Jump to content


Yamaha NS 690 II zvu�nici


vdzele

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Upravo sam kupio pre neki dan Yamaha NS 690 II. Zadovoljan sam karakterom zvuka, filozofija koja mi odgovara kad se pušta rock muzika.

 

Imam i neke nedoumice.

 

Hteo bi da zamenim terminale pošto trenutno imaju štipaljke kroz koju može da prođe 1,5mm žica. Šta dobijam / gubim ovim? Nekako nisam spreman na koristim prelaze jer smatram da se tu gubi na zvuku.

 

TakoÄ‘e se nosim miÅ¡lju da jednog dana uradim i neki upgrade. Možda samo promena ožiÄenja ili neka laka intervencija na skretnici?

 

Sve ovo priÄam jer imam i Dynaudio kutije koje su daleko detaljnije pa želim da ih malo približim njima Å¡to se detalja tiÄe a da opet zadržim njihov groove zvuk. Navika je Äudo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Terminale mozes da razbusis i moci ces da kacis 5mm zicu. Kad stavis bolji kabl cuces i bolji zvuk .Mozes i da terminale zamenis sa nekim abs ili metalnim,a sto se tice pomaka u zvuku mozda samo ako kupis Cardas ili WBT sto ne ide. Sto se tice internog ozicenja trebace ti velika metraza tako da i to kosta. Skretnicu da unapredis tesko ,mozes da proveris da li elementi odstupaju od zadatih vrednosti.

 

NS690 je prilicno ravan i ima suv i brz bas i pun detalja u sredini sa mirnim visokim, muzikalan.

Ima mali pad  oko 3kHz tako da to sto cujes kod Dynaudio kao vise detalja su trikovi inzenjera ili sinergija sa ostatkom sistema sem ako nije neka serija sa esotar ili esotec visokotoncem.

 

 

Pozdrav svima,

 

Upravo sam kupio pre neki dan Yamaha NS 690 II. Zadovoljan sam karakterom zvuka, filozofija koja mi odgovara kad se pušta rock muzika.

 

Imam i neke nedoumice.

 

Hteo bi da zamenim terminale pošto trenutno imaju štipaljke kroz koju može da prođe 1,5mm žica. Šta dobijam / gubim ovim? Nekako nisam spreman na koristim prelaze jer smatram da se tu gubi na zvuku.

 

TakoÄ‘e se nosim miÅ¡lju da jednog dana uradim i neki upgrade. Možda samo promena ožiÄenja ili neka laka intervencija na skretnici?

 

Sve ovo priÄam jer imam i Dynaudio kutije koje su daleko detaljnije pa želim da ih malo približim njima Å¡to se detalja tiÄe a da opet zadržim njihov groove zvuk. Navika je Äudo.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Znam da NS-690II koristi isti visoki i bas kao kod NS-1000.

Da li si siguran za visoki, na sajtu piše soft dome tweeter kod 690 II?

 

 I am equipped with a JA-0509C of 3cm dome tweeter with a soft dome diaphragm edge of integral molded mid-range like in the high region. - wowen fabric

 

Kod NS-1000 je JA-0513:

 

I am equipped with a JA-0513 is a 3.0cm dome shape tweeter is carried in the high region. -berilijium

Link to comment
Share on other sites

Da li si siguran za visoki, na sajtu piše soft dome tweeter kod 690 II?

 

 I am equipped with a JA-0509C of 3cm dome tweeter with a soft dome diaphragm edge of integral molded mid-range like in the high region. - wowen fabric

 

Kod NS-1000 je JA-0513:

 

I am equipped with a JA-0513 is a 3.0cm dome shape tweeter is carried in the high region. -berilijium

Tako mi preneo drugar koji ima NS-690II a nosio ih na restauraciju i preradjivanje posle cega su postale mnogo,mnogo bolji zvucnici.Imaju potencijala samo ih treba pravilno odraditi pa me zanima da li je to slucaj i sa ostala dva modela: mkI i mkIII a otud i intersovanje za iste.

Link to comment
Share on other sites

Svojevremeno sam imao NS-690 mk III na sporednom sistemu (samo risiver i zvucnici), fina kutija, vrhunski napravljena, blazujka + prirodni furnir,  pozadi prikljucak za tri-amping, vesanje - skoro vecito, itd. Tada sam malo istrazivao u vezi  visokotonca,  uglavnom NS-690, NS-690 mk II i NS-690 mk III, nemaju berilijumski visokotonac. Korisceni su visokotonci  JA-0509, JA-0509B i JA-0509-C, saglasno modelima.

Inace, na nekim sajtovima se cesto moze naci da je u pitanju berilijumski tweeter, sto dobodi do zabune.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...