Jump to content


Tv na stereo poja�alo


Trulex

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako imas kablovsku njihov resiver ima i analogne i digitalne izlaze,pa od volje ti hoces li na dac ili na amp da prikljucis.Solidan je zvuk i dobijas i dodatno i radio kanale.Mislim da ce tako biti bolje nego sa tv-a.

Ovo ako ima HD kablovsku, ako ima SD može da se slika, pošto se dobija samo kablovski modem i to je to.

Link to comment
Share on other sites

A da ipak Äujemo Å¡ta Äovek pokuÅ¡ava da postigne? Meni i dalje nije jasno.

Hoću da zvuk sa LED TV-a koji nema audio ÄinÄ izlaz, sluÅ¡am preko HI-FI stereo sistema.

Znam de se to može postići preko SKART-a ili preko izlaza za sluÅ¡alice, pa sam hteo da Äujem VaÅ¡a iskustva sa kvalitetom zvuka preko tih izlaza, ili je bolje ići preko digitalnih izlaza pa neki konvertor, ali da ulaganje bude ekonomski isplativo.

Link to comment
Share on other sites

Ako ce ti dac sluziti da popravi sound jos nekog izvora onda je investicija OK,ako ne onda potpisi ugovor sa SBB i uzmi d3 resiver dobro dodju i one internet radio stanice za background slusanje,skoro pa da mozes na tjuner i da zaboravis(ne zaboravi da trazis muzicke TV kanale).Ako vec imas kablovsku mislim da ga daju i na probu.

Link to comment
Share on other sites

Imas na dac-u uglavnom vise ulaza.Moja preporuka za TV optika za CD koax.Sto se sbb-a tice imas i ovu opciju http://www.totaltv.tv/upload/document/rs_ponuda_sa_cenovnikom_130801.pdf

 

  kad nisu fizicki razvukli svoje kablove...ima i akcija do kraja meseca "za 1din",ne koristim taj resiver ali sam ubedjen da imaju klasican line out . Al' nek bude dosta s njima dosta ispada da ih opasno reklamiram,a idu mi svakog prvog na ...zivac,ode mi apartman na Sitoniji zvake godine na njihovo klepanijje.Steta sto nemaju malo vise konkurencije.Jedan je moj drugar napravio svoju kablovsku za neka sela i sad zivi od toga,steta sto nema takvih vise da se monopolistima stane u kraj,gledali bi i slusali jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

Zavisi koji DAC imaš/uzmeš :roll:

U principu, i najjeftiniji DAC-ovi imaju obiÄno bar 2 ulaza (po jedan koaksijalni i optiÄki) i jedan par RCA kao izlaz.

Ako nemaÅ¡ DAC, a hoćeÅ¡ samo da ÄujeÅ¡ TV preko pojaÄala u principu ti je dovoljno i ovo:

http://www.ebay.com/itm/MUSE-PCM-2704-HI-FI-USB-mini-DAC-USB-to-S-PDIF-Converter-black-/200952544444?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item2ec9b47cbc

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je besmisleno kupovati DAC samo za TV, ovako napamet mislim da je dovoljno preko SKART-a povezati zvuk na pojaÄalo,

pošto imam SB Touch eventualno bih i njega povezao na DAC ali prelistavajući Vašu temu o Lampucare DAC-u vidim da su mišljenja podeljena i da se ne dobija baš nešto u odnosu na SBT, a više od 100 eur ne bih da ulažem u DAC, ipak volim i ja da vidim Sitoniju i zato izbegavam dodatne pakete, provizije, troškove održavanja, kamate, dopune, flexi, može, može, 1 dinar..............može se i bez toga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...