Jump to content


Grupna kupovina Lapp kabla


drVelinov

Recommended Posts

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

@Sladjan

Kao Hi-Fi kabl najÄešće se pominje ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY, odnosno 1135403. Ovaj je i Doca imao u vidu kad je cela priÄa startovala. Cena mu je 187,58 dinara/m. Taj koji ti navodiÅ¡ koÅ¡ta 190,23 dinara/m i ne znam kako se razlikuje od ovog "mog".

Taj tvoj spada u "coloured codes", ovaj moj u "numbered". Da li je jedina razlika u naÄinu obeležavanja žica? Ukoliko jeste, možda je zaista bolje uzeti "coloured" AKO je to jedini difference. Mada, verujem da je ground svakako drugaÄije boje, pa sa 3 provodnika nije ni bitno. Radije bih igrao na proverenu varijantu.

U svakom sluÄaju, krajnje je vreme da se dogovorimo oko modela.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da je joÅ¡ neko poruÄio Doci na PP ali ono Å¡to se vidi sa topica za sada je:

Zare- 8

Kuja - 15

Anubis - 15

Doca - 10

Ozzy - 15

Denis - 6

Paja - 5

Willi - 10

To je u zbiru 84. Pretpostavljam da i SlaÄ‘an uzima neÅ¡to, znaÄi uzimamo 100m. Ako se joÅ¡ neko premiÅ¡lja, neka bude brz, jer može da se otegne do 150 m.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice duzine ja sam upisao i ono sto su mi trazili na pp,tako da je Ozzyjeva racunica tacna,a Sladjan se razmislja dal da uzme 50 ili 100m za radnju-do veceras cemo da znamo,al verovatno cemo da uzmemo 150m, oko 90 za nas i ostalo za Sladjana.

E sad idemo dalje s dogovorom oko placanja i transporta kabla na adresu narucioca (kako sam ovo strucno napisao :bounce ) . Moja devojka ima racun u Delta banci,pa ako svi imate mogucnost da uplatite,onda je to cini mi se najbolji nacin, da se ne *ebemo sa postom i postarima,bolje s bankarima :lol: .

Sto se transporta tice ,ja mislim da je najpovoljnije za sve iz BG,da posaljem celu duzinu odjednom busom,pa vi to sacekate i kasnije podelite. Tako je najjeftinije,ako bi slao svakom pojedinacno na kucnu adresu to bi kostalo minimum 200din,a one koji su narucili 15m mozda i 500din. Ostalima bih takodje poslao busom, a mogu i postom,post-expresom ili kako god zelite. Ako imate neki predlog slobodno ga dajte :wink: .

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Elem, ajde stvarno da vidimo kako ćemo...

Jel ima neko predlog za plaćanje bolji od Docinog?

Doco, ima se omastiš :bounce ...

A Å¡to se transporta tiÄe, ako postoji varijanta da se na licu mesta odseÄe "beogradsko parÄe" bez slanja u Vranje bilo bi jednostavnije, brže i jeftinije.

Willi, mislim da imaš sve podatke na sajtu ili da ti pošaljem pdf mailom.

Link to comment
Share on other sites

@Sladjan

Kao Hi-Fi kabl najÄešće se pominje ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY, odnosno 1135403. Ovaj je i Doca imao u vidu kad je cela priÄa startovala. Cena mu je 187,58 dinara/m. Taj koji ti navodiÅ¡ koÅ¡ta 190,23 dinara/m i ne znam kako se razlikuje od ovog "mog".

Taj tvoj spada u "coloured codes", ovaj moj u "numbered". Da li je jedina razlika u naÄinu obeležavanja žica? Ukoliko jeste, možda je zaista bolje uzeti "coloured" AKO je to jedini difference. Mada, verujem da je ground svakako drugaÄije boje, pa sa 3 provodnika nije ni bitno. Radije bih igrao na proverenu varijantu.

U svakom sluÄaju, krajnje je vreme da se dogovorimo oko modela.

Link to comment
Share on other sites

ljubo aj kupi i ti neki metar, sta si se stis'o :bounce

:wink::wink::lol:8):D:lol:

crkoh od smeha

moze samo jedan savet, nemojte da koristite bus i sofera brku kao prevoz, ve lepo platite post express, uslugu danas za sutra, do pola kg, cena je oko 150 din.

Gospodski, a ne da cekas bus na stanici sa pljuvacima i tipovima koji sportski tresu nos po ulici

Link to comment
Share on other sites

:wink::wink::lol:8):D:lol:

crkoh od smeha

moze samo jedan savet, nemojte da koristite bus i sofera brku kao prevoz, ve lepo platite post express, uslugu danas za sutra, do pola kg, cena je oko 150 din.

Gospodski, a ne da cekas bus na stanici sa pljuvacima i tipovima koji sportski tresu nos po ulici

Link to comment
Share on other sites

Moz' da bidne a i ne mora...

Iz mojih ranijih iskustava sa raznim uvoznicima desavalo se da ili nemaju pojma sta u stvari prodaju (i bas ih je briga - bitno je da stave pare u dzep), ili da cak svesno zele da ti uvale ono sto vec imaju na lageru ili im je lakse da poruce.

U konkretnom slucaju je uvoznik mozda u pravu i kablovi su po performansama isti, ali posto neki od nas kablove delom uzimamo radi "mira u glavi", predlazem da se ipak drzimo modela 110 i (poshto vec mozemo) da iskljucivo njega narucujemo.

Da ne bude posle: "hmmm, a shta bi bilo da sam ipak uzeo 110 umesto 100?" :bounce.

Znaci mene iskljucivo interesuje vec shiroko poznati (i da kazemo provereni) model 110CY.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...