Jump to content


izbor cd playera, sugestije


surferlola

Recommended Posts

vec nekoliko meseci pokusavam da pronadjem cd koji ce zadovoljiti moj ukus i prohteve. ostatak sistema je predstavljen ovde http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/23704-moj-odlicni-skromni-500-glava-hifi/

 

muzika koja se slusa je rock, u raznim oblicima, od countryja do alternativnijeg, garaznog, sa puno gitara i mikrofonije (lucinda williams, neil young, big star, velveti, modern lovers, cure, pixies, galaxie 500, sparklehorse...).
 
istorija:
nakon nekog osnovnog philipsovog modela slusao sam philips cd 650, sony x222es, philips 850mkii i trenutno marantz cd 72.
650 me je odusevio, vokali i instrumenti su zvucali toliko prirodno da nisam mogao da verujem. pojavila se gomila detalja koje ranije nisam cuo. sve se culo i prilikom tihog slusanja. mana je bila sto su pesme zvucale drugacije, pojedini delovi pesama su bili toliko tihi da se nisu culi, dok su drugi bili prenaglaseni; a najveca mana je sto je prestao da cita diskove, verovatno je otisao laser, pa sad stoji na polici, ceka razvoj situacije.
sony je zvucao kao jeftin 850mkii.
850mkii prepun detalja, izbalansiran zvuk, ali bez prirodnosti u zvuku (kao TDA1541) i prilikom glasnijeg slusanja visoki su zvecali i iritirali na duze slusanje.
sa 72 (koja ima diy strujni) stvari su se malo popravile, zvuk je prevazisao 850-ku, prirodniji je, cak i detaljniji. ali kada je u pesmi vise instrumenata i kada muzicari prase plejer se malo gubi i nestaje ta prirodnost zvuka. ovo je bila odlika i 850-ke.
 
pitanje:
ono sto vas pitam je koji bi cd trebao da kupim (do sada sam uredjaje kupovao na nevidjeno, pa sta bude, jer mi je skupo da obilazim pola drzave i komplikovano posto sud o uredjaju mogu da donesem samo u svojoj sobi, posle nedelju dana usviravanja), koji bi odgovarao mom ukusu? da li su to neki california audio labs, micromega stage, neki PCM63 ili TDA1541..? 
da napomenem da sam procitao sve teme na forumu vezane za cd playere (imao sam nekog lufta na poslu), ali iz toga nisam mogao da odaberem pravu stvar, za novac koji planiram da dam. trenutno nisam pri parama, ali kada se malo sredim mislim da ce budzet biti oko 150 eur, ne puno vise. mislim da za te novce moze da se nadje nesto po mom ukusu. 
znaci, trazim nesto sto zvuci vrlo prirodno (pretpostavljam da ce neko reci analogno) poput philipsa 650, za nijansu kvalitetnije, i ako je moguce sa opcijom lake zamene lasera.
nemojte shvatiti temu kao klasicnu pitalicu sta da kupim? (iako tako zvuci) vec kao razgovor o razmeni iskustava, nesto u tom stilu, ako znate sta zelim da kazem.
 
ps. pretpostavljam da bi se neke stvari doterale zamenom nekih komponenti iz sistema, apgrejdom ili nabavkom daca, ali nista od toga ne dolazi u obzir jer prvo - nemam para, drugo - 650-ka me je uverila da je ostatak sistema po mom ukusu i da zvuci upravo onako kako bih zeleo, i da jedan dobar cd resava stvar; a i umoran sam od stalnog trazenja. samo jos strujne kablove da promenim ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bilo bi dobro da navedeÅ¡ i ostatak sistema. To razbijanje scene i definicije pri složenijem i glasnijem signalu koje navodiÅ¡ najverovatnije potiÄe od pojaÄala a ne CD plejera.

stavio sam link u drugoj recenici, ali evo, ovako je lakse

 

musical fidelity a100-x

dynaudio image 1

ecosse ms2.3 (zvuc)

ecosse maestro ma2 (ic)

