Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

To ti pricam  ,  svaki fun klub je na zilet do sekte jer su tu uglavnom oni koji postuju lik i delo . Zamisli da ovde neko napise za neki Sony uredjaj da je kanta i li krs  m? kako bi se proveo neka kazu obozavaoci . Pricam samo realno i iskreno kao i uvek do sad u svom zivotu i mislim da dugujes izvinjenje a ti kako hoces . 

 

Svi smo tu , izvoli 

Ja o vuku a magarac na vrata! :lol: Kakva izvinjenja i kome, ovde sve lepo i pozitivno u prijateljskoj atmosferi.Fan klubovi  izmeÄ‘u ostalog služe da Å¡ire informacije i iskustva o pojedinim modelima dotiÄne firme.Svaka firma u svojoj istoriji ima uspeÅ¡nih, manje uspeÅ¡nih pa nažalost i promaÅ¡enih modela.NaÅ¡ cilj je da se razmenom iskustava informiÅ¡emo o odreÄ‘enom proizvodu, to je jedna od svrha foruma generalno.Time Å¡to se piÅ¡e realno ne ugrožava se "lik i delo" već se naprotiv to Äini nerealnim i nekritiÄkim veliÄanjem svega i svaÄega.

  A sada da nastavimo drugarski pozitivno i tolerantno, a "kante i krÅ¡eve" ostavljamo u nekom drugom fan klubu, gde im je i mesto!

Link to comment
Share on other sites

To ti pricam  ,  svaki fun klub je na zilet do sekte jer su tu uglavnom oni koji postuju lik i delo . Zamisli da ovde neko napise za neki Sony uredjaj da je kanta i li krs  m? kako bi se proveo neka kazu obozavaoci . Pricam samo realno i iskreno kao i uvek do sad u svom zivotu i mislim da dugujes izvinjenje a ti kako hoces . 

 

Svi smo tu , izvoli 

suco, svako ima pravo da napise/kaze sta hoce to moze samo da dobije na vrednosti onoliko koliko mu ti ili mi damo na vaznosti....

za moje audience 82 mogu da pricaju sta hoce li su oni za mene super, evo samo pice po ceo dan.....

ko kaze da je 1.4 kanta neka nas uveri u to tako sto ce da nas okupi pokaze na delu to....

pozdrav...

p.s.

.ne prebacuj lopticu ovde ovo je covece Sony club. ;-)  :wave2  

Link to comment
Share on other sites

Napravili su ovaj gramofon, ali i tu ih je Pioneer nadmašio:

 

attachicon.gifps-x9.JPG

Ruku na srce gramofoni im nesto nisu isli na ruku...bilo je dobrih ali ne i vrhunskih ispravite me ako gresim...

zato smo svi mi ovde u Sony klubu da to ljudima i kazemo....

Sony nije nikada bio sveto pismo za sve .... nada daleko od toga da nepostoje mnogo veliki broj vrhunskih komada.

Link to comment
Share on other sites

Ipak je snaga SONY neuporedivo veca od pobrojanih konkurenata. ( Ne govorim kao SONY "vernik")

Sony je bio i trend setter ( walkman) i standard establisher ( CD, beta, MD,..)

Ostali su bili samo puki followeri ili neuspesni protivnici ( dobro, sa Betom se nisu proslavili iako je bio odlican princip. Kao i Video 2000 uostalom)

Link to comment
Share on other sites

Ipak je snaga SONY neuporedivo veca od pobrojanih konkurenata. ( Ne govorim kao SONY "vernik")

Sony je bio i trend setter ( walkman) i standard establisher ( CD, beta, MD,..)

Ostali su bili samo puki followeri ili neuspesni protivnici ( dobro, sa Betom se nisu proslavili iako je bio odlican princip. Kao i Video 2000 uostalom)

Pa kako je nastao VHS? Sony izmislio-izbacio Betu i nikom nisu dali licencu a ostali japosi su se ladili i ceskali po glavi......

onda braca japosi iz JVC,Matushita i Toshiba (zajednicki projekat zasnovan na pretpostavci kako Beta funkcionise) izbacise mnogo losiju a milion puta popularniju VHS kasetu...... tako to bese nekada.....

opet taj :ruganje Sony

Link to comment
Share on other sites

Pa kako je nastao VHS? Sony izmislio-izbacio Betu i nikom nisu dali licencu a ostali japosi su se ladili i ceskali po glavi......

onda braca japosi iz JVC,Matushita i Toshiba (zajednicki projekat zasnovan na pretpostavci kako Beta funkcionise) izbacise mnogo losiju a milion puta popularniju VHS kasetu...... tako to bese nekada.....

opet taj :ruganje Sony

Tacno. Tri losa ubise Milosa.

Beta je tehnicki bila bolja ali nije dobro odigrana marketinska igra pa je VHS pobedio. ( Sad su oba standarda zastarela). Sistem 2000 je gurala Evropa ( PHILIPS) i bio je jos bolji od Bete. Kaseta se okretala. Ali opet marketing nije odradjen kako valja.

Izucili su skolu pa sad ne grese vise u pristupu.

Link to comment
Share on other sites

idem po Alfa....

 

Како Ñамо можеш? Погледај:

 

IMG_5351_zpsad1b2f0d.jpg

 

IMG_5349_zpsee2e30ee.jpg

 

Једини форумÑки кућни љубимац у клубу!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Da nastavim......

zasto DAT nikad nije zaziveo?tada koliko se secam iz glave '85-'87

Toliko je bio dobar-veran zapis originali da su morali da mu ubace stepen za pogorsanje snimaka..... da bas tako....verovali ili ne

zamislite audio glavu u to vreme koja se vrti 2000-2500 obrtaja u minuti..... ludilo od snimka..... 

 

Sedose opet taj prokleti Sony i pobratim Philips i dogovorise se..... Ubicemo DAT zarad 10-godisnjeg zajednickog razvoja CD-a.

Inace DigitalAudioTape je izasao samo par godinica posle krunisanja digitalne ploÄe zavane CD. :wave2  :wave2  :wave2

Moj prvi ozbiljniji DIY '90-ih je bio da na VHS mehaniku nabacim Audio zapis.... :) nisam uspeo a znao sam kako funkcionise DAT... :cry:  

Link to comment
Share on other sites

Ja o vuku a magarac na vrata! :lol: Kakva izvinjenja i kome, ovde sve lepo i pozitivno u prijateljskoj atmosferi.Fan klubovi  izmeÄ‘u ostalog služe da Å¡ire informacije i iskustva o pojedinim modelima dotiÄne firme.Svaka firma u svojoj istoriji ima uspeÅ¡nih, manje uspeÅ¡nih pa nažalost i promaÅ¡enih modela.NaÅ¡ cilj je da se razmenom iskustava informiÅ¡emo o odreÄ‘enom proizvodu, to je jedna od svrha foruma generalno.Time Å¡to se piÅ¡e realno ne ugrožava se "lik i delo" već se naprotiv to Äini nerealnim i nekritiÄkim veliÄanjem svega i svaÄega.

  A sada da nastavimo drugarski pozitivno i tolerantno, a "kante i krÅ¡eve" ostavljamo u nekom drugom fan klubu, gde im je i mesto!

 

 Ja  o vuku u jagnjecoj kozi  <_<  Nemas ti tu  sirinu u zivotu osim u stomaku  vuce da se izvinis osim  te jazbine u koju si se uvukao kao i svaki izgladneli vuk zeljan nesto da prikolje iz prikrajka ili neke zasede

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...