Jump to content


Deus Venti DIY projekt hibridnog pojacala


IdlerTire

Recommended Posts

Konacno zavrsio projekt integriranog pojacala....duuugo je trajalo.

Nakon prvobitnih razmisljanja o dizajnu, odlucio sam se na kraju da u predpojacivacki dio ubacim cijevi te se tako rodio hibrid :-) Najveca muka je bila nabavka najbanalnijih dijelova i fina strojna i cnc obrada, jer svi ti majstori neznaju trijezni raditi...prije bilo kakvog posla rakija :-)

Nisam bas previse slikao pa cu staviti nekoliko slika gotovog ampa i nekoliko iz proizvodnje.

Uz hibrida sam odradio i dva 100 vatna mono bloka, ali njihove slike neki drugi put. Jos moram odluciti sta zadrzati.

Hibrid je 2x140w sa dvije ech 84 u predpojacalu point to point i minimalnim konforom...tocno onoliko koliko je i potrebno...zvuk fantastican,

Nadam se da vam se svidja

post-29925-0-47249400-1378922361_thumb.j

post-29925-0-30943200-1378922380_thumb.j

post-29925-0-98089500-1378922395_thumb.j

post-29925-0-03231900-1378922415_thumb.j

post-29925-0-90927200-1378922442_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ти хладњаци Ñу једни од најјефтинијих и цео пројекат заÑлужује квалитетније хладњаке.

 

КориÑти неки аплодер за Ñлике.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam imao pa mi idealno sjelo, a da se financijski rastezem za jos rebra koja su preskupa za ovu dimenziju nema sanse...iovako sam potrosio pun k. Nek si ga buduci vlasnik modda sa hladnjacima, sljokicama i ventilatorima.....ili Hitachi natpisom :smile:

hahaha Å¡ljokice i Hitachi natpis.

Link to comment
Share on other sites

Neznam koliko si para potrošio dok si ga sklopio,od toga zavisi da li mi se svidja ili mi se baš svidja,ovako na prvu

bar estetski,znam da ima lepÅ¡e ali to i koÅ¡ta,zato i pitam za cenu,nije loÅ¡e po slikama,verovatno uživo to drugaÄije 

izgleda ali ako radi kao što kažeš onda je extra,jedino je šteta što nije šampanj.

Mada Äim ga se tako brzo odriÄeÅ¡ nalazim da ni ti nisi nekim delom baÅ¡ oduÅ¡evljen ili ti je dosadio dok si ga sklopio.

 

A cijena,jel prava sitnica ili alo Bing ovde brat.... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

svaka cast za projekat izveden do kraja, pri cemu je rezultat uredjaj kome malo ko iz diy ekipe moze da pridje.govorim o zavrsnij obradi i estetskom momentu-o zvuku ne mogu,ali mi je drago da si ti zadovoljan.uzivaj i ne daj da ti kvare!

 

p.s.sugden ima takve hladnjake,sto ne menja da bi ga rado posedovao.

p.s.2 i ne daj da ti osmirglaju prednju plocu,nazovu to cetkanim aluminijumom,i skinu sve natpise napred i pozadi,kao to im je stil,bas tako vole. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma ne odricem ga se, ali kad udjes u to poludis od svega...jos su tu dva mono izlazna pojacala gotova pa kad ih uslikam stavim....financijski je bolesno ulaziti u ovako nesto...konstrukciju sam imao, napajanje...sve.... zato nebi nikakva rebra dodavao, jer na njih moram za ove 2N tranzistore stavljat L profil i mijenjati module skroz, a unutra je iovako tijesno, a i nema potrebe, jer 8 tranzistora po kanalu u klasicnom rezimu se ne griju

Izgubi se dosta zivaca....da bi samo prednju plocu napravio, obradio, napravio pripremu za graviranje, gravirao i da bi uopce imao aluminij ovakav....ode pun k. novca, i zivaca, ali zadovoljan sam, jer sam od viska necega sklepao nesto sto jako fino radi....

Vidjet cu...ili cu zadrzati monoblokove ili ovo...bar za uspomenu :-)

Evo blokovi na testiranju...

post-29925-0-89739000-1378942012_thumb.j

post-29925-0-07250100-1378942042_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Konacno zavrsio projekt integriranog pojacala....duuugo je trajalo.

Nakon prvobitnih razmisljanja o dizajnu, odlucio sam se na kraju da u predpojacivacki dio ubacim cijevi te se tako rodio hibrid :smile: Najveca muka je bila nabavka najbanalnijih dijelova i fina strojna i cnc obrada, jer svi ti majstori neznaju trijezni raditi...prije bilo kakvog posla rakija :smile:

Nisam bas previse slikao pa cu staviti nekoliko slika gotovog ampa i nekoliko iz proizvodnje.

Uz hibrida sam odradio i dva 100 vatna mono bloka, ali njihove slike neki drugi put. Jos moram odluciti sta zadrzati.

Hibrid je 2x140w sa dvije ech 84 u predpojacalu point to point i minimalnim konforom...tocno onoliko koliko je i potrebno...zvuk fantastican,

Nadam se da vam se svidja

 

Lepo si Ti to uradio. Svaka Äast!  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Da....C9 je bilo novinarski naziv...kodno ime za prototip Deus Venti iliti na latinskom Bog vjetra, a konacan naziv i samo ime tog planinskog Boga...portugalski Huayra :-)

Tesko je dostici Pagani level izrade, a i cuje se kao vjetar :-) U mom slucaju slogan bi bio "Black mountain's hot wind" :-) Dovoljno je ukucati u youtube "Can You tame the Wind God" :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...