Link to comment
Share on other sites

Evo kolega da  iznesem neko svoje iskustvo  mozda  moze biti od koristi. Imao sam Micro Megu stage 2 i nju je pocistila Sony -jeva  5o5 - ica es  , Philips 960 klot fabricki svira malkice zamuceno i gubi od Kineza lm dac 3 , upgrade - ovan u fulu sa pridodatim TDA 1541 single  crown radi odlicno ali to i kosta . Kolega  sa foruma Gox co je bas taj komad 960 - ice sredjivao mom drugaru  tako da i on zna o cemu pricam i mozda ce se ukljuciti u diskusiju i prokomentarisati nesto

 

Moja preporuka je http://www.kupujemprodajem.com/sony-cdp-x555es-7386983-oglas.htm  ,   http://www.kupujemprodajem.com/SONY-CDPX-55ES-Mint-stanje-Zamena-7455491-oglas.htm

 

 Zadnja cena  za koju bi ovi prodavci otudjili ove es 5 - ice je 160e sto mislim da je i vise nego korektna cena . Laseri mozda jesu problem ako dotraju i tesko su nabavljivi ali ako u trenutku kupovine u momentu citaju narezane discove na  x32 sto se da proveriti sahranice u radnoj autonomiji   mnoge kineske kopije Philipsovih lasera kao i novije  Sony - jeve lasere tipa kss213 xxx modeli 

 

Ono sto tebi  zvucno fali  Sony - jeve espirit  5 - ice to mogu  da ti pruze a za veoma pristojan novac  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Suca je dosta dobro opisao stanje. Philips CDi svi bez razlike sviraju malo nedoreceno, muljavo i nedefinisano. Na srecu veoma lako se tweakuju a dobijeni rezultati su neverovatni. Na forumu je dosta pisano o tweaku Philips CDa pa potrazi. Soni ES iz serije 5 sviraju mnogo bolje kao stock varijante od Philipsa  i ako ne zelis da tweakujes onda potrazi njih.

Ako nemas mnogo CD ploca onda razmisli o streamer+ DAC varijanti.

Link to comment
Share on other sites

Suca je dosta dobro opisao stanje. Philips CDi svi bez razlike sviraju malo nedoreceno, muljavo i nedefinisano. Na srecu veoma lako se tweakuju a dobijeni rezultati su neverovatni. Na forumu je dosta pisano o tweaku Philips CDa pa potrazi. Soni ES iz serije 5 sviraju mnogo bolje kao stock varijante od Philipsa  i ako ne zelis da tweakujes onda potrazi njih.

Ako nemas mnogo CD ploca onda razmisli o streamer+ DAC varijanti.

 

 

Evo kolega da  iznesem neko svoje iskustvo  mozda  moze biti od koristi. Imao sam Micro Megu stage 2 i nju je pocistila Sony -jeva  5o5 - ica es  , Philips 960 klot fabricki svira malkice zamuceno i gubi od Kineza lm dac 3 , upgrade - ovan u fulu sa pridodatim TDA 1541 single  crown radi odlicno ali to i kosta . Kolega  sa foruma Gox co je bas taj komad 960 - ice sredjivao mom drugaru  tako da i on zna o cemu pricam i mozda ce se ukljuciti u diskusiju i prokomentarisati nesto

 

Moja preporuka je http://www.kupujemprodajem.com/sony-cdp-x555es-7386983-oglas.htm  ,   http://www.kupujemprodajem.com/SONY-CDPX-55ES-Mint-stanje-Zamena-7455491-oglas.htm

 

 Zadnja cena  za koju bi ovi prodavci otudjili ove es 5 - ice je 160e sto mislim da je i vise nego korektna cena . Laseri mozda jesu problem ako dotraju i tesko su nabavljivi ali ako u trenutku kupovine u momentu citaju narezane discove na  x32 sto se da proveriti sahranice u radnoj autonomiji   mnoge kineske kopije Philipsovih lasera kao i novije  Sony - jeve lasere tipa kss213 xxx modeli 

 

