Jump to content


Multi plejer?


Pedro

Recommended Posts

Nisu samo internet prodavnice koje to rade! Kod nas to skoro svi rade. Znam neke audio prodavnice koje reklamiraju robu i imaju je u cenovniku a da ni deset posto od toga nemaju u prodavnici, ja to zovem ''burazerska'' trgovina. A kad se upecas i na kraju odlucis da kupis onda ti traze avan (kaparu) da se osiguiraju :screwy , rizik svode na nulu, pa tako moze i moja baba da trguje.

 

Obisao sam svojevremeno gotovo sve salone domacih distributera. Ako me secanje dobro sluzi ni u jednom nisu bili svi aktuelni modeli odredjenog brenda. Meni je to normalno. Nesto se trazi vise, nesto manje a nesto uopste. Ozbiljno bavljenje tim poslom kao i bilo kojim drugim je djavolja rabota. Tu nema mnogo mesta za greske.

Dobro je da ima u radnjamma i to sto ima s obzirom na plateznu moc i okruzenje u kom zivimo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Normalno je da distributeri nemaju na lageru sve (pogotovo jako skupe) uredjaje, radi se o malom prtometu, ozbiljnim ciframa i vrlo zajebanoj finansijskoj situaciji u zemlji. Skoro sam se selio pa sam morao da kupim gomilu stvari i prodavci vrlo trazenih proizvoda imaju vrlo mali lager...gotova za sve sam morao da cekam.

Distributeri HI FI-a bi bili ludi kada bi drzali na lageru skuplje primerke.

 

 

Ne treba potceniti ni cinjenicu da gomila nas ne bismo izlazili iz izlozbenih salona...ne bi mogli da zive od zakazanih prezentacija skupih uredjaja za kvazi kupce :-)

Link to comment
Share on other sites

Na ovoj temi http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26018-%C4%8Demu-jo%C5%A1-dvd-player/#entry497787  danas sam procitrao neke vrlo zanimljive poruke! Navodno da je vreme optickih citaca proslo, odnosno svi superiorni formati pleera na koje sam ja bacio oko, a to su: SuperAudio CD, DVD Audio i BR. Da li je to stvarno tako i da li moze neko to malo konkretnije da objasni? Ja sam se skoro odlucio za jedan plejer za koji bi dao ne bas male pare!

 

Editovao Infidel

Link to comment
Share on other sites

Na ovoj temi http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26018-%C4%8Demu-jo%C5%A1-dvd-player/#entry497787  danas sam procitrao neke vrlo zanimljive poruke! Navodno da je vreme optickih citaca proslo, odnosno svi superiorni formati pleera na koje sam ja bacio oko, a to su: SuperAudio CD, DVD Audio i BR. Da li je to stvarno tako i da li moze neko to malo konkretnije da objasni? Ja sam se skoro odlucio za jedan plejer za koji bi dao ne bas male pare!

Već ti je objašnjeno.

Link to comment
Share on other sites

То је модел за јапанÑко тржиште, можда овај: http://audio-database.com/DENON-COLUMBIA/player/dcd-s10iiil-e.html и кошта 250000 Јена.

 

Ðе.

 

ЈапанÑки језик је у питању.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Da taj pionirov pleer nije los cita skoro sve formate. :thumbsup2 Da li mu znas cenu?

 

BD, BD-R, BD-RE

DVD, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW

DVD Audio, Super Audio CD

CD-R, CD-RW

MKV, DivX HD, MPEG1, MPEG2, MPEG4, WMV9, MP3, WMA, AAC, FLAC, WAV, JPEG

 
cita sve osim masti u salami. Cena je 40.950,00 din (sa PDV-om) - komad
Link to comment
Share on other sites

Znam i vidim sve te savete i vecinu sam uzeo u razmatranje cak je jedan vrlo ozbiljno, ali ja nisam neko ko kupuje na precac, necu sigurno da istresem 600-700 evra na brzinu pa da se natenane kajem! Tek nedelju dana tragam za plejerom i to nije puno ipak je u pitanju velika cifra, da se neckam i tri meseca opet ne bi bilo puno i ne znam zasto vi imate problem sa tim?

 

