Jump to content


SMSL SA36A - grupna nabavka


Vlajo

Recommended Posts

  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

KonaÄno sam se nakanio da raspetljam silne kablove iza police i nakaÄim ovog malca.

Dobro, odakle da poÄnem...

Cost/benefit: fenomenalan!

Evo, sluÅ¡am La Bionda - Sandstorm i zvuÄi odliÄno, ali stvarno odliÄno. NeÅ¡to digitalnije nego kombinacija koju imam, ali s obzirom da je moja kombinacija oko 20x skuplja i nije Äudo. Samo ću dodati da nije 20x bolja i da za nekoga ko ima ograniÄen budžet ovo malo pojaÄalce može da bude fenomenalan izbor.

Odvrnuo sam do pola snage i nema nekog izobliÄenja, zvuk je sasvim okay, otprilike kao kod mene na 8 sati.

Dinamika zadovoljavajuća, sasvim korektno pojaÄalo, a za onoliko koliko koÅ¡ta novo, ovo je fenomenalan izbor.

Ipak, ono zbog Äega je ovo ipak budžet varijanta su dve stvari:

 

1. 3D scena (kod mene je povuÄena i ravna kao daska)

2. Mora da se pojaÄa da bi zvuÄalo iole dobro - na malim snagama nema magije

 

Sad sam pustio Yello i ogranÄenja u odnosu na ono Å¡to sluÅ¡am su joÅ¡ vidljivija - nema dubine u zvuku, to je ono Å¡to mene odbija od ovog pojaÄala.

Naravno, pošto sam navikao svoje uho na bolje; da ne znam za bolje uzeo bih ga za 50 evra bez pitanja.

 

Evo, sad vratih sve kao što je bilo i utisak je da je ipak razlika mnogo veća nego što mi je u prvi mah delovalo.

Ipak, kada se sve sabere i oduzme, za ovo malo Äudo vredi dati 50 evra.

Link to comment
Share on other sites

1. 3D scena (kod mene je povuÄena i ravna kao daska)

2. Mora da se pojaÄa da bi zvuÄalo iole dobro - na malim snagama nema magije

 

Upravo je navedeno kod Ujkinog ampa doÅ¡lo do izražaja, naravno ultra pozitivno.Nisam sluÅ¡ao nediran primerak, ali je oÄito da je jednostavna modifikacija viÅ¡e nego poželjna da bi se dobili extremno veliki dobici u odnosu na cenu.

Link to comment
Share on other sites

KonaÄno sam se nakanio da raspetljam silne kablove iza police i nakaÄim ovog malca.

Dobro, odakle da poÄnem...

Cost/benefit: fenomenalan!

Evo, sluÅ¡am La Bionda - Sandstorm i zvuÄi odliÄno, ali stvarno odliÄno. NeÅ¡to digitalnije nego kombinacija koju imam, ali s obzirom da je moja kombinacija oko 20x skuplja i nije Äudo. Samo ću dodati da nije 20x bolja i da za nekoga ko ima ograniÄen budžet ovo malo pojaÄalce može da bude fenomenalan izbor.

Odvrnuo sam do pola snage i nema nekog izobliÄenja, zvuk je sasvim okay, otprilike kao kod mene na 8 sati.

Dinamika zadovoljavajuća, sasvim korektno pojaÄalo, a za onoliko koliko koÅ¡ta novo, ovo je fenomenalan izbor.

Ipak, ono zbog Äega je ovo ipak budžet varijanta su dve stvari:

 

1. 3D scena (kod mene je povuÄena i ravna kao daska)

2. Mora da se pojaÄa da bi zvuÄalo iole dobro - na malim snagama nema magije

 

Sad sam pustio Yello i ogranÄenja u odnosu na ono Å¡to sluÅ¡am su joÅ¡ vidljivija - nema dubine u zvuku, to je ono Å¡to mene odbija od ovog pojaÄala.

Naravno, pošto sam navikao svoje uho na bolje; da ne znam za bolje uzeo bih ga za 50 evra bez pitanja.

 

Evo, sad vratih sve kao što je bilo i utisak je da je ipak razlika mnogo veća nego što mi je u prvi mah delovalo.

Ipak, kada se sve sabere i oduzme, za ovo malo Äudo vredi dati 50 evra.

Jel ovo nemodifikovan amp?

Link to comment
Share on other sites

Potrebni delovi za na prethodnim stranama opisanu modifikaciju su plaćeni 2200 dinara (2x Panasonic OSCON SEPF kondenzatori, 8x Panasonic FM kondenzatori i 2x Bennic kondenzatori), tako da ko razmiÅ¡lja o kupovini ovog ampića i ume sam da polemi gde Å¡ta treba, može taÄno da izraÄuna cenu.

