Jump to content


Tv na stereo poja�alo


Trulex

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne vidim baÅ¡ neku preveliku svrhu uzimanja DAC samo za zvuk iz televizora. Za to ti je dovoljan izlaz za sluÅ¡alice s TV. Da imaÅ¡ digitalnu kablovsku i D3 risiver, to bi imalo smisla za pojedine kanale, tipa HBO HD i nekih muziÄkih koji se doplaćuju.

A u ovom drugom sluÄaju, kao Å¡to je reÄeno, zvuk bi dolazio s D3 risivera, tako da ti TV nije  ni bitan za povezivanje.

Link to comment
Share on other sites

Ako ne misliÅ¡ da ulažeÅ¡ viÅ¡e od 100 evra za DAC veži preko SCART-a na pojaÄalo i vozi.

 

Na SCART izlazi samo zvuk sa analognog TV tjunera. Ako neÅ¡to zakaÄi na HDMI, ili puÅ¡ta sa integrisanog TV player-a, zvuk toga se neće pojaviti na SCART-u.

 

Jedine opcije su optical out, ili izlaz za slušalice.

Link to comment
Share on other sites

Skoro nabavih jedan interesantan DACic. Videti ovde  http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/24794-sta-ste-udomili-u-2013-od-hifi-ja/?p=495649

 

Mozda bi to bilo resenje .  Ne znam ne koristim TV pa nisam verziran.

Ali recimo u TV se uvede HDMI signal ( iz TV Boxa ili nekog plajera) Sad iz TVa se  optikom digitalni audio signal ( stereo, 5.1, Dolby, sta vec) posalje u ovakav kao moj dac a onda na amplifikaciju ( ili aktivne zvucnike). Ili iz TV Boxa direktno u Teufel.

Link to comment
Share on other sites

Ma izlaz za sluške još i imaju. Ali problem je što nema RCA audio out. Ima zvuka kroz SCART, ali nekom besmislenom logikom na SCART ide samo zvuk sa analognog audio tjunera.

 

Kod mene na Samsungu Äak Å¡ta viÅ¡e, kada se gleda bilo Å¡ta digitalno (HDMI ili integrisani player) na zvuÄnike TV-a ide to Å¡to se na ekranu i vidi, a na SCART ide zvuk sa analognog tjunera koji oÄigledno sve vreme radi u pozadini, i to poslednjeg kanala koji je gledan. Mislim, logiÄno sve u 16x :screwy

 

Naravno u uputstvu o ovome nema ni reÄi. Mož misliti suprise za mene kada sam TV doneo kući, zakaÄio ga na stereo tjuner, malo drndao VH1, sve bilo ok a onda reko, ajd da pogledam neki film. Proveo sam par sati da skontam da to Å¡to 'oću ne može. U stvari, to sam skontao kao Äinjenicu tek Äitanjem foruma sa drugim iskustvima. Toliko je daleko od logike.

 

Korišćenje izlaza za sluÅ¡alice je bzvz. sa stanoviÅ¡tva kvaliteta tog pojaÄavaÄića, te sa stanoviÅ¡tva praktiÄnosti, jer, ne sluÅ¡a se TV uvek preko sobnog audio sistema. A onda treba malo malo pa ukljuÄivati/iskljuÄivati taj kabel.

 

Kada sam uzimao TV, neki Panasonici su imali klasiÄan stereo audio out u vidu dva RCA konektora. Da sam znao da u SCART-u nije isto to, uzeo bih Panasonic-a.

Link to comment
Share on other sites

Nebih lenj,pa okrenuh svoj Sony Led TV kupljen prosle godine i ima klasican audio rca izlaz,tako da nije bas stvar proslosti audio izlaz na TV.

 

Panasonic takođe ima. Dakle, ima i Sony. Ne znam kako je sa ostalim japancima.

 

Koreanci (kod nas najpopularniji Samsung i LG) uglavnom nemaju. Za ove ostale no name, nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

Kako reÄe gvlada Å¡ta god se puÅ¡ta na Panasonic ST50 izlazi na SCART-u. Ja tako sluÅ¡am već godinu dana. Koliko ja znam ovo ne funkcioniÅ¡e na LG i Samsung televizorima.

 

Pomoću ovakvog adaptera se dobija RCA out. Važno je preklopnik staviti u položaj OUT.

 

connecting-video-source-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kako reÄe gvlada Å¡ta god se puÅ¡ta na Panasonic ST50 izlazi na SCART-u. Ja tako sluÅ¡am već godinu dana. Koliko ja znam ovo ne funkcioniÅ¡e na LG i Samsung televizorima.

