Jump to content


Multi plejer?


Pedro

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Marantz UD 7007

MarantzUD7007.jpg

 

Ovaj plejer sam imao prilike da cujem i zvucao je vise nego korektno. Zapravo je istovremeno bilo povezano vise uredjaja, nisam obracao paznju na izvor vec na muziku i bio sam ubedjen da je izvor neki od CD plejera. Tek kasnije mi je covek rekao da je CD pusten preko ovog univerzalnog plejera sto je za mene bilo prijatno iznenadjenje.

 

Editovao Infidel

Link to comment
Share on other sites

 

Marantz UD 7007

MarantzUD7007.jpg

 

Ovaj plejer sam imao prilike da cujem i zvucao je vise nego korektno. Zapravo je istovremeno bilo povezano vise uredjaja, nisam obracao paznju na izvor vec na muziku i bio sam ubedjen da je izvor neki od CD plejera. Tek kasnije mi je covek rekao da je CD pusten preko ovog univerzalnog plejera sto je za mene bilo prijatno iznenadjenje.

 

Stvarno lepo izgleda i odise kvalitetnim i robusnim dizajnom, koliko kosta ne mogu da nadjem i ko sad prodaje marantz posto su ga jedno vreme svi zivi prodavali a cene su bile neverovatno sarolike?

Link to comment
Share on other sites

Jel to 1.1. :facehearts  Imao ga je onaj Viktor sa KP na prodaji,predpostavljam da je taj,samo je cena bila bas paprena -3000E.Jel moze to nekako da se cuje kod mene ako je prijateljska varijanta, placam putne troskove i vodim posle negde na iće i pice.  :beer  :cheers

Jeste 1.1 i nije Viktorov. Dobio sam ga u zameni za neke druge sprave i moram ti reci da je ozbiljna sprava. Zvuk je stvarno vrhunski,bez ijedne zamerke. Neki kazu da je bolji zvuk od ML plejera ali to cu moci da kazem za neko vreme. Imao sam Mark Levinsone nekoliko komada,tesko je reci na brzinu. Videcemo za vidjanje,trenutno sam u prilicnoj guzvi i u konstantnom cajtnotu. Sve najbolje!!! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Jeste 1.1 i nije Viktorov. Dobio sam ga u zameni za neke druge sprave i moram ti reci da je ozbiljna sprava. Zvuk je stvarno vrhunski,bez ijedne zamerke. Neki kazu da je bolji zvuk od ML plejera ali to cu moci da kazem za neko vreme. Imao sam Mark Levinsone nekoliko komada,tesko je reci na brzinu. Videcemo za vidjanje,trenutno sam u priliwcnoj guzvi i u konstantnom cajtnotu. Sve najbolje!!! :wave2

E pa "Äestitam ti situaciju".ÄŒitao sam dosta hvala i poredjenja Äak sa Cd 12,ali Äitanje je jedno a kucno slusanje drugo.Ideja da mozda promenim plejer je u stvari Å¡to ga malo sluÅ¡am i da se tri kutije spakuju u jednu ali se nikako ne bih lako odrekao gramofon like zvuka koji moj karik/numerik plejer ima.Ne sumnjam ni najmanje u unidisk ali ako bi krenuo ijednog momenta na drugu stranu od muzikalnosti ne bi mi trebao u kući.Zapravo ja naviÅ¡e mrzim kad Äujem spravu od koje prvo Å¡to pomisliÅ¡ je "uh kakav zvuk" umesto "uh kakva muzika".Neke sprave jednostavno proÄ‘u pored muzike kao pored turskog groblja.znam da to necu docekati od linn-a,Äak su i ovi streameri ostali na "pravom putu"ali bi ipak voleo da to cujem pa da ne kockam sa kupovinom(a već sam se spremao na to),malko mi je skup za di vi di.Cd definitivno ide u smeru nestanka,ali baÅ¡ zato će se uskoro moci budzaÅ¡to kupiti mnogo muzike na njemu za malo para.

Enivej,Republikanac,ako nadjes vremena tu sam,ÄiniÅ¡ mi veliku uslugu. Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Cena u Uk za 7007: 627-700gbp(incl.wat) prema what hifi , kod nas 127000din u Bgb, wow kakvo šišanje-dokle bre.

 

Zasto sisanje? Englesko trziste ima za neke brendove tradicionalno nize cene od ovih na kontinentu. UD7007 u Nemackoj kataloski kosta 1200e. Ispada da je kod nas jeftiniji bar za 10-ak procenata.  http://www.audio.de/vergleichstest/test-arcam-bdp-300-und-marantz-ud-7007-im-vergleich-1448995.html

Link to comment
Share on other sites

E Jbt jel' baÅ¡ uvek moraÅ¡ da branis svoju interesnu grupu ,Äak i kad je ovakvo bezoÄno Å¡isanje u pitanju,budi nekad i na strani kupca pa zamisli kako mu rastu uÅ¡i...U nemackoj btw.videh ponudu na 850 E,bez nekog preteranog truda,obiÄan google search.

Link to comment
Share on other sites

Cene kod dilera nisu relevantne. Moze biti da je u pitanju trenutna akcijska cena, cena za exdemo primerak, primerak iz "staro za novo" varijante.... moze biti i "ovo i ono"...

Moze biti i da je  u pitanju internet prodavnica koja (vrlo cesto) reklamira po nizoj ceni robu koju zapravo i nema ali tom niskom cenom privlaci potencijalne kupce.