 

U vezi drugog napajanja umesto ciglice koju Wang isporuÄuje ne znam Å¡ta da mislim. ÄŒitao sam po stranim forumima gde su zahuktali priÄu o ovim novim TPA Äipovima svaÅ¡ta tako da mi se sve izmeÅ¡alo. Konkretno za SMSL SA-36A PRO se neÅ¡to ne sećam da je neko pravio linearno napajanje ili nisam registrovao u onoj gomili postova, video sam da su korišćena laptop napajanja (koja bi mogla biti kvalitetnija od ove ciglice ali ne znam da li je to tacno) i reakcije na promenu me nisu ubedile da bi to moglo biti "must do" ulaganje, ali ko zna, nisam probao. Linearno napajanje bi, verujem, dalo primetni tonski pomak, meÄ‘utim, cena za tako neÅ¡to mislim da nije mala (recimo izrada napajanja za ampić od 20V ili 24V) pa nisam ni pomiÅ¡ljao na to jer se i ovom jeftinom modifikacijom postiže stvarno dobar zvuk.

 

Toliko sam se navukao na zvuk malca da nemam nameru da ga skidam iz sistema, valjda je to najprostije Å¡to mogu da kažem da bih opisao koliko sam zadovoljan. Mislim da treba imati na umu par stvari da bi se iz ovog Äuda izvukao maksimum, a to su: pomenuta modifikacija sa kondenzatorima i odabir kutija. Modifikaciju smo obradili, par reÄi o kutijama. Moje miÅ¡ljenje je da je skroz taÄna poÄetna predpostavka da će osetljivije kutije bolje da rade. Podaci o izlaznoj snazi ampića po kanalu sami govore dovoljno. Druga stvar, mislim da će kombinacija osetljive kutije sa većom bas membranom dati dosta bolji rezultat od takoÄ‘e osetljive kutije sa manjom bas membranom (pod osetljivom, ajde da kažem 90dB ili viÅ¡e). Bas odziv i taj pominjani osećaj punoće zvuka koji se traži će, po mom miÅ¡ljenju i iskustvu sa ovim maliÅ¡om, na ovaj naÄin biti sasvim dobar.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Zika je, ranije, pomenuo ovo: http://hifimediy.com/UD20-digital-amplifer

 

Meni deluje sasvim interesantno, mozda ne bi bilo lose cuti. :)

Ponudite ga, slobodno, meni, nakon sluÅ¡anja... Naravno, ako ga neko od uÄesnika ispred mene u redu, ne otkupi, Å¡to je u redu... ;)

Imajte na umu da je cena tek kada se doda sve što Vam je potrebno+poštarina+...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Evo jednog zanimljivog rešenja

 

http://www.diyaudio.com/forums/class-d/237086-tpa3116d2-amp-712.html#post4323499

 

opširnije ovde

 

http://www.diyaudio.com/forums/class-d/87913-class-d-amp-photo-gallery-98.html#post4323491

 

Malo sam sad pogledao i situacija je sledeća:

 

1 dve ploÄice od Sure  http://store.sure-electronics.com/audio/audio-amplifier-board/aa-ab31184    50 USD

 

2. dve kutije od kineza  http://www.ebay.com/itm/2205-Full-Aluminum-headphone-Enclosure-case-Preamp-box-DAC-chassis-DIY-AQ-/121397174458?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c43d5e0ba      56 USD + transport + carina + PDV

 

3. napajanja imamo kod nas 

    varijanta 1: http://napajanje.rs/spd/90246/Napajanje-Mean-Well-RS-100-24-100W-24V-0-45A   3200 RSD x2  = 6400 RSD

    varijanta 2: http://napajanje.rs/spd/0843/Napajanje-Mean-Well-RS-150-24-150W-24V-0-65A     3350 RSD x2  = 6700 RSD

 

4. RCA sasijski  komada dva  http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12206000&pid=12206028  800 RSD

 

5. zv. terminali komada 4  http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12201000&pid=12201009       2000 RSD

 

6. IEC sasijska komada 2 http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12611000&pid=12611017         600 RSD

 

7. prekidaci on/off kom 2  http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=13102000&pid=13102006        100 RSD

 

8. žice za povezivanje  nemam pojma RSD

 

 

Okvirno, ukupno 100 USD (bez troskova transporta i mogucih ostalih troskova) i 10.000 RSD, sto mu dodje oko 175 EUR.

Interesuje me:

 

a/ da li neko zna kako ide sa postarinom sa sajta Sure?

 

b/ mogu li ovde kutije da se izrade jeftinije nego od kineza sa transportom iz kineske provincije (dakle, kao ove sa linka, sa izbusenim rupama kao na diyaudio sajtu, komplet)?

 

c/ napajanja sam dao dve varijante zbog dimenzija kutija, mogu se videti na linkovima, tu mislim da moze i ovo jeftinije jer je manjih dimenzija. Koliko poskupljuje izradu kutije ako se prosiri kutija za vecu varijantu napajanja?

 

x/ predlozite neku drugu varijantu kucista (drvo/al kombinacija ili sta vec)?

