Jump to content


Mini DV kamere


pigy

Recommended Posts

Moze li neko da mi objasni u cemu je razlika izmedju mini DV kamere raznih proizvodjaca,evo sta mi nije jasno,posedujem kameru Canon MV590-miniDV-handy cam,a moj kolega ima Pnasonic M60(nisam bas siguran za oznaku),u osnovi to su slicne kamere,toplije boje ima Panasonicova,cena je slicna,ali razlika u kvalitetu slike pri manjoj svetlosti je katastrofalna,Canon daje muljavu i losiju sliku od Panasonicove,koji pri istoj kolicini svetla daje bolju i cistiju sliku.Obadve kamere imaju istu velicinu CCD cipa 1/6''-obadve su sa samo jednim CCD cipom,ista kolicina pixela je pri zapisu na traci,ali panasonikova ima Karlcajsovu optiku,a kenonova kamera ima svoju kenonovu optiku,i panasonik ima 10x zum,a kenonova 18x zum,i pri maximum sirokom kadru wide,pri istoj razdaljini manji vidni ugao obuhvata kenonova kamera,ton i sa jedne i sa druge kamere je ocajan.

Pitanje glasi:Zasto pri istim specifikacijama, kamere se razlikuju po kvalitetu slike,a obadve snimaju na DV formatu.

Link to comment
Share on other sites

Pa, najverovanije nije do hardware-a, vec firmware-a. Drugim recima, ako su sve komponente slicne/priblizne po kvalitetu a slika nije, tu onda mora da radi neka (bolja ili losija) logika. A nesto ne verujem da se kamere flash-uju :wink: .

To ti je, sto ti je.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi ! ! !

pigy - moram ti reci da si u samom pitanju sebi dao odgovor...

Naime sve je isto osim cega ? Pa razlikuje se optika kao sto si sam rekao

Canon koristi svoju a Panasonic Karlcajsovu.

Verujem da je problem samo i iskljucivo u ovome upravo iz mog relativno bogatog iskustva sa digitalnim aparatima...

Isto se desavalo isti CCD senzori isti broj piksela gotovo identicne specifikacija ali... Ljudi se gube i jure za megapikselima a uopste nisu svesni kros sta treba da prodje ta slika da bi je senzor registrovao...

Takodje moguce je dobrom optikom i objektivom izvuci mnogo kvalitetniju sliku nego samo pumpati broj megapiksela.

Ipak cudi me Canon je ipak poznat po dobroj optici doduse za aparate ali

sto se tice kamere i videa tu Panasonic ipak ima tradicionalno dobar kvalitet slike...

I jos nesto vise nijedna kompanije pogotovo kod takvih proizvoda nije garant kvaliteta jer su svi davno premestili proizvodne pogone gde zuti rade za dzabe a prave se masovne serije gde ima i skarta...

U prevodu nadji istu kameru pa uporedi

ako nije to onda si sam odgovorio sebi na pitanje ! ? ! :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

pa da - optika je jako bitna. Ali ima i drugih izvora razlika. Npr: software koji se koristi u kameri, cipovi verovatno nisu od istog proizvodjaca (iako istih deklarisanih karakteristika oni mogu znacajno da se razlikuju u kvalitetu onog sto pruzaju), itd. Prema tome sama specifikacija nikada nije dovoljna ... kao sto si i sam video.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...