 

 

 

Eeee.... da sam ovo znao kada sam kupovao TV te uzeo Panasonica umesto Å ljamsunga, ne bih morao menjati pojaÄalo, i upuÅ¡tati se u D/A...optika...spdif i sliÄne priÄe. Å to je najgore, tada, informaciju da "zvuk iz SCART-a ne radi sa digitalnih izvora" bilo je teÅ¡ko naći koliko i podatke o broju zaposlenih u CIA, NSA i FBI.

 

Naravno, to ne piÅ¡e ni u uputstvu, ni u tehniÄkoj dokumentaciji, a ne spominju ni na testovima. A dok ne donesete to sve kući i ne probate, ni ne pada vam na pamet da tako neÅ¡to neće raditi.  :cry:

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja znao da to može biti problem uopÅ¡te dok TV nije stigao. S druge strane jako sam zadovoljan zvukom koji dobijam na ovaj naÄin. Isprobavao sam SMSL-1955+ DAC letos i uopÅ¡te nisam bio zadovoljan s njim. Al o tome ću u drugoj temi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

I mene interesuje isti ovaj problem. Treba ovih dana da kupujemo LED tv koji bi bio povezan sa stereo pojacalom. Izbor kako sam naveo u drugoj temi su Sony ili LG 40/42. E sada, oba imaju scart priklucak i zamisla mi je bila da preko njega povezem tv na pojacalo. E sad, citam ovde da izlazni signal na scart ide samo ako je prikljucena analogna antena. U mom slucaju cu da koristim satelitsku koja bi hdmi-om bila povezana na TV. Spored mene ostaju dve varijante, dac ili izlaz za slusalice. Dali ima neka treca varijanta kako bi se to sredilo?

Link to comment
Share on other sites

I mene interesuje isti ovaj problem. Treba ovih dana da kupujemo LED tv koji bi bio povezan sa stereo pojacalom. Izbor kako sam naveo u drugoj temi su Sony ili LG 40/42. E sada, oba imaju scart priklucak i zamisla mi je bila da preko njega povezem tv na pojacalo. E sad, citam ovde da izlazni signal na scart ide samo ako je prikljucena analogna antena. U mom slucaju cu da koristim satelitsku koja bi hdmi-om bila povezana na TV. Spored mene ostaju dve varijante, dac ili izlaz za slusalice. Dali ima neka treca varijanta kako bi se to sredilo?

Sto se tice sony, bar moj, ima u meniju da podesis hoces li da izlaz za slusalice bude line out ili headphones.

Tako da ne bi trebalo da bude problema.

Link to comment
Share on other sites

I mene interesuje isti ovaj problem. Treba ovih dana da kupujemo LED tv koji bi bio povezan sa stereo pojacalom. Izbor kako sam naveo u drugoj temi su Sony ili LG 40/42. E sada, oba imaju scart priklucak i zamisla mi je bila da preko njega povezem tv na pojacalo. E sad, citam ovde da izlazni signal na scart ide samo ako je prikljucena analogna antena. U mom slucaju cu da koristim satelitsku koja bi hdmi-om bila povezana na TV. Spored mene ostaju dve varijante, dac ili izlaz za slusalice. Dali ima neka treca varijanta kako bi se to sredilo?

 

Situacija se menja od modela do modela (tj. od serije do serije) i teško je reći kako to radi na nekom konkretnom modelu, sem da ti kaže neko ko ima model iz konkretne serije, ili da probaš u radnji.

 

Tozo, ubadanje sluÅ¡alica uglavnom iskljuÄuje interne zvuÄnike, a ne želimo zvuk televizora samo i jedino na pojaÄalu. Nekad su sopstveni zvuÄnici dovoljni (vesti, kvizovi, državni pos'o, stari filmovi...). A zavlaÄenje oko televizora, ubodi/izbodi, kabel koji visi kada se ne koristi, smor je to. Nije ni po feng-shui-ju. :P

Link to comment
Share on other sites

Da bude stvar gora juce sam bio kod nas(mkd) u radnjama i zaposleni nemaju odgovor na ovo pitanje. Cak, nece ni da probaju dali moze. Na moje pitanje dali se moze dobiti audio signal iz scart-a dok je ukljucen digitalni signal dobijo sam sledeci odgovor, citiram: Kupi televizor i probaj kuci. Sramota!

Link to comment
Share on other sites

Da bude stvar gora juce sam bio kod nas(mkd) u radnjama i zaposleni nemaju odgovor na ovo pitanje. Cak, nece ni da probaju dali moze. Na moje pitanje dali se moze dobiti audio signal iz scart-a dok je ukljucen digitalni signal dobijo sam sledeci odgovor, citiram: Kupi televizor i probaj kuci. Sramota!

Da ti ja kazem...neces imati analogni zvuk iz digitalnog izvora na skartu...kraj price. Jer neces ti da snimas nista na video..hdd..dvd...znam da neces ,ali proizvodjaci na ovaj nacin stite autorska prava.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...