 

 

post-10102-0-67906300-1432397901_thumb.j  post-10102-0-61576200-1432397918_thumb.j 

Link to comment
Share on other sites

Naravno, može i bolje oko konektora i tih Äuda, viÅ¡e me zanima da se razradi ideja oko kutija.

Recimo, može da se postavi on/off prekidac ispod prednje ploce (da ne bude nazad) ako se ugrade vise nogice. Moze, takoÄ‘e, da se izvede i neki diskretni led na prednju ploÄu (ali samo to, zbog radi minimalistickog pristupa)...

Meni bas simpaticni ovi malci :loveface .

Ideja je da se izrade "poor black man" monoblokovi. Da im cena bude tamo vamo 100 evra po komadu, sto mu dodje ukupno 200 evra. Juhuuu!!

Misimmm, meni nista bolje ne bi trebalo, svidja mi se stereo varijanta tpa Äipova, sa ovim bih mogao da zivim bez problema, moji zahtevi su, kao sto je poznato, skromni.

Hmmm... preamp? Nemam pojma. A i nemam nijedan. No, o tom potom, ovo bih voleo da zavrsim do nove godine pa onda preamp :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno, može i bolje oko konektora i tih Äuda, viÅ¡e me zanima da se razradi ideja oko kutija.

Recimo, može da se postavi on/off prekidac ispod prednje ploce (da ne bude nazad) ako se ugrade vise nogice. Moze, takoÄ‘e, da se izvede i neki diskretni led na prednju ploÄu (ali samo to, zbog radi minimalistickog pristupa)...

Meni bas simpaticni ovi malci :loveface .

Ideja je da se izrade "poor black man" monoblokovi. Da im cena bude tamo vamo 100 evra po komadu, sto mu dodje ukupno 200 evra. Juhuuu!!

Misimmm, meni nista bolje ne bi trebalo, svidja mi se stereo varijanta tpa Äipova, sa ovim bih mogao da zivim bez problema, moji zahtevi su, kao sto je poznato, skromni.

Hmmm... preamp? Nemam pojma. A i nemam nijedan. No, o tom potom, ovo bih voleo da zavrsim do nove godine pa onda preamp :)

nemam podatke ni link, ali pre par godina mi je radjena kutija za preamp velicine kao te cetiri po za 2.5 - 3000, negde dole u Srbiju... Verovatno se na netu moze naci. Pedantno, povoljno, reze mere koje hoces, kao i idejno resenje koje trazis, lim je bio 1mm. Ako nadjem, javim

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dobar dan. Ima li neko ideju kako da se oslobodim "puc" zvuka kod iskljucenja mog digitalnog mezimca?

Ako neko od forumasa prati strane forume o tpa chipovima i video je resenje, molim da javi.

Postoji hack koji je smislio italijan giancarlo ali se odnosi samo na power on, tj. pop sound kod ukljucenja, mene interesuje kako eliminisati isto kod iskljucenja. Takodje, postoji hack od jednog nemackog drzavljanina, tj. kolo koje je konstruisao za anti off pop, pa ako ima voljnih da pogledaju mogu da postavim link.

Uglavnom, valjalo bi da se to spakuje u kuciste pojacala SMSL SA-36 A PRO, ali ukoliko ne moze, da mozgamo kako izvesti napolju...

Link to comment
Share on other sites

Evo kako izgleda Å¡ema tog kola

http://www.360customs.de/en/2015/02/tpa3132d2-einschaltverzoegerung-und-schnellabschaltung-anti-pop-auch-fuer-tpa3116-tpa3118/

Å ema TPA3116/3118 Äipa se može naći u pdf-u na guglu, da bi se video raspored pinova.

Može li mi neko pomoći da rastumaÄim popis delova sa Å¡vabinog circuit-a, i ako može miÅ¡ljenje da li je ovo izvodljivo uraditi ili je u pitanju zahvat ala neurohirurgija sa lemilicom?

Link to comment
Share on other sites

Može li mi neko pomoći da rastumaÄim popis delova sa Å¡vabinog circuit-a.

 

Шта овде треба да Ñе раÑтумачи, Ñве је јаÑно?!

 

264m2qu.jpg

 

 

 da li je ovo izvodljivo uraditi ili je u pitanju zahvat ala neurohirurgija sa lemilicom?

 

Ипак препуÑтитити Ñтручној оÑоби.

Link to comment
Share on other sites

:)

Popis delova sa, odokativno, ukupnom cenom, ima li kod nas nabaviti ili mora da se narucuje iz inostranstvenih drzava?

Strucna osoba je svaka koja sa lemilicom ume da barata, tj. za moje pojmove svaka takva osoba, ili takva individua mora posedovati crni pojas dvocifreni dan u lemljenju i elektronski mikroskop uz specijalno dizajnirani vrh lemilice koji se meri mikronima, a tokom lemljenja udahne dvaput na sat i izdahne jednom, ali tiho, da ne zatrese sto i postavljenu aparaturu kojom operiše digitalnog mikro mezimca?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...