Jump to content


Vasa pozitivna i negativna iskustva sa kupcima HIFI-a


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U tom svetu preprodavaca uvek je bilo i biće, smišljenih prevara, laži, obmana, scenskih nastupa...ima i istine, da ne grešim dušu. Meni su svi oni isti i nije im ih žao ko god je izvukao deblji kraj, ukoliko je zaista neko izvukao deblji kraj. Što se tiče ova dva preprodavca, kome verovati? Toliko su se napljuvali međusobno, a ja ne videh nijednu negativnu ocenu na KP ni kod Safet Audio, niti kod Info Hi Fi. Po meni, ukoliko zaista postoji, krivica je podjednaka, i kod Safeta koji je svesno prodao svoj dek prepodavcu, tj. u ovom slučaju, direktnoj konkurenciji, i kod Info Hi Fi koji je svesno kupio od preprodavca, tj. od svoje konkurencije. Čemu su se nadali, dugoročnoj saradnji? Pa, u čoveku još uvek vrebaju životinski instinkti, nagoni za preživljavanje, tako da je uništavanje konkurencije prirodno kod ljudi.

Link to comment
Share on other sites

sve ja to shvatam druže i to je ok ali kada se radi o neispravnom uredjaju onda se traže pare nazad i vrati taj uredjaj a ne neki jefin cd plejer koji je samo za kantu. evo sad sam rešio da gospodinu dejanu POKLANJAM dek da se ne bih više nervirao oko toga i punio ovu temu.sretno ga koristio i ostavljam vam da pišete bajke i basne dok vam savest dozvoljava. sve najbolje i lep pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Safete ja i ti jos nismo zavrsili, obecao sam da semo se videti. Naravno da nisam nasilnik niti pretim. Jedva cekam da mi kazes u oci, ko je koga prevario. Samo neka mi neko objasni kako da postavim ovde klip i necu vise nista da komentarisem, stvarno mi je vise mrsko. Nisam covek koji voli forume. Primer zasto je tako. Ostavio mi gospodin Nakamichi 1000 ZXL,  kao bobmona, da prodam. Postavim ga sa  cenom haos, koju je on odredio. Jave mi da me pljuju po forumima,  kako sam lud cena ogromna.Javi se covek koji je clan ovih foruma, pita da li moze da dodje po uredjaj?U pola noci je dosao,  kada je vido stanje samog deka, insustirao je da casti???  Pomenuo sam mu sta pisu po forumima. Dobio sam odgovor.Dejane ovaj dek mogu da kupe u Srbiji 3 coveka, dobro je da sam ja vido pre njih. Pisu pisace jer mi to volimo na tudjim ledjima da se zezamo. Safete tako da ne pravi budalu vise od mene  i tebe. Toliko od mene. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Za mene je cela priča završena kad se kupac pozalio da nije dobio ono sto mu je napisano u oglasu i prodavac mu vratio kompletan iznos i dodao jos za postarinu.

E sad sto mu je kupac poslao u paketu cd je isto sto i cepanica.Ako je greskom to se ispravi uz 500-600 dinara kurirske sluzbe i normalnu komunikaciju,a ne pravi od toga farma na forumu.

Napraviste ovako sebi antireklamu pred 5-6000 članova.

Link to comment
Share on other sites

@Info hi fi

Mozes li ti da budes konkretan:

1. Da li si ti dobio pare (kompleta iznos) od Safeta nazad?

2. Da li je Safet dobio nazad svoj dek?

Odgovor na ova dva pitanja jasno definise ko je od Vas dvojice prevarant. Sve ostale price i razvodnjavanje koje ovde "prosipas" su apsolutno nebitne. Ili jesi, ili nisi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno.

Sve i da je Safet alfa prevarant - dobili ste sansu da posaljete dek nazad i da budete na 0 ali igrom slucaja je zena poslala cd plejer koji ne vredi nista. Kako zena nije poslala nesto sto vredi 3x vise?

Meni je ovde jasno sve, u igri jesu dva preprodavca ali, sudeci po pricama, gospodin je hteo da se revansira Safetu nekako pa je uzeo i jare i pare.

Ono cega je malo ko svestan u ovom univerzumu jeste da se namerno losa dela vracaju kao bumerang u nekom trenutku sa eksponencijalno vecim dejstvom.

Link to comment
Share on other sites

Nije lepo ljude optuživati da su nepismeni. A što se slučaja tiče,da li je dek bio ispravan, to samo njih dvojica znaju.Ali,činjenica je da je Safet vratio pare i poštanske troškove,a Dejan nije vratio dek.I tu se priča po meni završava.Svaka dalja rasprava je bespotrebna.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ab said:

Zapravo, oba prepeodavca su nepismena, da je drugacije verovatno bi se sporazumeli i dogovorili.

Predlazem da se vidite i resite to van foruma i naseg znanja.