Ono sto tebi  zvucno fali  Sony - jeve espirit  5 - ice to mogu  da ti pruze a za veoma pristojan novac  :wave2

hvala sto ste se javili, vase postove je uvek vredelo citati.

poslusacu neki es5..

a goxu je 650 trebao da ode na servis, ali sam uleteo u nabavku 850-ice i to se oduzilo i ..

uglavnom, bilo bi lepo kad bi se sad javio. njegovo misljenje takodje cenim.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih se pre svega zadržao na 650 plejeru jer je to jedan od najbolje zvuÄećih Philipsa. Sve i da je taj CDM2 stradao,veoma lako i jeftino se nabavlja drugi ispravan jer ih je bilo u milion modela. Ja imam Denon 1560 kod kuće koji sluÅ¡am veoma Äesto i redovno ali kada se uželim pravog zvuka,iz ormana izvadim Marantz-ovu verziju CD100 jer je to prava muzika,ostalo su nijanse. Potpuno razumem tvoje muke,kad jednom ÄujeÅ¡ pravi zvuk sa CD ploÄe,teÅ¡ko je to nadomestiti. InaÄe,imao sam gotovo sve modele Micromege i najviÅ¡e mi se svideo zvuk modela sa oznakom II. Nekako je bio najkompletniji od svih. Za sad toliko,ako treba joÅ¡ neÅ¡to da pojasnim iz svog iskustva,tražite!!! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja bih se pre svega zadržao na 650 plejeru jer je to jedan od najbolje zvuÄećih Philipsa. Sve i da je taj CDM2 stradao,veoma lako i jeftino se nabavlja drugi ispravan jer ih je bilo u milion modela. Ja imam Denon 1560 kod kuće koji sluÅ¡am veoma Äesto i redovno ali kada se uželim pravog zvuka,iz ormana izvadim Marantz-ovu verziju CD100 jer je to prava muzika,ostalo su nijanse. Potpuno razumem tvoje muke,kad jednom ÄujeÅ¡ pravi zvuk sa CD ploÄe,teÅ¡ko je to nadomestiti. InaÄe,imao sam gotovo sve modele Micromege i najviÅ¡e mi se svideo zvuk modela sa oznakom II. Nekako je bio najkompletniji od svih. Za sad toliko,ako treba joÅ¡ neÅ¡to da pojasnim iz svog iskustva,tražite!!! :wave2

Mudro, imam ja  650 uradjen manji upgrade i svira mnogo bolje nego fabricki. Mogao bi da sredi svoj cd i uradi upgrade koji nije nesto skup i da se naslusa lepe muzike  :bacanje

Link to comment
Share on other sites

Radio mi je jedan drugar. Nisam bas nesto narocito strucan da objasnim ali neke stvari znam. Stavio je podnozja za opa, bajpasovao je nesto na izlazu, iskljucio digitalni izlaz i izlaz za sluske. Usput je zamenio par elektrolita i to je to. Imam tri para operacionih i menjam ih kako mi kad godi. Uglavnom player mnogo bolje svira nego u fabrickoj varijanti a zadrzao se taj smek zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Druze poslusaj negde Philips cd 303,to je jos uvek tata za vecinu Philipsa i ne samo Philipsa,matorac 30 godina i jos uvek odusevljava zvukom,kristalno jasan,nezamarajuci,skoro slican gramofonskom,o laseru da ne pricam.najpouzdaniji CDM1,skoro neunistiv.

Link to comment
Share on other sites

Ima li sta lepse  i bolje  na ovom Svetu od ovog  :)  a da je  do 500e.

 

Sony XA - 7 es . . . tiru - ri - ru  . .  .ti - ru - ri - ruuu

 

http://www.hifi-forum.de/viewthread-84-10006-93.html

 

Pardon   :roll: ovo je Sony  XA - 20 ES . Onda za njega vazi ima li sta bolje i lepse do 100e

 

 

ps . . . .Nanu mu njegovu isti je kao  7 - ica bar na oko , lutkica  :wave2

post-11928-0-11973500-1378481696_thumb.j

post-11928-0-59189600-1378481722_thumb.j

post-11928-0-88357400-1378481823_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...