Jump to content


Hi-Files: Hi-Files 55 u prodaji od 2. septembra


Ljuba

Recommended Posts

k1.jpg

Novi broj magazina Hi-Files pojaviće se u prodaji u ponedeljak, 2. septembra. Pored vesti iz audio-video sveta, u ovom broju možete pogledati kompletan spisak uređaja koji su dobili EISA nagradu za sezonu 2013/14. Među testovima se našlo nekoliko apsolutnih noviteta, kao što su prvi D/A konverter iz kompanije AudioQuest i prve KEF slušalice. Pored toga, u magazinu Hi-Files smo po prvi put testirali jedan Musical Fidelity uređaj – DAC/preamp sa oznakom M1SDAC. Tu je i novi komplet X-Preamp i X-A160 francuskog proizvođača Advance Acoustic, kao i integrisano pojačalo Cambridge Audio Azur 351A. Kad su zvučnici u pitanju, testirali smo dva ozbiljna podnostojeća modela – Bowers & Wilkins CM10 i Dynaudio Focus 260. Za one koji tragaju za kvalitetnim uređajima za spavaću ili dečju sobu, među testovima su se našli Yamaha MCR-B142 i Tangent Fjord, kao i simpatični JBL Charge. U kategoriji kućnog bioskopa našao se AV risiver Harman Kardon AVR 270, a kao “najvažniju sporednu stvar na svetu” prikazali smo četiri WireWorld kabla, koji su takođe novitet na našem tržištu. Rubrika “Muzika & Film” donosi tekstove o bendu Arctic Monkeys i režiseru Richardu Linklateru, kao i recenzije novih muzičkih i filmskih izdanja, a časopis zaokružuje pregled domaćeg tržišta audio-video uređaja.

Pročitajte ceo članak

Link to comment
Share on other sites

Šteta što je propuštena prilika da se u prikazu AA pre&power-amp-a (povoljno ocenjeni te je time prilika zgodnija) proba:

1. Kako navedeni uređaji rade „sami“ u nekom poznatom lancu...

2. Kakva je razlika izmeÄ‘u (da ih tako nazovem) single-ended (RCA) i balanced (XLR) naÄina povezivanja (mislim da su oba u ovom dvojcu na raspolaganju)...

No, nije kasno da pisac prikaza, ako je to, ipak, obavio, ovde iznese svoja zapažanja...

Link to comment
Share on other sites

Šteta što je propuštena prilika da se u prikazu AA pre&power-amp-a (povoljno ocenjeni te je time prilika zgodnija) proba:

1. Kako navedeni uređaji rade „sami“ u nekom poznatom lancu...

2. Kakva je razlika izmeÄ‘u (da ih tako nazovem) single-ended (RCA) i balanced (XLR) naÄina povezivanja (mislim da su oba u ovom dvojcu na raspolaganju)...

No, nije kasno da pisac prikaza, ako je to, ipak, obavio, ovde iznese svoja zapažanja...

 

Ma on bi to uradio ali nema mesta, jer casopis ima samo 41 stranu i to je sve

Link to comment
Share on other sites

Koja poenta da kupis casopis ako na deo testa trebas cekati kad se pojavi na forumu?

Sto se tice sacd marantz greske, zanimljivo kako je promakla. Moguce da radjeno po automatizmu prevod, copy/paste.  :)

Kao onaj koji se prvi „požalio“ samo da napiÅ¡em da mi ne smeta da saÄekam ako će taj deo „priÄe“ ugledati svetlo dana ovde... Naprotiv, ovde je veći prostor i interactive-no je...

Da ne naglaÅ¡avam da je ono Å¡to sam napisao kao „nedostatak“ sve samo ne to, pre bi se moglo nazvati „šlag na tortu“ za one koji bi ostali i posle Äasa da raspravljaju o tome...

Link to comment
Share on other sites

Igrom sluÄaja na komÅ¡ijskom forum-u je pomenuto pojaÄalo http://audiofil.net/oglasnik/viewad.asp?id=50275327756471 ... To me je vratilo desetak godina unazad u vremenu... Da prepiÅ¡em Å¡ta sam i tamo napisao...

Ako je to ono isto pojaÄalo koje smo imali prilike videti/posluÅ¡ati pre desetak godina onda za njega zaista važi (makar je takav naÅ¡ utisak bio a poklapa se i sa : http://www.stereophile.com/content/ayre-ax-7-integrated-amplifier koji sam, sada, sluÄajno, proÄitao)da je neophodno probati balanced pristup celom dužinom lanca... Tada je to bilo mnogo teže: pronaći izvor koji je (zaista) balanced, ali uspelo se... I vredelo je... Ali, zaista, sa SE ulazom to nije bilo to... Srećom taj izvor je imao oba izlaza te smo se, zaista, uverili da je naÅ¡ zakljuÄak taÄan... Lepa Å¡kola u tome kako topology može da znaÄi... Naravno, viÅ¡e nego poneÅ¡to sam nauÄio u meÄ‘uvremenu, od mojih dobrih i velikoduÅ¡nih prijatelja, pa, sada, naravno, drugaÄije i gledam na svo to iskustvo od tada...

Updateâ‚: Ne, nije to isto pojaÄalo, bilo je znaÄajnijih izmena: http://www.stereophile.com/content/ayre-ax-7-integrated-amplifier-art-ax7e-january-2006 u meÄ‘uvremenu...

Zato sam i napisao da valja probati oba vida povezivanja, kada je prilika u rukama...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

Vratio sam se sa IFA sajma u Berlinu, pa sam vaše poruke čitao ali nisam imao vremena da odgovorim. Elem, uvek će postojati neki detalj koji čitaoce zanima, a nama je promakao. Ako krenemo da se vraćamo unazad i dodatno se objašnjavamo na forumu, uradićemo sami sebi medvedju uslugu. Ono što svakako možemo da uradimo je da vaše sugestije poslusamo te da ih u budućnosti unapred uradimo.

Što se tiče opaski o malom broju strana, spremamo mali članak o stanju domaće hifi scene koji će dosta toga objasniti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

PoÅ¡tovani uredniÄe,

 

Pratim VaÅ¡ Äasopis od prvog broja za koji smatram da je konceptualno bio veoma dobro osmiÅ¡ljen.Mislim da je uticaj koji ste izvrÅ¡ili na audio opismenjavanje mladih generacija veliki.

 

 Primetio sam da u zadnjih godinu dana kvalitet tekstova (recenzija audio komponenti) ne prati renome Äasopisa posebno u segmentu opisa skupljih audiofilskih komponenti.Å turi opisi tehniÄkih karakteristika ,nedostatak ozbiljnog kritiÄkog miÅ¡ljenja i neinvetivni tekstovi ozbiljno naruÅ¡avju desetogodiÅ¡nji ugled.

 

ÄŒlanstvo u EISA organizaciji je veoma bitno ali je ipak analitiÄki pristup hifi novinarstvu cilj svake ozbiljne redakcije.

 

Pohvalio bih odliÄnu distribuciju Äasopisa (Å¡tampanu i elektronsku) a posebno organizaciju HI-FILES SHOW koji svake godine posećujem.

 

Kao audifil sa dvadestpetogodiÅ¡njim stažom,nadam se daćete moja dobronamerna zapažanja uzeti u obzir i uÄiniti HI-FILES ponovo ozbiljim Äasopisom.

 

Aleksandar Petrović

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...