Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

  • 1 month later...

Evo i ja da se predstavim

STR DA50ES gold 

cd 720qs black

Da li moze neko da mi preporuci malo ozbiljniji sonyjev cd pleyer nosim se mislju da ove 2 komponente i + yamahu cd 497 silver

prodam ili zamenim za neki ozbiljan sonijev cd pleyer cisto da imate u vidu sa cim bi raspolagao,risiver sam vec zamenio sa boljim

Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam o tome ali sam sam vise za cd pleyer tipa 333es ili 555es.Neznam kako to zvuci.

Inace taj risiver 50es cu prodati, uzeo sam nakamichi av10 koji po meni daleko bolje svira ali sto se cd playera tice mislim da sony ipak ima odlican zvuk i kasnije sam mislio da uzmem i neki es dek naravno ako bi bilo u gold varijanti extra.

Slusam iskljucivo u stereo rezimu na infinity kappama 7 zato me nezanima dvd

Link to comment
Share on other sites

Transport ili ne dvp-s715 u odnosu na dvp-s7700 (koriste iste lasere)zvuci bolje svetlosnu godinu(imao oba-poredio). Da50es kao i cela garnitura uredjaja sa kraja 90tih bilo qs ,bila es serija ima problem sa hladnim lemovima... Iznenadio bi se sta da50 moze kad ga "sredis". Rok trajanja mu je na zalost 10tak godina...takodje video...probao..

_DSC03671.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, vule80 said:

Transport ili ne dvp-s715 u odnosu na dvp-s7700 (koriste iste lasere)zvuci bolje svetlosnu godinu(imao oba-poredio). Da50es kao i cela garnitura uredjaja sa kraja 90tih bilo qs ,bila es serija ima problem sa hladnim lemovima... Iznenadio bi se sta da50 moze kad ga "sredis". Rok trajanja mu je na zalost 10tak godina...takodje video...probao..

Opa....vidi ga .....Vule!

Link to comment
Share on other sites

Nasao sam samo 1 model

Sony DVP-S725D

slican aii pise da cita samo originale na KP a to bi mi bio problem.

Inace cena od 45e vise nego prihvatljiva imao bi do 200e budzet za cd pleyer,naravno ako bi nasao kvalitet u zvuku nasao za mnogo manje para bože moj vodim na piće :D.

Link to comment
Share on other sites

Just now, JTGTS said:

Nasao sam samo 1 model

Sony DVP-S725D

slican aii pise da cita samo originale na KP a to bi mi bio problem.

Inace cena od 45e vise nego prihvatljiva imao bi do 200e budzet za cd pleyer,naravno ako bi nasao kvalitet u zvuku nasao za mnogo manje para bože moj vodim na piće :D.

Taj ce ti dici pritisak na milion. Ne cita rezane CD i to je po meni katastrofa. 45eur za to je bacen novac...kao sto ja imam jedan takav bacen ispog terase...a ako ces samo originale da slusas...pa kupi onda cd plejer..koji ce ti DVD

Link to comment
Share on other sites

Pa mislio sam da uzmem recimo sony 333ES,iako nisam cuo kako zvuci, cuo sam cini mi se cdp970  i to svira po meni odlicno.

Neznam kako to da sredim moj DA50es mislim jednostavno da jednostavno nepostoji nacin da zasvira kao nakamichi AV10 ikada, iako svira daleko bolje od mnogih receivera koje sam cuo i uopste se ne greje na kappama 4 ohm koliko god da je pojacan .

Naravno budući cd pleyer mora da čita sve, igrebane rezance pogovo :D.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, uzvarb said:

Poslao sam ja tebi :-)

1.Uzvarb je obican kontras i ne slusaj ga nista.

2.Uzvarb nije cuo ni video 715.

3.dvp-s725 i 715 sam imao u isto vreme,  sa razlogom nisam ni spomenuo 725.

4.715 je tesko naci upravo zbog lasera koji koristi, kada se pojavi kosta od 30-50e.

5.Predrasude su cudo, dvd moze opasno da svira, kao i cd plejer sa 5 diskova, na primer ovaj.(prilozena fotografija)

6.Hvala Uzvarbu sto mi je dozvolio da mu ga otmem. :P

 

IMAG0153-1600x897.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vule a sta se ti trpas kad ne citas, gde sam ja pomenuo 715, covek je pitao za 725 i ja sam mu odgovorio, isto vazi i za X25...znaci svi koji imaju druga dva broja 25 imaju KHM-220AAA laser koji je single optic, single laser i NE mogu HARDVERSKI (a ne softverski kako neki zagovaraju ) da citaju CD-R.

Slika govori gde je mesto 725tici.

Za te pare moze da se kupi bd plejer koji cita apsolutno sve i kao transport da radi isto kao on...a o slici sa dvd da ne polemisemo.

 

 

sony725.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nemam nista potiv šaržeraša niti protiv dvd playera mada bi pre uzeo single cd player.

Naravno bilo bi lepo da ima neki lako nabavljiv laser kao npr u mojim cd playerima Yamaha cd 497 i sony 720 qs.

Oba koriste KSS 213 C

Na yamahi je jednostavno oslabio i kupio sam nov za celih 800 din sa sve mehanizmom i zamenio,mada je sočivo bele boje a ne plave kao sto je bilo pre ili kao sto je na 720qs i mehanizam na sonyju je veći i čini mi se dosta kvalitetniji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, vule80 said:

Dobro sta se zestis, ko te iznervirao?

 

Ustao sam na levu nogu, pod temperaturom, pa sam jos posle pola sata morao ponovo u vrtic jer se klinac upisao...a neko nije spremio komplet presvlaku rezervnu..a sve to me prekinulo u pola dorucka...i jos ti krenes da pominjes 715.. i 725 koji su kao dupe i krofna,,e toliko slicnosti imaju, i 715 se nije ni jedan na KP pojavio zadnjih XX godina... :-) 

Link to comment
Share on other sites

Nepotrebno je ljudi da se raspravljate oko gluposti verovatno ću uzeti cd pleyer mozda šeržeras čisto zato sta sam lenj da ustajem da promenim disk ili ću uzeti 2 cd playera :)-

Ja sam se ukočio a deca mi skaču po glavi, zovu me svaki čas sa posla jer nmg da rade bez mene zamisli XD u EPS 30000000 radnika i nema jednog frka panika  j b g to je sudbina umetnika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...