranje je u toku. Snima na interni HDD kapaciteta 40GB, i to u formatu ATRAC, dakle kvalitet kao MiniDisc. Ja nisam primetio neku razliku isti ripovan album na HDD i u CD plejeru. Njegovom naravno. Po specifikaciji izmedju 500 i 600 diskova (albuma) je moguce smestiti na hard disk. U pitanju je:

SONY HAR-D1000

Nekako mi se čini da je ATRAC3 lossy format od 132kbps "malo" prevaziđen za današnje pojmove...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

Nekako mi se čini da je ATRAC3 lossy format od 132kbps "malo" prevaziđen za današnje pojmove...:rolleyes:

Naravno, zastareo je kolko i sam MD format. Inace ATRAC 3.5 je prvi koji na testovima nije moglo da se cuje razlika izmedju snimka i izvora. MDS-JA3ES konkretno. Verzije ATRACa pre njega su bile cujno losije. Trojka je kazem u ovom slucaju vrlo tesko uocljiva razlika, da ne kazem ja je nisam cuo. Videcemo kad uskoro stignu bolji zvucnici kakva je prica. Naravno da je 4.5 bolji i TYPE R ili S, koje su i omogucile long play gde se osetna degradacija cuje tek na 4x.

Mislim da u ovom slucaju i nije poenta toliko koliko je sprava zastarela, nego koliko je retka, pa onda se jos tako nesto pripise kao ideja nekom drugom proizvodjacu. Sony je to video jos 2001ve.. Naravno daje HAR-LH500 malo bolji, NAC-HD1E jos bolji sa LPCM mogucnoscu snimanja, i na kreju HAP-Z1ES, koji je jedna apsolutno vrhunska sprava u svakom pogledu. Kao i svaka od pobrijanih u svoje vreme uzlaska na trziste.

Vise su u ovom slucaju kolekcionarski porivi i ljubav ka brendu bitni..bar meni.

Vrlo sam sretan sto ga posedujem...ko zna jednog dana mozda sva bratija bude u sobi... :-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, caR_Los said:

Ух који кич. Некако ми кинески делује.

Da, veci deo prednje ploce je ogledalo fazon. To je valjda sony 'teo da zene ne popizde kad muz baci na ovo tadasnjih 1200eur, pa da se i one ogledaju u tom cudu... 3u1, posle ce biti da je i Nescafe to izmislio..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...