Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

Oooooo... svi Sony-jevci....!!!

 

Neka sila bude uz vas...

 

Da se i ja prijavim, uclanim i dam dobrovoljni prilog za novo-osnovanu Sony Republiku!

Ima tu jos koje cega od te poznate Sony sorte, ali za pocetak dovoljno.

Dobrodosao mastore..... u Sony fan club  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Dobrodosao Fu Mancu u SONY club... :wave2

ovo sam cekao da cujem ...to su ljudi koji vole Sony cim se secaju 20+ godina..... bravo Fu Manchu bravo!!!

Bolje te naÅ¡ao. Å etam pre neki dan TC Uscem i u Sony radnji najnoviji 4K televizor, rezolucija nekoliko puta veća od HD-a, slika da se iseces. Izgleda da je Sony reÅ¡io da opet, po ko zna koji put daje domaće zadatke konkurenciji. Ja im držim fige, muka mi od ovih kineza i koreanaca , sve se svelo na prodati Å¡to jeftinije djubre Å¡to većem broju pripadnika potroÅ¡aÄkog druÅ¡tva.
Link to comment
Share on other sites

PHILIPS je imao svoj DCC sistem koji je konkurisao DATu.

Nije to  jedini sistem koji je superioran ali je "ubijen " iz marketinskih razloga.

 

Sony je napravio prvi voltage sintetised (TV) tuner. Ali nije mogao da izvozi u Ameriku jer je RCA ulozila ogromne pare u klasicne TV tunere ( one kao na programatoru ves masine. Nisu smeli da dozvole da im inveticija propadne pojavom superiornog SONY tunera. Izglasali propis da u SAD moze da se prodaje samo TV sa mehanickim tunerom. SOny je morao da sve svoje TV aparate prepravi na RCAov tuner ( i da im za to debelo plati)8110599-orange-vintage-television-from-t

Link to comment
Share on other sites

Tacno. Tri losa ubise Milosa.

Beta je tehnicki bila bolja ali nije dobro odigrana marketinska igra pa je VHS pobedio. ( Sad su oba standarda zastarela). Sistem 2000 je gurala Evropa ( PHILIPS) i bio je jos bolji od Bete. Kaseta se okretala. Ali opet marketing nije odradjen kako valja.

Izucili su skolu pa sad ne grese vise u pristupu.

Zanimljive su bile te '80-te kada si trebao da zaprepastis gladne potrosace sa kvalitetom i pristupacnom cenom za to vreme....

a sada samo kineci i zalosne kopije...... gde su inovacije to nam treba nesto novo posle odkrica mob.telefona.....

Link to comment
Share on other sites

Tacno. Tri losa ubise Milosa.

Beta je tehnicki bila bolja ali nije dobro odigrana marketinska igra pa je VHS pobedio. ( Sad su oba standarda zastarela). Sistem 2000 je gurala Evropa ( PHILIPS) i bio je jos bolji od Bete. Kaseta se okretala. Ali opet marketing nije odradjen kako valja.

Izucili su skolu pa sad ne grese vise u pristupu.

 

Izucili? Ista prica ponovila se sa SACD kada se pojavio. Superiorni format, los marketing, visoka cena...

Link to comment
Share on other sites

PHILIPS je imao svoj DCC sistem koji je konkurisao DATu.

Nije to  jedini sistem koji je superioran ali je "ubijen " iz marketinskih razloga.

 

Sony je napravio prvi voltage sintetised (TV) tuner. Ali nije mogao da izvozi u Ameriku jer je RCA ulozila ogromne pare u klasicne TV tunere ( one kao na programatoru ves masine. Nisu smeli da dozvole da im inveticija propadne pojavom superiornog SONY tunera. Izglasali propis da u SAD moze da se prodaje samo TV sa mehanickim tunerom. SOny je morao da sve svoje TV aparate prepravi na RCAov tuner ( i da im za to debelo plati)8110599-orange-vintage-television-from-t

Da bas tako markentiski su ugusili DAT i potisnuli u stranu da bi sacuvali CD koji traje i dan danas  :loveface  :listen

Link to comment
Share on other sites

Evo da dodam mozda za veceras zadnju zanimljivost naravno opet o Sony-ju.

naravno u to vreme tu je i pobratim philips rame uz rame projekat se zvao 

S/PDIF (Sony/Philips Digital Interconnect Format) hteli su posto poto da taj digitalni zapis sacuvaju u izvornom obliku i da ga tako bace sto blize zvucnicima tj.usima.

zanate o cemu pricam  :wave2 

Link to comment
Share on other sites

Da, da verujem ti da dosadi.... imao sam ja 100Mb/s, direktno na optiÄki.

 

Koji je to WiFi?

Ne samo coax i bice jos dugo dugo... Zasto .. Zato sto su prosli testovi kod korisnika u stanu na 1,5Gb doduse Motorola u USA. Ostalo je bespotrebna investicija....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...