Ja sam spomenuo zvanicnu katalosku cenu.

Ne branim ja nikoga ali sam sit ispaljivanja poluinformacija koje kad se dovoljan broj puta ponove postaju "istina".

Evo sta kaze nemacki e-bay kad se ukuca u interni pretrazivac Marantz UD http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR1.TRC0.A0.Xmarantz+ud&_nkw=marantz+ud&_sacat=293&_from=R40 tu se oglasavaju fzicka lica ali i oficijelni dileri pa pogledaj koliko kosta UD7007 u odnosu na katalosku cenu  (1200e).

 

Uostalom, daj link pa kome je skupo da plati kod nas taj plejer cca 130.000 RSD neka ga poruci iz Nemacke za 850e. Bas da vidim dl' ce da mu se isplati.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, jeftinije kod nas od kataloske cene tamo samo su uredjaji tamo uvek dosta jeftiniji od te preporucene cene. Generalno smo skuplji sa cenama, jos gore ako se uporede primanja. Tehnika, hrana, racuni... pogledajte cene i brzine interneta npr.

 

Naravno, kad je promet po komadu mali onda na tom istom komadu mora vise da se zaradi ako se misli da se plate troskovi i odrzi "biznis" ( kako ova rec u domacem okruzenju smesno zvuci :) ). 

 

Uporedjivanje cene ino robe u kontekstu primanja na odredjenom mikro planu ne da nije realno nego je totalno pogresno.

 

To sto vas "kolju" za Nike, Reebok... bla bla, to se niko ne zali :) Sto? Idete bosi? ;)

Link to comment
Share on other sites

pre neki dan na tv-u, unija potroÅ¡aÄa, ilikakosevećzove, prikazuje da od 10 naÅ¡ih proizvoda, 7 je skuplje kod nas nego u okolnim zemljama, a 3 preostala su skoro iste cene.

to je ekonomija, nije baÅ¡ logiÄno i shvatljivo, ali je tako, jer puno aspekata utiÄe na formiranje cene...

hoću da kažem da cenu audio opreme ne određuju distributeri, nego se ona određuje prema nabavnoj ceni, koja ne mora puno da ima veze sa cenom u drugim zemljama.

Link to comment
Share on other sites

Cene kod dilera nisu relevantne. Moze biti da je u pitanju trenutna akcijska cena, cena za exdemo primerak, primerak iz "staro za novo" varijante.... moze biti i "ovo i ono"...

Moze biti i da je  u pitanju internet prodavnica koja (vrlo cesto) reklamira po nizoj ceni robu koju zapravo i nema ali tom niskom cenom privlaci potencijalne kupce.

Ja sam spomenuo zvanicnu katalosku cenu.

Ne branim ja nikoga ali sam sit ispaljivanja poluinformacija koje kad se dovoljan broj puta ponove postaju "istina".

Evo sta kaze nemacki e-bay kad se ukuca u interni pretrazivac Marantz UD http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR1.TRC0.A0.Xmarantz+ud&_nkw=marantz+ud&_sacat=293&_from=R40 tu se oglasavaju fzicka lica ali i oficijelni dileri pa pogledaj koliko kosta UD7007 u odnosu na katalosku cenu  (1200e).

 

Uostalom, daj link pa kome je skupo da plati kod nas taj plejer cca 130.000 RSD neka ga poruci iz Nemacke za 850e. Bas da vidim dl' ce da mu se isplati.

 

Nisu samo internet prodavnice koje to rade! Kod nas to skoro svi rade. Znam neke audio prodavnice koje reklamiraju robu i imaju je u cenovniku a da ni deset posto od toga nemaju u prodavnici, ja to zovem ''burazerska'' trgovina. A kad se upecas i na kraju odlucis da kupis onda ti traze avan (kaparu) da se osiguiraju :screwy , rizik svode na nulu, pa tako moze i moja baba da trguje.

Link to comment
Share on other sites

Gospodji Nisu samo internet prodavnice koje to rade! Kod nas to skoro svi rade. Znam neke audio prodavnice koje reklamiraju robu i imaju je u cenovniku a da ni deset posto od toga nemaju u prodavnici, ja to zovem ''burazerska'' trgovina. A kad se upecas i na kraju odlucis da kupis onda ti traze avan (kaparu) da se osiguiraju  :screwy , rizik svode na nulu, pa tako moze i moja baba da trguje.

 

Naravno, ja takodje tako radim za jako skupe uredjaje. Nemam sve uredjaje  iz svog distributivnog programa od 10 i vise hiljada eura na lageru jer znam da ovde nema ko da ih kupi. Odnosno ima, smo taj koji moze, najcesce, ujedno i nece. HiFi ga ne zanima. Drzati takvu robu na lageru je finansijsko samoubistvo. Takodje, ja sam od tih koji za narucenu robu traze avans da bih bio siguran da je kupac ozbiljana u isto vreme i solventan. Sa druge strane kupcu obezbedim odredjene bonuse. Do sad se niko nije zalio. ;)

 

Sto se lagera tice, ne mali broj puta su kupci iz okolnih zemalja dolazili kod mene na demonstraciju pojedinih modela jer ih distributeri u njihovim zemljama nemaju. :)

 

Gospodji babi, ako udje u posao, zelim sve najbolje a ti bi mozda mogao da sacekas sa kupovinom pa od babe da pazaris  multi pleer, "kad joj krene".   :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...