Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

trazim za druga amp za tannoy 605 pa nabasah na sony 530ES

 

kakvo je misljenje cenjenog auditorijuma?

 

ovo je ako se ne varam neki kraj 80-tih. kakve su sanse da se provuce bez refresha kondova i slicnih zahvata koje vremesni ampovi traze.

Velike..... Ne mora da znaci da su iduvali (mislim na filterske elektrolite u napajanju) u dosta ampova i posle 20-25g. drze skoro isti kapacitet,kriticni su oni malog kapaciteta pa i male promene u tom delu su ponekad kriticne...

Posto se radi o ES seriji unutra nije sigurno neka boranija.... Samo teraj ;-)

Link to comment
Share on other sites

Velike..... Ne mora da znaci da su iduvali (mislim na filterske elektrolite u napajanju) u dosta ampova i posle 20-25g. drze skoro isti kapacitet,kriticni su oni malog kapaciteta pa i male promene u tom delu su ponekad kriticne...

Posto se radi o ES seriji unutra nije sigurno neka boranija.... Samo teraj ;-)

Ja sam do nedavno imao 530, nisam osetio nikakve promene u zvuku ni u radu, uvek standardno topao(ne vruc) i nikad nista menjano , samo je pot volume morao da se resi prasine. Bio sam bas zadovoljan..

Link to comment
Share on other sites

Par njih me savetovalo da uradim upgrade na dvp-ns900 , ali me muci to sto ne volim nista sto nije fabricki, primerci koje imam su kao iz radnje pa ne znam vredi li da zrtvujem spravu... Voleo bi da cujem misljenje rokijane posto imam neki utisak da on zna svasta nesto oko toga :)

Podrazumeva se da cu uvaziti i savete drugih clanova, nego rokijana spomenu nesto vezano za ovo...paaa....

Link to comment
Share on other sites

Evo i zvucnika, kada sam ih kupio prvo su prosli kroz jedan ozbiljan pregled u servisu, sve sto je radjeno na njima su polipropilenski kondenzatori i kalote na basovima iz estetskih razloga i iako su stari vise od 3 decenije izuzetno sam zadovoljan njima, a daleko su od mojih zelja, mada cu i to nadam se ubrzo da resim (mozda vec sutra) :)

post-12056-0-49386100-1382396996_thumb.j

post-12056-0-25919600-1382397010_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...