Jump to content


koji zvucnici za yamaha as-500 pojacalo


marko329

Recommended Posts

imam yamaha as 500 , zvucnike mission m73, i cd yamaha cdx 393 mk2. nisam bas zadovoljan zvukom, promenio bih zvucnike, sta predlazete?

Yamaha NS777 sa AS700 mnogo lepo zvuci i sa kompa i nekim (bese) Scot tjunerom. Mission koje su meni nudili iz osnovnih serija su za moj ukus cudno zvucali, tri neka modela smo pustali, ne secam se oznaka, a te tvoje nisam cuo. MX5 sa (bese) AS300 u BigBang-u je zvucao super, a kada se iskljuci sub koji je bio zakacen... cudno. 

 

Ja sam se bas primio na te "sedmice" od letos i njih cu dogodine uzeti, a ti poslusaj sam. ;)

 

Sto se tice pojacala...

 

http://www.whathifi.com/Review/Yamaha-A-S500/

Link to comment
Share on other sites

zasto mislis da mi pojacalo nije dobro, imam punudu da ga zamjenim za sansui aux 611, da li je to pojacalo bolje od mog

Sansui meni zvuÄi isto kao yamaha , sliÄan karakter zvuka mada zavisi sve i od modela treba provati da se uvjeriÅ¡ da je to tako... imao sam au-x 501 super izgled a zvuk priliÄno tanak u donjem spektru.. au-x 611 je av pojaÄalo i izbjegao bih ga iskreno

Link to comment
Share on other sites

Sansui meni zvuÄi isto kao yamaha , sliÄan karakter zvuka mada zavisi sve i od modela treba provati da se uvjeriÅ¡ da je to tako... imao sam au-x 501 super izgled a zvuk priliÄno tanak u donjem spektru.. au-x 611 je av pojaÄalo i izbjegao bih ga iskreno

ok, hvala , a sta mislis o pojacalu denon pma 860

Link to comment
Share on other sites

ImaÅ¡ solidno pojaÄalo, doduÅ¡e sa ''svetlijim'' karakterom zvuka, tako da bi trebalo da ga upariÅ¡ sa nekim zvuÄnicima koji su ''tamnijeg'' karaktera. Moj komÅ¡ija ga je povezao sa Mordaunt- Short Aviano 8, to jako dobro svira. To je malo skuplja egzibicija, ali po onome Å¡to sam ja Äuo, pun pogodak.

Ako naletiÅ¡ na Tannoy Mercury V4, uzmi i njih u obzir, to ti je jeftinija varijanta. U svakom sluÄaju, najslabija karika u tvom sistemu su zvuÄnici, pa taj CD player.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...