Jump to content


Koji jbl sub uzeti izmedju ova dva modela?


bojke1

Recommended Posts

Treba mi pomoc oko odabira wufera i izbor je pao na ova dva modela jbl-a.

 

1. jbl ES150P link    

http://www.jbl.com/estore/jbl/us/products/ES150P/ES150P_JBL_US

 

 

2. jbl CSS10 link

 

 

http://www.jbl.com/EN-CA/Products/Pages/ProductSupportDetails.aspx?PID=CSS10

 

 

Moje pitanje je koji je kvalitetniji wufer od ova dva sto se tice slusanja muzike u 2.1 sistemu i gledanja filmova u 5.1 sistemu?
Ostatak sistema je avr risiver onkyo TX-SR875,prednji zvucnici jbl ES90,centralni jbl ES25C i zadnji jbl ES20.Znaci svi zvucnici su mi iz jbl es serije.Interesuje me koja je konkretna razlika izmedju ova dva sub-a,da li ih neko ima i ako moze neka preporuka izmedju ova dva modela.

Mala razlika u ceni od nekih 50-60 eura je na strani jbl es150p koji je za tu cenu skuplji.

Znaci ako moze preporuka sta izabrati izmedju ova dva modela?

Link to comment
Share on other sites

To mi je mislim preveliko za sobu od 14 kvadrata.A i es 250p su van mog domasaja.Kostaju 55 soma.

Mislis da ce mi jbl es150p biti slab?Sada koristim sub jamo e7sub i solidno mi odradjuje posao sto se tice filmova i muzike.Mislio sam da ga zamenim posto sam sve zvucnike koje sam imao zamenio za jbl iz es serije.Pa reko ajde i sub na kraju da zamenim.Ako je CSS10 igracka kao sto kazes da li bi mi posao zavrsio jbl es150p za sobu velicine nekih 14 kvadrata?

Link to comment
Share on other sites

To mi je mislim preveliko za sobu od 14 kvadrata.A i es 250p su van mog domasaja.Kostaju 55 soma.

Mislis da ce mi jbl es150p biti slab?Sada koristim sub jamo e7sub i solidno mi odradjuje posao sto se tice filmova i muzike.Mislio sam da ga zamenim posto sam sve zvucnike koje sam imao zamenio za jbl iz es serije.Pa reko ajde i sub na kraju da zamenim.Ako je CSS10 igracka kao sto kazes da li bi mi posao zavrsio jbl es150p za sobu velicine nekih 14 kvadrata?

Ee sada je pitanje koliko je taj JBL ES150P bolji od JAMO E 7SUB i koliko ces toga dobiti s' kupovinom JBL-a ES150P!

Kao sto ti je pantaNS rekao razmisli ako vec zelis novi sub onda gledaj ES250P pa bar da osetis razliku!Mislim da kupovinom JBL ES150P i neces dobiti neko veliko poboljsanje u odnosu na taj tvoj JAMO.Pozz!

Link to comment
Share on other sites

Pa mogao bih da odem do bgb studia ali je problem sto oni nemaju uvek izlozen model nego im je u magacinu.Zvao sam ih i pitao kaze misli da imaju u magacinu.Sad da ih cimam a nisam jos prodao svoj sub malo mi glupo.Ovako kad budem imao lovu idem,poslusam i kupujem ako mi se svidi.Za jamo sub mi se covek najavio i doci ce da ga cuje pa mozda i napravimo posao.Kad sam vec sve zvucnike zamenio za jbl iz es serije zamenicu i sub pa sta bude.

Za es250p nemam love.55 soma mi je mnogo love.

Interesuje me da li neko od clanova ima pomenuti jbl es150p pa da cujem neke njegove impresije.

Link to comment
Share on other sites

Prodao sam danas svoj sub jamo e7sub tako da sada mogu pojuriti neki drugi.Problem je sto je izbor ovde kod nas slab.Da li moze jos neka vasa preporuka koji sub kupiti do 350 eura?Ako nista nema dobro za tu lovu ostaje mi jedino da poslusam jbl es150p i ako valja kupim njega.

Dajte neku preporuku za sub i gde ga mogu poslusati u beogradu.

