Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

Pa Betamax-i i dalje caruju po TV Studijima i jos dugo ce mada ruku ma srce ima i dosta hdd-ova.....

 

Ðе, у Ñтудијима царује U-matic, Betamax је кућни формат!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Da, da verujem ti da dosadi.... imao sam ja 100Mb/s, direktno na optiÄki.

 

Koji je to WiFi?

Ako imas nesto sto moze da povuce bas ozbiljno javi se imace cevka je no limit.... Toliko je povukla wi-fi kartica na mom lap topu. Router je N tipa tplink.

Link to comment
Share on other sites

Ovde ima vise lozaca nego na "onoj" temi! :eek:

SonicHammer jel imas nesto od Sony-ja ili da te ignorisemo.

Ako je odgovor potvrdan onda dobrodosao u Sony fan club.....

Zasad se drzimo lepih reci i zdrave atmosfere pa nebih da je prvo vece trujemo....

lozaci su na forumu o jugoslovenskoj zeleznici www.JŽ.rs

Dobrodosao.... :-D

Link to comment
Share on other sites

SonicHammer jel imas nesto od Sony-ja ili da te ignorisemo.

Ako je odgovor potvrdan onda dobrodosao u Sony fan club.....

Zasad se drzimo lepih reci i zdrave atmosfere pa nebih da je prvo vece trujemo....

lozaci su na forumu o jugoslovenskoj zeleznici www.JŽ.rs

Dobrodosao.... :grin:

 

Bolje vam usao...  :rolleyes: ... na temu.

Imam par Xperia, SonyEricssona, fotoaparat, handycam, walkman, privezak, olovku, some SACDs, jedan Vaio u planu... iza sebe par decko-ova, ES CD player-a... ovo ono... mogo bi se reci da volim Sony.

Link to comment
Share on other sites

Bolje vam usao...  :rolleyes: ... na temu.

Imam par Xperia, SonyEricssona, fotoaparat, handycam, walkman, privezak, olovku, some SACDs, jedan Vaio u planu... iza sebe par decko-ova, ES CD player-a... ovo ono... mogo bi se reci da volim Sony.

Vidis da nije tesko biti fin i prznati tj.reci da volis i da imas Sony.

Pogresno si se izrazio malopre, nisno mi lozaci vec zadovoljni korisnici nekih uredjaja koje je Sony napravio.

U svakom slucaju dobroqdosao u Sony fan club..... Baci neku slikicu kao pravi clan podeli radost sa nama.

:-):-D

Link to comment
Share on other sites

Vidis da nije tesko biti fin i prznati tj.reci da volis i da imas Sony.

Pogresno si se izrazio malopre, nisno mi lozaci vec zadovoljni korisnici nekih uredjaja koje je Sony napravio.

U svakom slucaju dobroqdosao u Sony fan club..... Baci neku slikicu kao pravi clan podeli radost sa nama.

:smile::grin:

 

Ja sam Sony fan od vajkada. ;) Nikad nisam to ni krio pa sad nema potrebe da to "priznam". :)

Sto se slika tice, te koje ja volim su zabranjene pravilima foruma...

Link to comment
Share on other sites

Da nastavim......

zasto DAT nikad nije zaziveo?tada koliko se secam iz glave '85-'87

Toliko je bio dobar-veran zapis originali da su morali da mu ubace stepen za pogorsanje snimaka..... da bas tako....verovali ili ne

zamislite audio glavu u to vreme koja se vrti 2000-2500 obrtaja u minuti..... ludilo od snimka..... 

 

Sedose opet taj prokleti Sony i pobratim Philips i dogovorise se..... Ubicemo DAT zarad 10-godisnjeg zajednickog razvoja CD-a.

Inace DigitalAudioTape je izasao samo par godinica posle krunisanja digitalne ploÄe zavane CD. :wave2  :wave2  :wave2

Moj prvi ozbiljniji DIY '90-ih je bio da na VHS mehaniku nabacim Audio zapis.... :) nisam uspeo a znao sam kako funkcionise DAT... :cry:  

Sto se tice DAT formata, licno ja ga mnogo volim, taj format za mene nikad nece biti ibacen iz upotrebe!

Ipak je to naj svrseniji digitalni audio zapis koji je ikad napravljen.

 

Posedujem ukupno tri DAT masine!

Dva komada Sony DTC-1000ES (prva Sony DAT masina iz 1987g koja je napravljena za komercionalnu upotrbu) i Sony DTC-77ES (model iz 1991g) i jako sam zadovoljan njima.

 

Sto se tice DAT formata, realno receno, taj format i nije mogao dugo opstati na trzistu zbog jako skupe tehnologije izrade!

Prvobitna zamisao je bila da DAT format bude naslednik analognim kaset-dekovima, dosledno ih zameni i nadje siroku primenu u komercijalnoj kucnoj upotrbi sirom sveta. Ali kao sto rekoh skupa i sofisticirana tehnologija izrade ovih digitalnih masina koja je pratila ovaj format, ipak nije uspela da nadje siroku primenu u komercionalnom smislu.

Poredjenja radi, cena prvog Sony DTC-1000ES DAT-a koja se pojavio u prodaji davne 1987g je bila 3500 DM!

Ovaj model DAT-a za kucnu upotrebu se proizvodio sve do 1993/94g, zanimljivo je to, da mu cena nikad nije pala ispod 3500DM, a verzija za profesionalnu upotrebu Sony PCM-2500 se proizvodila negde do kasnih devedesetih godina.

Medjutim, DAT format je ipak nasao svoju primenu! Bio je jako cenjen i koristen postavsi gotovo standard za masterovanje muzickog materijala u profesionalnom svetu muzicke produkcije i Broadcasting-ga (TV, RADIO)

Link to comment
Share on other sites

 

Google, Sony, Microsoft među najuglednijim kompanijama
 
 

Prema klasifikaciji instituta za ispitivanje ugleda firmi iz Njujorka, Reputation Institute, kompanija Sony se drugu godinu zaredom naÅ¡la na vodećoj poziciji meÄ‘u svetskim proizvoÄ‘aÄima potroÅ¡aÄke elektronike, navodi se u saopÅ¡tenju iz ove kompanije.

lista.pngIspitivanje njujorÅ¡kog instituta je izvrÅ¡eno na osnovu uzorka od 55.000 potroÅ¡aÄa u 15 tržiÅ¡ta, a neki od kriterijuma koji su ocenjivani su: veliÄina kompanije, godiÅ¡nji prihodi, rasprostranjenost poslovanja na globalnom tržiÅ¡tu i prepoznatljivost brenda.

Sony je Å¡esti na ovogodiÅ¡njoj listi, a od kompanija iz IT sektora na najviÅ¡em mestu nalazi se Google, koji je 4Äetvrti.

U prvih deset su i Microsoft i Canon, dok su Intel i Apple zauzeli jedanaesto i dvanaesto mesto

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...