Editovao Infidel

Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam da negde udenem tekst o problemu koji imaju danasnji citaci svih mogucih formata,mozda je ipak ovo dobra prilika. Dakle,kao sto vecina zna,bavim se servisom vec dugi niz godina,mnogi su bili kod mene ovim ili onim povodom. Takodje,mnogi znaju da zaista volim HiFi sport i uzivam u njemu kad god mogu. Ipak,ono sto zelim reci ovim napisom povezuje i jedno i drugo. Kao serviser,imam priliku da veoma cesto dolazim u kontakt sa novim plejerima kojima je cena prilicno niska a koji za osnov imaju DVD citac ,uglavnom niskog kvaliteta. Kupite nov uredjaj i veoma cesto se desava da im je vek normalnog citanja diskova prilicno kratak. Uglavnom se taj period krece do pet godina. Popravka ,naravno ,nije isplativa jer im je cena niska a cena i mogucnost nabavke novih transporta skupa i najcesce nemoguca. Neko ce reci da je to danasnji trend potrosackog drustva i verovatno je u pravu. Ni mercedes nije vise "onaj" Mercedes. Ipak,ako kupite skup plejer i platite ga mnogo za domace prilike,ocekujeteda ce vas dugo i lepo sluziti ali to isto tako nije slucaj kao i kod jeftinih masina. Iz iskustva sam video u najboljim i zaista skupim plejerima jeftine i na oko neugledne transporte. Tako u onom LiNN-u koji sam skoro nabavio stoji jeftina Sony mehanika. Ima i drugih slucajeva. Mozda najbolja mehanika novije proizvodnje koju sam imao prilike da vidim se nalazi u Denon-u SA-1 itd,itd... Sta vi mislite o ovome?

Link to comment
Share on other sites

Ništa posebno, kao što si i sam rekao, ni Mercedes više nije "onaj" Mercedes od pre.

PotroÅ¡aÄka filosofija i sve veća trka za profitima dotakle su i ovaj segment + "plastika" kao nosaÄ je u defanzivi u odnosu na razna server skaldiÅ¡ta, pa me ne Äudi da u novije transporte stavljaju svaÅ¡ta.

Zbog toga sam i ja, izmeÄ‘u ostalog, kupio 10+ godina star Denon DVD plejer koji, iako nije baÅ¡ mladić, Äita sve Å¡to mu stoji u specifikaciji i dalje bez greÅ¡ke. To je to. Nekad se pravilo da traje, danas se pravi da traje malo duže od dužine garancije.

Link to comment
Share on other sites

Ništa posebno, kao što si i sam rekao, ni Mercedes više nije "onaj" Mercedes od pre.

PotroÅ¡aÄka filosofija i sve veća trka za profitima dotakle su i ovaj segment + "plastika" kao nosaÄ je u defanzivi u odnosu na razna server skaldiÅ¡ta, pa me ne Äudi da u novije transporte stavljaju svaÅ¡ta.

Zbog toga sam i ja, izmeÄ‘u ostalog, kupio 10+ godina star Denon DVD plejer koji, iako nije baÅ¡ mladić, Äita sve Å¡to mu stoji u specifikaciji i dalje bez greÅ¡ke. To je to. Nekad se pravilo da traje, danas se pravi da traje malo duže od dužine garancije.

imaÅ¡ li mogućnost da iskljuÄiÅ¡ AL24 procesiranje na svom plejeru i filter, oversempling?

Link to comment
Share on other sites

imaÅ¡ li mogućnost da iskljuÄiÅ¡ AL24 procesiranje na svom plejeru i filter, oversempling?

Ne.

ÄŒitao sam po net-u da postoji opcija da se preko odreÄ‘ene kombinacije tastera uÄ‘e u servisno podeÅ¡avanje u okviru firmware-a, ali to nisam probao, iskreno, nemam 00 za tako neÅ¡to, iovako DAC radi fenomenalno. Par ljudi je svratilo kod mene sa svojim DAC-ovima na mini clash i nije da se hvalim, ali ovaj Denon ih je poÄistio na keca, ali ne bih o detaljima, obećao sam.

Link to comment
Share on other sites

Ne.

ÄŒitao sam po net-u da postoji opcija da se preko odreÄ‘ene kombinacije tastera uÄ‘e u servisno podeÅ¡avanje u okviru firmware-a, ali to nisam probao, iskreno, nemam 00 za tako neÅ¡to, iovako DAC radi fenomenalno. Par ljudi je svratilo kod mene sa svojim DAC-ovima na mini clash i nije da se hvalim, ali ovaj Denon ih je poÄistio na keca, ali ne bih o detaljima, obećao sam.

Gox je pomenuo top of the line Denon SA-1. Imao sam priliku da ga u viÅ¡e navrata sluÅ¡am i testiram i moja iskustva su da je bolje radio  bez AL24 procesiranja.   Mislio sam da je jednostavnije da to pokuÅ¡aÅ¡. Bitno je da si zadovoljan, Å¡to kažu: "narani svinje i niÅ¡ta ne diraj".  :wave2

 

 

@pedro

 

Cena je bila nešto između 7500 i 8500 eur.