Link to comment
Share on other sites

Isto je reÄ o subovima, pa da ne otvaram novu temu. Imam B&W DM601 zvuÄnike, koji mi baÅ¡ ne ležu baÅ¡ za muziku, ali su mu ok za filmove, pa razmiÅ¡ljam da ih ostavim samo za tu namenu. Koji bi se pristupaÄan sub (imajuÄi u vidu vrednost ovih zvuÄnika) uz njih uklopio? Da napomenem, ako je bitno, reÄ je u 2.1 sistemu, jer bih sub spajao na pojaÄalo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jos uvek nisam nista uspeo da uradim oko kupovine modela jbl es150p iz razloga sto ga kod nas nema u prodaji.Covek koji radi u bgb studiu mi je rekao da ovog modela nema u nemackoj kod dobavljaca iz razloga sto po nekim standardima evropske unije trosi vise struje nego sto propisuje evropska unija.I da ga vise nece dobijati u ponudi.Trenutno imaju model jbl E150P koji u osnovi ima isti bas od 10 incha koji se ugradjuje u model es150p.Kutija je malo manja i pojacalo u njemu je manje snage.Mislim da je kod modela es150p snaga 300w a kod modela e150p je 150w.

Sad moje pitanje nekom ko se razume u ovu problematiku je da li se isplati kupiti modle JBL E150P ili juriti neki drugi?I zna li neko razliku u kvalitetu zvuka izmedju ova dva modela?Soba je velicine oko 15 kvadrata.

Najvise mi treba za filmove u dts-u i dolby digitaly.Radice na onkyo avr-u tx-sr875 i jbl frontovima es90,centar es25c i zadnja dva es20.

Naravno slusace se i muzika u stereo varijanti odnosno 2.1 sistem.Pa me interesuje da li je vredan kupovine ovaj model jbl e150 ili ipak da pojurim nesto drugo.Maksimalan budzet je 350 eura.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nisam jos nista kupio.Video sam taj oglas ali to je van mog domasaja.Mnogo mi je to love.

 

Uspeo sam da nadjem jbl es250p nov wufer sa 2 god garancije, ali mislim da ce mi biti dosta jak za moju sobu od 16 kvadrata,plus kosta 430 eura,ili 50 soma u dinarima.Malo je i jaca cena.To je cena za cash.Sad nisam pametan sta da radim,da li da cekam da se pojavi jbl es150p ili da kupim jbl es250p?Mislim da je razlika u ceni nekih 100 eura na strani jbl es250p.
Da li neko zna konkretnu razliku izmedju Jbl es150p i Jbl es250p?Osim razlike u basu,kod es150 je 20cm,a kod es250p je 30cm.Vidim da su i po tezini isti.

Interesuje me koja je razlika u zvuku koji daju?Ako moze neko ko ih je slusao da objasni?

U sustini meni wufer ne treba za neko izivljavanje.Stanujem u zgradi i ne preterujem za muzikom i filmovima sto se tice glasnoce.Bitno mi je da na maloj snazi osetim bas u filmovima i kod slusanja muzike.

Link to comment
Share on other sites

Nisam jos nista kupio.Video sam taj oglas ali to je van mog domasaja.Mnogo mi je to love.

 

Uspeo sam da nadjem jbl es250p nov wufer sa 2 god garancije, ali mislim da ce mi biti dosta jak za moju sobu od 16 kvadrata,plus kosta 430 eura,ili 50 soma u dinarima.Malo je i jaca cena.To je cena za cash.Sad nisam pametan sta da radim,da li da cekam da se pojavi jbl es150p ili da kupim jbl es250p?Mislim da je razlika u ceni nekih 100 eura na strani jbl es250p.

Da li neko zna konkretnu razliku izmedju Jbl es150p i Jbl es250p?Osim razlike u basu,kod es150 je 20cm,a kod es250p je 30cm.Vidim da su i po tezini isti.

Interesuje me koja je razlika u zvuku koji daju?Ako moze neko ko ih je slusao da objasni?

U sustini meni wufer ne treba za neko izivljavanje.Stanujem u zgradi i ne preterujem za muzikom i filmovima sto se tice glasnoce.Bitno mi je da na maloj snazi osetim bas u filmovima i kod slusanja muzike.

Na oglas piÅ¡e da je moguća zamena i za hi-fi opremu , jeste malo jaÄa cena al brate to ubija ima ga moj drug zato sam ti i dao predlog

Link to comment
Share on other sites

Meni je prosto neverovatno, da ti u sobi od 14 kvadrata treba sub a imas prednje zvucnike sa 2 osmice, jesi li probao da nastelujes u podesavanjima bez vufera, odnosno da ti frontovi odradjuju i najnize frekfence. U principu tek vufer sa dvanaesticom bi trebalo da daje vise basa od tvojih kutija.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Meni je prosto neverovatno, da ti u sobi od 14 kvadrata treba sub a imas prednje zvucnike sa 2 osmice, jesi li probao da nastelujes u podesavanjima bez vufera, odnosno da ti frontovi odradjuju i najnize frekfence. U principu tek vufer sa dvanaesticom bi trebalo da daje vise basa od tvojih kutija.

