Jump to content


SMSL SA36A - grupna nabavka


Vlajo

Recommended Posts

Ð”Ð°Ð½Ð°Ñ Ð´Ð¾Ñ’Ðµ чика поштар и донеÑе ово чудо. Отворих кутију и оÑим те мале кутијице поÑебног напајања бејаху и кеÑе Ñа деловима.   :thumbsup2

 

Кућиште је комплетно направљено од алуминијума да би Ñе раÑклопило потребан је Ñамо "ТоркÑ" Т10 за одвртање оÑам завртња, по четири напред/назад.

 

Штампана плоча је доброг квалитета, мада Ñу лемне тачке могле да буду и већег пречника.

 

Слика Ñа поÑкиданим оригиналним кондезаторима, а након тога и опрана јер је иÑувише иÑтопљеног калафонијума оÑтало на плочици, а и ружно је за гледати.

 

2ljre4w.jpg

 

Мој Ñавет Ñвима који ће можда кренути у Ñличну авантуру да Ñвако лемно меÑто оÑвеже новим тинолом јер је оригинални лошег квалитета.

 

Такође ÐºÐ¾Ñ€Ð¸Ñтити иÑкључиво Weller лемилицу. Пробано Ñа Ersa али је веома Ñпоро ишло    :banana

 

23vhzis.jpg

 

vq6rme.jpg

 

Замењени Ñу Ñви вертикално поÑтављени електролити и уÑледило је поÑтављање/лемљење два биг мази блока  3,3µF :heat .

Само Ñа овако Ñавијеним ножицама могуће их је поÑтавити на штампу уз обавезно навлачење бужира на изводе   :thumbsup2

 

eg654y.jpg

 

И наравно оба на Ñвојим меÑтима.

 

2dtxhds.jpg

 

Све је протекло најбољем реду, мада га ниÑам пробао јер Ñам цео ÑиÑтем раÑкачио и нешто баш и ниÑам имао жељу да га пробам. 

 

Можда га и пробам ал' Ñутра.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da li su ova dva konda uz zavojnice pravi OSCON ili neki "fake". Možda bi i njih trebalo zameniti (bar tako preporuÄuju za druge ploÄice

Oscon kondenzatori su naruceni preko Mikroprinc-a iz Farnell-a, po preporuci Skrstica i Neskora. Ne verujem da bi Farnell prodavao fake robu, brzo bi se to proculo.

Link to comment
Share on other sites

Ma, video sam... Srce mi je slomila, pa sam pustio House of Cards da se smirim. Kad tamo - kinezi u sprezi sa Reymond Taskom rade o glavi Äasnom Frenku i umilnoj Kler!

Sad se spremam za spavanjac ali strah me da me u kupatilu pre toga ne napadne neki kinez, tako da cu ovu noc probdeti sa ukljucenim svetlom u sobi i dvocevkom u rukama.

Link to comment
Share on other sites

Sad se spremam za spavanjac ali strah me da me u kupatilu pre toga ne napadne neki kinez, tako da cu ovu noc probdeti sa ukljucenim svetlom u sobi i dvocevkom u rukama.

 

Prst od oroz na tandzaru.Mornari imaju lak san,ce ispalish dzebanu u pod i ete ga jos jedan parobrod na dnu.I nemoj da sanjas morske svirene kazu da je to svakom mornaru baksuzno.

Link to comment
Share on other sites

Само тако изгледа, Софија је уживала али у кутији.

Pusti ti to njoj da sviri pa da snimis onda anfas kako uziva.

Inace, ja kad zalemim rca na interkonkcionom kablu i pokazem var drugaru koji mi je pozajmio lemilicu on uopste nije tako pospan kao Sofija nego se razrogaci i smeje pola sata. Nabavljam i ja macku.

Link to comment
Share on other sites

Pusti ti to njoj da sviri pa da snimis onda anfas kako uziva.