Link to comment
Share on other sites

Gox je pomenuo top of the line Denon SA-1. Imao sam priliku da ga u viÅ¡e navrata sluÅ¡am i testiram i moja iskustva su da je bolje radio  bez AL24 procesiranja.   Mislio sam da je jednostavnije da to pokuÅ¡aÅ¡. Bitno je da si zadovoljan, Å¡to kažu: "narani svinje i niÅ¡ta ne diraj".  :wave2

Sad videh na slici da SA-1 ima preklopnik za prebacivanje iz jednog moda u drugi, sa opcijom pure direct, Å¡to je pretpostavljam mode kada radi bez AL24 procesiranja. Ja na mom DVD-u nemam opciju pure direct, tako da se svaki signal upsample-je na 24bita. Voleo bih da i moj DVD plejer ima ovu opciju, pa da vidim kako radi bez "farbanja", ali i ovako radi jako dobro, Å¡to su i drugi Äuli, Å¡to kod mene, Å¡to u drugim sistemima.

Verujem da pravi majstor sigurno može da uradi prepravku i izvuÄe signal bez prethodnog preprocesiranja, ali mi trenutno nije interesantno i neću da ga "skrnavim".

Link to comment
Share on other sites

Denon je moja omiljena firma uz joÅ¡ neke,iz nekog mog malog iskustva vrlo pouzdani plejeri sa malo kvarova tokom exploatacije,laseri nabavljivi i jeftini a odlicno sviraju ja trenutno imam 2 kom.jedan DCD 1650AR 20-obitni sa BB 4 x PCM1702 – SM5845AF i baÅ¡ sam zadovoljan  sa njim već godinama a drugi je mali UCD-F07

 

Ovako izgleda iznutra (slika je sa neta)

post-11704-0-75232400-1381064336_thumb.j

 

A lepo bi se slagao sa ovim lepotanom

post-11704-0-86010000-1381064591_thumb.j

 

A tek ovaj,možda i jedan od najlepših plejera

post-11704-0-49189700-1381063629_thumb.jpost-11704-0-23438400-1381065005_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sad videh na slici da SA-1 ima preklopnik za prebacivanje iz jednog moda u drugi, sa opcijom pure direct, Å¡to je pretpostavljam mode kada radi bez AL24 procesiranja. Ja na mom DVD-u nemam opciju pure direct, tako da se svaki signal upsample-je na 24bita. Voleo bih da i moj DVD plejer ima ovu opciju, pa da vidim kako radi bez "farbanja", ali i ovako radi jako dobro, Å¡to su i drugi Äuli, Å¡to kod mene, Å¡to u drugim sistemima.

Verujem da pravi majstor sigurno može da uradi prepravku i izvuÄe signal bez prethodnog preprocesiranja, ali mi trenutno nije interesantno i neću da ga "skrnavim".

Nemoj, ne isplati se.

Link to comment
Share on other sites

@Pavlaka

 

Å to se tiÄe Denona i CD/DVD plejera... Ja sam, na žalost ili na sreću, ovu firmu "otkrio" tek nedavno, kada sam sasvim sluÄajno kupio CD plejer DCD-980 za sitne pare. Osim Å¡to je bio perfektno oÄuvan za svoje godine i Äitao sve živo Å¡to mu se poturi, ono glavno je bio zvuk BurrBrown-a. Tada sam u posedu imao DIY Sabre DAC i kada je upao ovaj CDP jednostavno je Sabre otiÅ¡ao u drugi plan (na kraju je i prodat). Dakle, kada sam sluÅ¡ao originalne CD ploÄe na ovom CD plejeru zvuk mi je bio neuporedivo lepÅ¡i nego li kada sam puÅ¡tao WAV ripove istih ovih CD ploÄa preko Sabre DAC-a. Ovde sam poÄeo da razmiÅ¡ljam da Sabre DAC zamenim sa nekim BurrBrown DAC-om, poÅ¡to sam skapirao da mi se zvuk BB viÅ¡e sviÄ‘a.

ÄŒitao po net-u, sluÅ¡ao kod ljudi sprave sa BB Äipovima i kad je naleteo na KP Denon DVD-5000 nisam razmiÅ¡ljao ni 5 minuta, Äuo se sa Fidelity-jem, dogovorio kupovinu, a Äovek mi je Äak dao DVD na 7 dana bez obaveza. Bilo je potrebno par sati sluÅ¡anja pa da skapiram da je to ono pravo. Fenomenalan ureÄ‘aj, koji kad je izaÅ¡ao nije uopÅ¡te bio jeftin, ali definitivno poÅ¡teno odraÄ‘en i ono Å¡to je najvažnije, zvuk je priceless.

Stone ga je pregledao i sve lepo dokumentovao - DVD je bio bukvalno u mint stanju.

I na kraju, teÅ¡ko da ću ga ikada prodati, poÅ¡to ne verujem da ću uspeti da naÄ‘em neÅ¡to bolje za razumnu svotu novca, kao Å¡to uostalom smatram i za Jamo kutije. PojaÄalo joÅ¡ uvek nije definitivno reÅ¡enje, radi dobro, ali bih voleo da isprobam kako Denon radi kao preamp, sa nekim dobrim snagaÅ¡em. Videćemo, za sada je ovako kako je.

 

@prophet

 

Naravno, ne pada mi na pamet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...