Jump to content


DUAL 1010 V


Aleksandar75

Recommended Posts

On je sa pojaÄalom ili bez njega? Ti su bedni zbog keramiÄke glave...
A i ruÄka je gruba po modernim standardima. I da ga srediÅ¡, montiraÅ¡ neku magnetnu glavu, opet isto samo za problematiÄne ploÄe. Ili za sedamdes' osmice.
Nadam se da dotiÄni gramofon nije izorao dosad te dojÄe gramofon i filips. Å teta urnisati originale, a oni su imali dobre ploÄe....

Link to comment
Share on other sites

Danas idem da uzmem gramofon i ploce. Videcu o cemu se radi pa cu napisati. Cela prica je pocela potpuno slucajno. Ja sam se nedavno preselio (jos uvek mi je deo strvari u kutijama) pa se sada seli moj najbolji ortak... i rec po rec on mi kaze kako treba da baci neke dedine ploce i gramofon??!! Mene samo sto nije slog udario...baca ploce u kontejner...Inace znam da je taj njegov deda svirao klavir i bio zaludjenik za muziku.

Posaljem ja ortaka da otpakuje ploce i gramofon i da mi javi. Ploce su uglavnom klasika a gramofon dual 1010v.

Inace sam planirao da kupim gramofon. U svakom slucaju nije mi ideja da mi taj dual bude resenje, vise mi je bio interesantan kao neka vintage varijanta. Nisam znao nista o njemu (inace moram da priznam da se slabo razumem u gramofone posto ih poslednjih 20 godina nisam imao).

Hvala za info da ''ore'' ploce. Nadam se da su ploce OK.

U svakom slucaju javljam kakve su ploce i gramofon.

Link to comment
Share on other sites

Realno, možeš da ga držiš kao antikvitet u kući :D
A i možeÅ¡ da uradiÅ¡ ono Å¡to sam ja uÄinio sa ortakovom Toskom, pretvorio je u zvuÄnike za komp. Izgled ureÄ‘aja ostaje identiÄan, samo treba prikljuÄiti izlaz iz kompa u ulaz za magnetofon na gramofonu, ili na žice od glave.
PloÄe klasike dojÄe gramofona su ozbiljne stvari. ÄŒuvaj to.

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam gramofon da se malo ''poigram''. U odlicnom je stanju.... jedino imam problem jer ne znam kako da ga povezem sa pojacalom posto nemam konektore, niti znam naziv za vrstu izlaza na gramofonu....

Molim ukoliko neko moze da mi pomogne bio bih mu zahvalan.

 

PS Ploce su fantasticne, bukvalno kao nove: deutsche grammophon, philips, decca, emi electrola i ruske melodija (objavljene u Zapadnoj Nemackoj)... :D

Link to comment
Share on other sites

Za upotrebu gramofona za rotiranje ploÄe, to ima 3 tone obrtnog momenta (idler).
Stavi ga na policu, nek izgleda lepo, i ponekad možda upotrebi za neke izmrcvarene mono singlice ili 78-ce.
Toliko o tome :D
ZaÅ¡to bi ga povezivao? To je gramofon sa pojaÄalom i zvuÄnikom, manje-viÅ¡e plug&play. ProveriÅ¡ da li je ispravan (ili odneseÅ¡ kod struÄnjaka ako nisi siguran), ukljuÄiÅ¡ u struju, odabereÅ¡ veliÄinu i brzinu ploÄe, i gurneÅ¡ polugu na start ili na manual pa ruÄno spustiÅ¡ iglu. To je tako radilo kad je bilo novo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...