Ha, ha, ha......... Pre par meseci krene zay....ancija na forumu kako su lik iz SU i "susjed" nepismeni!!! Ja naivan i prost krenem da ih branim. Epilog. Lik iz SU me opljunu šlajmarom, onako najžešće. Dodao je odozgore i "moralni jadnik" forumski.

Link to comment
Share on other sites

Problem je,što ne možemo ukinuti ovu temu,jer eto baš čitam,čovek traži zvučnike.Ono što mu se preporučuje je sve kod preprodavaca.(Situacija je ista i u drugim temama)Tako da smo osudjeni na njih,pa valja ovde isterati na čistinu ko je pošten a ko prevarant.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Peter said:

       Ma,smesno.Odrasli ljudi a prepucavaju se kao deca.Hvale se kako s darezljivi a ovamo trguju preko KP-poruka a onda se svadjaju preko SMS-a i sad se rasprava siri  po forumu.Dodje mi da im uplatim po 200,oo dopune pa da rasprave sta imaju.

        Klasicni preprodavci.Izbegavacu ih obojicu.

Vidi, Petere. Ne bih se sasvim složio sa tobom. Ja sam na primer prinuđen da kupujem sa KP a. Dilema je samo bila dal da imam nešto čime bi se igrao ili da nemam. Nemam para za bilo šta "ljuCko". Nisam audiofil ni po jednoj definiciji. Volem da se igram al nemam novaca. Ne, ne treba da me žalite. To su moji neki izbori. Nisam nikad kupovao po klasičnom savetu sa foruma. Ono kutije ili pojačalo pod mišku pa idi da slušaš. Jbg tako je kako je.

E sad na KP u ima raznih ljudi i preprodavaca. Nemam ništa protiv. Za ovu dvojicu je čuveni dvojac iz Loznice (svaki od njih), ko "Kolos sa Rodosa". Sa njima je vrhunac nesporazuma da izraz "odlično" ili "jako dobro očuvano" za mene ili njih ne znači isto. Razlika je u po nekoj ogrebotini i mrlji. Ali svi uređaji funkcionišu!!! 

Link to comment
Share on other sites

U subotu me je Safet zamolio da prokomentarisem klip, koji sam vise puta pregledao.

Dodao bih samo jednu stvar, UzvarB je to to pomenuo ranije:

Na snimku koji je (bio) postavljen procedura kalibracije biasa (Auto Accubias) nije postovana I zato nije ni radila.

Auto Accubias se aktivira pri REC+PAUSE modu a ne u modu aktivnog snimanja na traku u cijem slucaju Accubias sklopka ostaje "mrtva". Zbog toga je na snimku delovalo kao da ne radi.

Licno mislim da je celi problem na deku u balans kontroli (mada ni procedura kalibracije nivoa nije postovana kako treba I ne mogu sa 100% sigurnosti da izvedem zakljucak). Ovo je cest slucaj kod nekih serija Onkyo dekova I desava se od stajanja, ima objasnjeno na mom sajtu. Popravka je malcice pipava ali potpuno izvodiva I ne bi trebalo da kosta mnogo (10-20 evra, zavisno od toga koliko se dek mora rasklopiti), te svakako je vredi odraditi. Naravno, stanje balans potenciometra se prvo mora utvrditi pregledom kako bi se ustanovilo da pot nije trajno ostecen iz nekog razloga.

Takav ispravan Onkyo dek vredi oko 100 evra, bio je ocenjen u najvisoj klasi po nemackom Stereoplay, kataloska cena mu je bila 1000 DEM. Ukoliko sa popravkom izadje 55-60 evra, onda je kupac dobro prosao. Pitanje je samo da li zeli da se bakce sa tim, odluka je na njemu.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2017 at 11:07, Info hi fi said:

Safete ja i ti jos nismo zavrsili, obecao sam da semo se videti. Naravno da nisam nasilnik niti pretim. Jedva cekam da mi kazes u oci, ko je koga prevario. Samo neka mi neko objasni kako da postavim ovde klip i necu vise nista da komentarisem, stvarno mi je vise mrsko. Nisam covek koji voli forume. Primer zasto je tako. Ostavio mi gospodin Nakamichi 1000 ZXL,  kao bobmona, da prodam. Postavim ga sa  cenom haos, koju je on odredio. Jave mi da me pljuju po forumima,  kako sam lud cena ogromna.Javi se covek koji je clan ovih foruma, pita da li moze da dodje po uredjaj?U pola noci je dosao,  kada je vido stanje samog deka, insustirao je da casti???  Pomenuo sam mu sta pisu po forumima. Dobio sam odgovor.Dejane ovaj dek mogu da kupe u Srbiji 3 coveka, dobro je da sam ja vido pre njih. Pisu pisace jer mi to volimo na tudjim ledjima da se zezamo. Safete tako da ne pravi budalu vise od mene  i tebe. Toliko od mene. 

 

 

 

 

prica za malu decu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...