 Nabavljam i ja macku.

 

 

Веруј ми Софија воли музику   :thumbsup2

 

Време је.

 

Chitam joj iz pogleda sa slike "Joj Stone kako si ovo sklepo.Dobices otkaz,majke mi".  :P

 

Ма забрани ћу јој да Ñлуша музику и да Ñпава код мене у кревету   :banana

Link to comment
Share on other sites

Oscon kondenzatori su naruceni preko Mikroprinc-a iz Farnell-a, po preporuci Skrstica i Neskora. Ne verujem da bi Farnell prodavao fake robu, brzo bi se to proculo.

Izvinjavam se, nisam pratio na Äasu - mislio sam da su oni bili originalno na ploÄici a ne da su zamenjeni. :blush:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Perodeformero poslao ampić, stigao juÄe, povezan odmah i sluÅ¡alo se sinoć i jutros natenane.

OdliÄno zvuÄi :bounce . Da li je bolji nego klot? Rekao bih da jeste sa 100% sigurnosti da je tako. Sve ono Å¡to mi se svidelo kad je bio klot kineski sad je joÅ¡ bolje. Ovo malo pojaÄalo je tonski toliko dobro da joÅ¡ ne verujem Å¡ta izlazi iz te smeÅ¡ne kutijice. Bas je sada "teži" i masivniji nego Å¡to je bio, sredina i gore se tako fino otvorilo da je uživanje za sluÅ¡anje. Karakter zvuka se nije promenio, po meni, to je jedna ležerna prezentacija, apsolutno nenapadno, oÅ¡trine ni u tragovima, sve je skroz pitko a nije muljavo i razmazano, rezolucija je odliÄna. Najiskrenije, jedino Å¡to bih mogao da poželim da je bolje je kad bi bas bio malo tvrÄ‘i, sa viÅ¡e sile u udarcu, kao na Harmanu.

Pod manu bih mogao da navedem ono Å¡to je bilo i u klot varijanti a to je da postoji "puc" kod iskljuÄenja pojaÄala. ÄŒini mi se da sad dolazi neÅ¡to kasnije nego pre upgrade-a, ako se dobro sećam, ranije je bilo otprilike pola sekunde posle pritiska na dugme a sada sekundu. JaÄina "puca" je, rekao bih, i malo veća. ÄŒitao sam na diyaudio.com i na audiokarma.org o tome i mislim da sam negde proÄitao da to vezuju za neku razliku u kapacitetu ulaznih kondenzatora i pražnjenje kondova (kao i njihov kapacitet) u power sekciji po iskluÄenju ureÄ‘aja, pa s obzirom da je ovde kapacitet u power sekciji povećan na 8x620uF, verovatno je to razlog. Ne znam koliko je to opasno za zvuÄnike, nadam se da nije?  :o  Pretpostavljam da sa manje osetljivim zvuÄnicima ova stvar ne bi bila naroÄito primetna.

Hvala puno Stonu na odliÄnom i pedantnom radu i Perodeformeru na preuzimanju i slanju malca. :cheers  Ono Å¡to smem sigurno da preporuÄim je da ako neko razmiÅ¡lja o nabavci ovog modela i o tweak-u koji je ovde uraÄ‘en - neka ne razmiÅ¡lja mnogo jer stvarno vredi za uložene pare, maliÅ¡a svira strava.

Link to comment
Share on other sites

Ako mislis na izbor ulaznih kondenzatora, ne verujem da to ima ulogu, upotrebljeni Bennic su sasvim kvalitetni.

Po onome sto vidim na forumima, tpa311X Äipovi su tako napravljeni, tj. Texas Instruments u datasheetu kaze da turn on/off pop moze da se javi, iz razloga koji su meni nerazumljivi pa bih preskocio objasnjenje. Postoji solucija da se preko pina 12 (Mute) to reÅ¡i ugradnjom switcha, koliko sam shvatio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...