Jump to content


Izbor komponente


petljalo

Recommended Posts

Jel pojaÄalo već samo nema dovoljno ulaza da se sprovedu direkt kablom u njega? U tom sluÄaju možda neka mikseta (jedino ne znam za HDMI)....

Izvinjavam se za HDMI (nije potreban), stereo predpojacalo bi bio dobar odgovor na moje pitanje po mogucstvu sa daljincem. Da li ima neko pristojno do oko 300eur?

Link to comment
Share on other sites

A pa ne kazes da imas pojacalo snage i da ti treba predpojacalo. Za 300e ces sigurno naci, samo bi bilo dobro da kazes trazis li novo ili polovno, kao i koje je pojacalo koje imas. Mislim da su to vazne informacije, svem ovih koje si vec dao.

:unsure:  Imam samo t-amp (topping tp10 mark4). Novo ili polovno ali bolje novo ako je moguce. 

 

Ne bih ni postavio pitanje da znam. Preamp ili mozda AV receiver koji ima preamp out... ne znam. Pitam da naucim.

Link to comment
Share on other sites

Najjednostavnije rešenje bi bilo ovako nešto

http://dx.com/p/4-to-1-multi-source-audio-video-av-signal-switch-30979

Hvala. Moglo bi ali nije bas ono sto trazim. 

 

Da li bi mogao ovakav risiver da posluzi za ono sto trazim, tako sto cu spojiti pojacalo na pre-amp line out risivera? (u uputstvu pise da je namenjen za izlaz na drugo pojacalo)

 

I jedno pitanje o zvucnicima. Soba nije mnogo velika, 4x4. Kakav uticaj na zvuk ima da li je bas reflex sa zadnje ili prednje strane podnostojecih zvucnika? S obzirom da ce stajati blizu zida, da li je bolje za ovu velicinu sobe razmatrati zvucnike koji imaju bas reflex sa prednje ili sa zadnje strane?

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Moglo bi ali nije bas ono sto trazim. 

 

Da li bi mogao ovakav risiver da posluzi za ono sto trazim, tako sto cu spojiti pojacalo na pre-amp line out risivera? (u uputstvu pise da je namenjen za izlaz na drugo pojacalo).

 

ZaÅ¡to bi signal sa receiver-a koji ima izlaze 5x100w, preout-om slao na pojaÄalo koje ima 2x15w (a verujem da taj receiver niÅ¡ta ne zaostaje za tim t-ampom u stereo modu)? Nisam siguran da je to pojaÄalce za to i predviÄ‘eno. Ono je mislim (ako greÅ¡im ispravite me) viÅ¡e predviÄ‘eno za neke dobre desktop zvuÄnike kojima bi dopremilo korektan signal iz kompjutera.

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Moglo bi ali nije bas ono sto trazim. 

 

Da li bi mogao ovakav risiver da posluzi za ono sto trazim, tako sto cu spojiti pojacalo na pre-amp line out risivera? (u uputstvu pise da je namenjen za izlaz na drugo pojacalo)

 

I jedno pitanje o zvucnicima. Soba nije mnogo velika, 4x4. Kakav uticaj na zvuk ima da li je bas reflex sa zadnje ili prednje strane podnostojecih zvucnika? S obzirom da ce stajati blizu zida, da li je bolje za ovu velicinu sobe razmatrati zvucnike koji imaju bas reflex sa prednje ili sa zadnje strane?

 

 

Ovo nema bas reflekse ni napred ni nazad tako da bi ti se odlicno uklopilo :

post-30408-0-40506100-1378161805_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...