pozdrav

Pa ovo je ludilo brate sta drugo da kazem .... toliki sub-woofer u sobi 3x5m ?? Pa zamislite koliki i kakvi stajaci i rezonantni talasi ima da tresu, drmaju i skakucu po ovoliko maloj sobi?? Sta se desava samo sa tonom od 20hz (reprodukovan iz sub-a) sa talasnom duzinom od 17m - pa koliko puta ima da se odbija od zidova dok ne dodje do slusaoca??  :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Pa jednostavno u setovanju risivera kad prijavim da nije prikacen sub uopste ne mogu da stelujem frontove u smislu donje frekfencije basa.Tek kad prijavim sub onda mi nudi da spustim  donju frekfenciju basa na 40,50,60hz.Ali kad prijavim sub u setovanju on uvek jedan deo basova gura na sub koji ne postoji,jer nije prikljucen.Imao sam jamo e7sub i znam kako je radio sa wuferom i kako radi bez.Ja bih najradije kupio jbl es150p i zaokruzio celu pricu sa jbl-om ali ga trenutno nema nigde.On bi mi zavrsio posao.Gledao sam i na sajtu kupujem prodajem wufer jbl L8400 ali covek trazi puno para 550 eura.Verujem da je on bolji od oba ova koja sam naveo ali mi je cena previsoka.

Trenutno u bgb studiu imaju jbl e150p koji je malo manji po gabaritu i snazi od modela jbl es150p i kosta 32 soma pa ne znam da li je neko mozda imao prilike da ga cuje.Prodavac koji tamo radi me ubedjuje da je to potpuno isti bas kao i na modelu es150p ali je po snazi slabiji i da ce biti za moju sobu odlican u kombinaciji sa frontovima.

Generalno izbor aktivnog vufera kod nas je slab.

 

 

 

Meni je prosto neverovatno, da ti u sobi od 14 kvadrata treba sub a imas prednje zvucnike sa 2 osmice, jesi li probao da nastelujes u podesavanjima bez vufera, odnosno da ti frontovi odradjuju i najnize frekfence. U principu tek vufer sa dvanaesticom bi trebalo da daje vise basa od tvojih kutija.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Pa jednostavno u setovanju risivera kad prijavim da nije prikacen sub uopste ne mogu da stelujem frontove u smislu donje frekfencije basa.

 

Ovo mi je i logichno.

I ja ne mogu da verujem da ovaj sistem u 14 m2 ne moze da pruzi dovoljno basa.

Imao sam Pioneer AV receiver i Infinity frontove i postojao je problem nedostatka basa ali u 26 +14 m2.

Ja nisam imao pre-out da se zezam i isprobavam.

Probaj mogucnosti pre-out-a ,biampinga...Mozda budes zadovoljan i ustedis kintu.

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim dvd kao preamp za saraund i njegova stelovanja, nemam av risiver nego 3 pojacala koja sam nakacio na dvd.  Kad u opcijama izaberem da svira bez vufera on kompletan donji spektar pusti preko frontova, a kad stikliram i vufer onda na frontovima odsece najnize frekfence. Verovatno je do podesavanja i pretpostavljam da je softverski taj av risiver napravljen da zahteva vufer za kompletan spektar. Mislim da ces biti zadovoljan sa  e150p, jer tih 150w je mnogo vise nego sto ti treba. ja imam magnat 12icu u kompresiji sa 100w pojacalom u 36 kvadrata i to radi da se prepadnes, doduse ja pojacavam na 90 posto posto nemam problema sa komsijama :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na kraju sam prelomio i narucio jbl es250pw u crnoj boji od coveka iz subotice koji robu nabavlja u nemackoj.Izaci ce me 380 eura sa dve godine garancije.U bgb studiu je isti takav model 430 eura.Model koji sam ja jurio a to je jbl es150p i dalje ne moze da se nabavi u nemackoj tako da nisam imao izbora i morao sam malo vise da se protegnem finansijski ali sta da se radi.Stici ce kod mene za 10-15 dana.Nadam se da nisam pogresio u odabiru wufera.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja koristim dvd kao preamp za saraund i njegova stelovanja, nemam av risiver nego 3 pojacala koja sam nakacio na dvd.  Kad u opcijama izaberem da svira bez vufera on kompletan donji spektar pusti preko frontova, a kad stikliram i vufer onda na frontovima odsece najnize frekfence. Verovatno je do podesavanja i pretpostavljam da je softverski taj av risiver napravljen da zahteva vufer za kompletan spektar. Mislim da ces biti zadovoljan sa  e150p, jer tih 150w je mnogo vise nego sto ti treba. ja imam magnat 12icu u kompresiji sa 100w pojacalom u 36 kvadrata i to radi da se prepadnes, doduse ja pojacavam na 90 posto posto nemam problema sa komsijama :smile:

nisam Äuo veću glupostl , 3 pojaÄala na dvd a gde je tu DTS i Dolby digital u kom si ti veku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...