Jump to content


Sony TA-FA5es i Sony 770es


draganstojkovic

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Gox: Na kakve probleme si naisao kod FA5ES?

 

@Goxy62: Gde se stedelo kod FA5ES u odnosu na 770ES?

 

Moje iskustvo je drugacije: posedovao sam FA5ES neke tri godine, kupljen godinu dana star od prvog vlasnika. Nikada nikakav problem sa njim nisam imao. Radio je najvise terajuci mrcine JBL L150. Drugar ga takodje poseduje nekoliko godina, nikakav problem do sada.

 

Posedovao sam i 808ES u savrsenom stanju, posle iskustva sa njim digao sam ruke od tih serija. 808ES je bio top model, generaciju mladji od 880/770ES.

 

Gledajuci oglase na KP, cini mi se da su ti stariji modeli Sony pojacala (808/707/880/770) precenjeni.

 

Posedovao sam i HK680, odlican bas ali grub zvuk na visokim. Jako, brzo, opasno ali... grubo.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

1. Gledajuci oglase na KP, cini mi se da su ti stariji modeli Sony pojacala (808/707/880/770) precenjeni.

 

2. Posedovao sam i HK680, odlican bas ali grub zvuk na visokim. Jako, brzo, opasno ali... grubo.

1. Slažem se.

2. Takodje se slažem, osim za ovo , grub na visokim..Anyway I like it.

 

Btw, Äitao sam vaÅ¡u recenziju pre kupovine, tako da ste Vi i DVV, najzaslužniji Å¡to se zlopatim sa HK 680. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Uzeh 770 danas. Imao sam kenwood pre toga i kutije kompresione i bas je udarao po ushima to mi je smetalo.

Sada je mnogo meksi zvuk i bas pogotovo, moze da se pojaca volume i da se prica normalno; za sada sam zadovoljan zvukom

Maaalo je doduse topliji, tj greje se malo vise , ali valjda je ok za sonije, imao sam jedan pre toga 530es valjda grejao se nenormalno i prodao sam ga.

Videcu ovaj posle malo duzeg rada kakvo je stanje.

 

NAJBITNIJE pitanje: gde da kupim daljinski ?? i jel moggu univerzalni bar jel zna neko ?

Link to comment
Share on other sites

Uzeh 770 danas. Imao sam kenwood pre toga i kutije kompresione i bas je udarao po ushima to mi je smetalo.

Sada je mnogo meksi zvuk i bas pogotovo, moze da se pojaca volume i da se prica normalno; za sada sam zadovoljan zvukom

Maaalo je doduse topliji, tj greje se malo vise , ali valjda je ok za sonije, imao sam jedan pre toga 530es valjda grejao se nenormalno i prodao sam ga.

Videcu ovaj posle malo duzeg rada kakvo je stanje.

 

NAJBITNIJE pitanje: gde da kupim daljinski ?? i jel moggu univerzalni bar jel zna neko ?

može univerzalni samo proveri koji radi a koji ne, ja koristim univerzalni imam TA-F707ES

Link to comment
Share on other sites

Veoma lako proosciluje,ima problema sa hladnim lemovima u napajanju,releji u izlazu tragicni... Jel dosta?

 

Sasvim dovoljno. Zamisli, a pravljeni u Japanu i prakticno identicni kao TAFA7ES. Koliko njih si radio do sada? Jesi li primetio gresku u servisnom uputstvu vezanu za podesavanje mirne struje?

Mozda ovo moje nije imalo nikakve probleme jer je bilo par godina staro.

Link to comment
Share on other sites

Video,radio sam tri komada u poslednjih sest meseci. Poslednjem nisam mogao nista... Pretpostavljam da je u tome fora. Dosta se greje,konstrukcijski je napravljen tako da eletroliti trpe i kad dodje vreme onda jednostavno ode u vecna lovista.

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram drugu temu da li ste Äuli kako svira Sony ta-f 730 es pojaÄalo?  

Imao, ne ponovio se. Razocaran totalno. Toliko nervozan zvuk, prenapucan detaljima koji pocnu da smetaju na duze slusanje..reze mozak...pazi imam dosta zatvorenijeg zvuka zvucnike, i on je bio naporan...otprilike identican utisak kakav je Zoki imao sa F808ES.

E sad, moguce je da je do konkretnog primerka...tako da poslusaj.

Link to comment
Share on other sites

Meni se nikako ne svidja to malo jace grijanje kod sony pojacala i iz tog razloga se najvise dvoumim.Sta povlaci za sobom od kvarova kod tih modela mogu samo da nam otkriju oni koji su ih imali duzi period i naravno nasi serviseri.

dosta viÅ¡e oko tog grejanja sony ES pojaÄala , morate da znate da su ovaj pojaÄala predvidjena da se greju ali ih nepokrivati odozgo drugim uredjajem , proverite da li kada se ugreju raste temp. ili ne dakle većina vrhunskih sony a i nekih drugih firmi rade u A klasi(u toj klasi se sva pojaÄala viÅ¡e greju) do odredjene skale potenciometra za jaÄinu a to je odprilike pola 11 posle prelazi u AB klasu i to je to . Test je vrlo prost sluÅ¡ajte pola sata na 10 sati volumen posle toga 15 minuta na 12 sati i videćete da se pojaÄalo ne samo joÅ¡ viÅ¡e ugrejalo već se Äak i smanjuje temperatura tako je bar kod mene TA-F707ES.

Link to comment
Share on other sites

Secam se da se, zaista, TAFA808ES dosta grejao u "leru".

TAFA5ES koji sam posedovao nije se grejao vise od mlakog kada bi bio ukljucen bez zvuka i malo vise kada bi se normalno slusao.

 

Jedini put kada se stvarno ugrejao i bio topao/vruc jeste kada sam ga slusao na maksimumu bez primetne distorzije (to je bilo negde oko pozicije 3 h kazaljke na satu uz tadasnji izvor) jedno 45 minuta... iznervirao me je komsija sto ne postuje kucni red pa sam sacekao da dodje nekih 18h i okrenuo JBL L150 ka patosu i napravio mu koncert od 45 minuta. Drvo na mestu skretnica u zvucnim kutijama se ugrejalo toliko da je pocelo da pusta miris, a Sony je bio vruc. Bitno je da komsija nikada vise nije pravio buku u vreme predvidjeno za popodnevni odmor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...