Jump to content


Tv na stereo poja�alo


Trulex

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

post-12064-0-92134100-1421270400_thumb.jKod mene je situacija sledeća: TV Samsung LE 40C650  i Yamaha AVR 773

 1. pomoću gore spomenutog skart adaptera dobija RCA out i ide u Yamaha AVR audio RCA in - zvuk se na taj nacin dobjja i sa analognih i sa digitalnih kanala

 2. optiÄkim kablom iz digital audio out u digital audio in zvuk se na taj nacin dobjja i sa analognih i sa digitalnih kanala.Bitna veza zbog AC 3 - 5.1 zvuka kada se gleda neki film ili koncert putem usb veze i Samsungovog media plejera.

 3.Direktno koaksialnim iz SBB risivera u AVR zvuk samo sa digitalnih kanala,

Sve ovo provereno i  tako sljaka odpocetka, jednostavno hteo sam proveriti sve opcije i svako vezu koristim po potrebi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

^^ Onda je Samsung neÅ¡to menjao. Kod mene, sa SCART-a , zvuk izlazi samo u sluÄaju da gledamo analogne kanale sa intergisanog tjunera televizora. Kada se gleda bilo Å¡ta sa HDMI ulaza, i sa integrisanog medija plejera, zvuk koji izlazi na SCART audio out je ili nepostojeći, ili se Äak Äuje zvuk analognog TV kanala koji je poslednji gledan (jer analogni tjuner oÄigledno radi u pozadini :D ).

 

Dakle, oÄigledno sve zavisi od serije televizora.

Link to comment
Share on other sites

attachicon.gifSamsung i Yamaha 3.jpgKod mene je situacija sledeća: TV Samsung LE 40C650  i Yamaha AVR 773

 1. pomoću gore spomenutog skart adaptera dobija RCA out i ide u Yamaha AVR audio RCA in - zvuk se na taj nacin dobjja i sa analognih i sa digitalnih kanala

 2. optiÄkim kablom iz digital audio out u digital audio in zvuk se na taj nacin dobjja i sa analognih i sa digitalnih kanala.Bitna veza zbog AC 3 - 5.1 zvuka kada se gleda neki film ili koncert putem usb veze i Samsungovog media plejera.

 3.Direktno koaksialnim iz SBB risivera u AVR zvuk samo sa digitalnih kanala,

Sve ovo provereno i  tako sljaka odpocetka, jednostavno hteo sam proveriti sve opcije i svako vezu koristim po potrebi.

Zašto bi ti SCART ikada trebao?

Link to comment
Share on other sites

Zašto bi ti SCART ikada trebao?

Zato Å¡to je za analogne kanale zvuk- signal  preko skart adaptera jaci i bolji u odnosu na zvuk kada ide preko optickog,(koga najviÅ¡e  koristim za samsungov media plejer), dok za digitalne i hd kanale sve ide preko koax SBB-AVR.Analogne kanale koristim zbog Samsungove PIP funkcije- u isto vreme jedan analogni i jedan digitalni kanal,(jedina moguća kombinacija da bi PIP funkcionisao) a  nekad moji pa i ja uopste ne ukljucimo D3 već gledamo analognu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...