Jump to content


Grupna kupovina Lapp kabla


drVelinov

Recommended Posts

Nasao sam firmu koja je zastupnik za lapp kabl,ali prodaju samo preko racuna i najmanja metraza je 50m. E sad racun nije problem,to cu ja da sredim, samo treba da se skupi dovoljan broj nas koji bi hteli da kupimo. Metar sirmovanog od 3x2,5 kvadrata je 187 din, to je maltene identicna cena kao i u Nemackoj. Ajde ako je neko zainteresovan nek se javi, a posiljka im stize krajem septembra,tako da imamo vremena da se organizujemo.

Pozdrav :bounce

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

Da rizikujem i opet budem miner.. ÄŒEMU?

Širmuješ naponski kabl da bi uradio šta?

Smanjiš njegov uticaj na okolinu van audio uređaja.. ne vidim svrhu..

NJega zaÅ¡titiÅ¡ od spoljaÅ¡njeg zraÄena koje će izazvati indukovanje napona na njemu, koji će se preko mrežnog trafoa preslikati na napajanje tranzistora i kvariti zvuk??

A svi oni kilometri dalekovoda koji su vam van stana a EPS ih nije Å¡irmovao..

Da ne pominjem da kad neko u zgradi usisava ili neÅ¡to drugo pokreće sa jakim motorom to unosi mnogo veće smetnje u samo mrežu, od Äega se ne možete saÄuvati Å¡irmom, neg samo efekte ubležiti mrežnim filtrom..

P.S. Tiristorski dimmeri svetla su najgori izvor šuma u mreži za koji ja znam..

Link to comment
Share on other sites

Da rizikujem i opet budem miner.. ÄŒEMU?

Širmuješ naponski kabl da bi uradio šta?

Smanjiš njegov uticaj na okolinu van audio uređaja.. ne vidim svrhu..

NJega zaÅ¡titiÅ¡ od spoljaÅ¡njeg zraÄena koje će izazvati indukovanje napona na njemu, koji će se preko mrežnog trafoa preslikati na napajanje tranzistora i kvariti zvuk??

A svi oni kilometri dalekovoda koji su vam van stana a EPS ih nije Å¡irmovao..

Da ne pominjem da kad neko u zgradi usisava ili neÅ¡to drugo pokreće sa jakim motorom to unosi mnogo veće smetnje u samo mrežu, od Äega se ne možete saÄuvati Å¡irmom, neg samo efekte ubležiti mrežnim filtrom..

P.S. Tiristorski dimmeri svetla su najgori izvor šuma u mreži za koji ja znam..

Link to comment
Share on other sites

DotiÄnoj gospodi sam danas uputio mail sa konkretnim upitom. PreporuÄujem da se nadalje uzdržimo od pojedinaÄnih upita da na kraju kabl ne bi koÅ¡tao 10x viÅ¡e :bounce. Deluje mi kao REAL THING ali videćemo... BTW, bravo za docu, joÅ¡ kad bi neko naÅ¡ao kvalitetne a povoljne utikaÄe...

Link to comment
Share on other sites

Ozzyan mi je dao dobru ideju, on ce da pravi i produzni kabl od lapp-a, pa mislim da cu i ja da uradim isto jer dzaba dobar kabl,ako ga utaknemo u sugav pijacni produzni. Samo bi trebalo neko sa vise znanja,da nam kaze sta da radimo sa sirmom na produznom-dal da bude zakacen na oba kraja ili samo na kraju koji ide u zid.

Sto se utikaca tice mislim da bi oni iz BG-a mogli da nadju nesto dobro u kanibalu i slicnim radnjama.

Pozdrav :bounce

Link to comment
Share on other sites

Pre svega jedna molba sa moje strane...

LiÄno sam totalni skeptik kada su strujni kablovi u pitanju...znaÄi nikad ne bih odvojio 100 i kusur eura za metar strujnog kabla. MeÄ‘utim, kad je Lapp u pitanju, mislim da se 187 dinara po metru za MIR U GLAVI apsolutno isplati. Molio bih forumaÅ¡e da se uzdrže od negativnih komentara, rasprava na ovu temu je bilo i viÅ¡e nego dovoljno. Ovo je prilika da većina nas "reÅ¡i" jedan od potencijalnih faktora u sistemu za nevelike pare. Voleo bih da ovaj topic za cilj i svrhu ima iskljuÄivo realizaciju ideje koju je Doca inicirao. Napokon, to će (nadam se) pružiti priliku većem broju Älanova da i sami ispitaju efekat ovakvog poduhvata i svoje zakljuÄke podele sa ostalima...

TakoÄ‘e, zamolio bih Älanove foruma koji imaju iskustva (DejanM itd) sa Lappom (i iskljuÄivo Lappom) da ih ovde iznesu, pre svega u pogledu Å¡irma, Äini mi se da to nije do kraja razjaÅ¡njeno.

Link to comment
Share on other sites

Lièno sam totalni skeptik kada su strujni kablovi u pitanju...znaèi nikad ne bih odvojio 100 i kusur eura za metar strujnog kabla. Meðutim, kad je Lapp u pitanju, mislim da se 187 dinara po metru za MIR U GLAVI apsolutno isplati.

...

Upravo sam i ja razmisljao o ovome i potpuno se slazem!

Verovatno cu i ja morati da se upisem :bounce

Medjutim, sta se desava sa "konektorima" - odnosno, sta kupiti i za koje pare?

Link to comment
Share on other sites

Cene iz Kanibala od pre 7-8 meseci:

12611001 3pAC utika~, {asijski kom 51,00

12611002 3pAC utika~, kablovski kom 85,00

12611003 3pAC utika~, {asijski, pozla}eni kontakti kom 92,00

12611004 3pAC uti~nica-{asijska kom 51,00

12611005 3pAC uti~nica-kablovska kom 77,00

12611006 3pAC uti~nica-kablovska, kosi kom 114,00

12611007 3pAC uti~nica-kablovska, Neotech, UP-OCC kom 1.634,00

12611008 3pAC uti~nica-kablovska pozla}eni kontakti kom 172,00

12613001 {uko 2 (M) kablovski, pozla}en, Agnes kom 1.604,00

12613002 [uko 2 (M) kablovski, du`a gumena za{tita kom 2.743,00

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...