Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

Svaka Äast ÄŒedo, bilo je vreme za Sony, mislim kad je Technics na ovom forumu toliko popularan, ne vidim razlog da Sony bude zapostavljen. Jer bio je u to vreme bar egal sa Technicsom. Da se razumemo volim obe firme, ali mojoj sreći nije bilo kraja kada sam kupio snagas TA-N77ES i preamp TA-E77ESD .Bilo je to davne 89-te i sad se najezim kad se setim, lepo vreme, baÅ¡ pred sva sranja koja su nas kasnije zadesila. Jugoslavija Comerce u Sarajevskoj, ja dodjem i kažem da želim da kupim pomenuti kombo koji je bio izložen i Äak je svirao u salonu, prodavac kaže "recite adresu i biće vam isporuÄeni novi neodpakovani uredjaji", pao sam u nesvest.ZavrÅ¡im papirologiju i tokom sutraÅ¡njeg dana stižu uredjaji, nikad neću zaboraviti kad su zaigrali VU metri. Sva sreća sa Sony fun clubom.

Link to comment
Share on other sites

DobrodoÅ¡ao surkovl u sony fan club  :wave2

Hvala, nemam bogznašta od SONY-ja, jedan CRT TV iz 1990 e54, koji i dan danas ima sliku za nepoverovati, prvi Discman D50, a mislim i da supruga ima neki od Discmana novije generacije, ali poštujem firmu a takođe pozitivnu energiju koja je prisutna od formiranja kluba.Nadam se da će tako biti i ubuduće, atmosfera tolerancije i otvorenog uma, a ne sekta, kao što ima primera na forumu, da ne pominjem nikog posebno

Link to comment
Share on other sites

Svaka Äast ÄŒedo, bilo je vreme za Sony, mislim kad je Technics na ovom forumu toliko popularan, ne vidim razlog da Sony bude zapostavljen. Jer bio je u to vreme bar egal sa Technicsom. Da se razumemo volim obe firme, ali mojoj sreći nije bilo kraja kada sam kupio snagas TA-N77ES i preamp TA-E77ESD .Bilo je to davne 89-te i sad se najezim kad se setim, lepo vreme, baÅ¡ pred sva sranja koja su nas kasnije zadesila. Jugoslavija Comerce u Sarajevskoj, ja dodjem i kažem da želim da kupim pomenuti kombo koji je bio izložen i Äak je svirao u salonu, prodavac kaže "recite adresu i biće vam isporuÄeni novi neodpakovani uredjaji", pao sam u nesvest.ZavrÅ¡im papirologiju i tokom sutraÅ¡njeg dana stižu uredjaji, nikad neću zaboraviti kad su zaigrali VU metri. Sva sreća sa Sony fun clubom.

Dobrodosao Fu Mancu u SONY club... :wave2

ovo sam cekao da cujem ...to su ljudi koji vole Sony cim se secaju 20+ godina..... bravo Fu Manchu bravo!!!

Link to comment
Share on other sites

Hvala, nemam bogznašta od SONY-ja, jedan CRT TV iz 1990 e54, koji i dan danas ima sliku za nepoverovati, prvi Discman D50, a mislim i da supruga ima neki od Discmana novije generacije, ali poštujem firmu a takođe pozitivnu energiju koja je prisutna od formiranja kluba.Nadam se da će tako biti i ubuduće, atmosfera tolerancije i otvorenog uma, a ne sekta, kao što ima primera na forumu, da ne pominjem nikog posebno

 

i to bogzna sta je dovoljno za klub!!!!

Svako ima Sony samo nece da kaze...svi su nesto hi-end a kuci cepaju sony.....

Bravo surokvl  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Iako sam ja pocetnik u hi-fi-ju i jos se nisam susreo sa sonijem (mada razmisljam o jednom cd plejeru), kada videh ovu temu setih se jednog clanka koji svima ovde moze biti zanimljiv.

Iako je (koliko mi se cini) ovde rec samo o uredjajima starijih generacija, mozda ce vam biti interesantno da vidite od cega to, danas, zivi sony:

http://www.blic.rs/IT/384916/Od-cega-zivi-Soni-Od-elektronike-svakako-ne

Link to comment
Share on other sites

Najpre, bilo bi lepo da se napiÅ¡e neÅ¡to po Äemu je Sony specifiÄan.

 

Sve je poÄelo sa tranzistorom.

 

Uz Yamahu, JVC, Sansui koristio je V-Fet tranzistore. 

 

Iz te priÄe je i ovaj odliÄan snagaÅ¡:

 

post-11215-0-63079100-1380665567_thumb.j

 

 

 

 

Potom, uporedo sa Pioneer-om i za nijansu manje uspešno od njega:

 

 

post-11215-0-64883700-1380665602_thumb.j

 

Tu je negde sa Philips-om krenula priÄa sa CD.

 

Potom dolazi ovaj visokotonac:

 

post-11215-0-05978800-1380665623_thumb.j

 

 

I serija vrhunskih zvuÄnika:

 

post-11215-0-22111500-1380665642_thumb.j

 

 

post-11215-0-22856900-1380665657_thumb.j

 

itd.... sve praćeno odliÄnom elektronikom.

 

I tu se dobra priÄa zavrÅ¡ava, odlaskom Akia Morite iz Sony-a 1994.

Link to comment
Share on other sites

Hvala, nemam bogznašta od SONY-ja, jedan CRT TV iz 1990 e54, koji i dan danas ima sliku za nepoverovati, prvi Discman D50, a mislim i da supruga ima neki od Discmana novije generacije, ali poštujem firmu a takođe pozitivnu energiju koja je prisutna od formiranja kluba.Nadam se da će tako biti i ubuduće, atmosfera tolerancije i otvorenog uma, a ne sekta, kao što ima primera na forumu, da ne pominjem nikog posebno

 

To ti pricam  ,  svaki fun klub je na zilet do sekte jer su tu uglavnom oni koji postuju lik i delo . Zamisli da ovde neko napise za neki Sony uredjaj da je kanta i li krs  m? kako bi se proveo neka kazu obozavaoci . Pricam samo realno i iskreno kao i uvek do sad u svom zivotu i mislim da dugujes izvinjenje a ti kako hoces . 

 

Svi smo tu , izvoli 

Link to comment
Share on other sites

 Zamisli da ovde neko napise za neki Sony uredjaj da je kanta i li krs  m? kako bi se proveo neka kazu obozavaoci .

 

 

Ево Ја ћу да напишем: канта Ñу и крш има и бољих али без њих Ñе изгледа не може!

 

Хитачи је Хитачи.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...