Jump to content


"Image retention"


Jablan

Recommended Posts

Da li neko moze da mi da savet, na koji nacin da uklonim senku logo-a kanala u uglu... Imam Panasonic 50vt60... Tv je radio mozda 60-70 casova do sada...
Senka se pojavila posle nekoliko sati gledanja jednog kanala (znaci, nije bila smrznuta slika). Pokusao sam preko scrolling bar-a...ali nista za sada. Da li je potrebno vreme, ful hd slike...sta vec? Na koji nacin?
Hvala unapred za pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

Na daljincu klikni na menu, pa na slika (picture), skrolujes do traka za skrolovanje i desno na "pocetak" i oostavi bijelu liniju da se krece dook se logo ne izgubi...

Edit: dobro bi bilo i da u meniju ukljucis piksel orbiter nakon ciscenja, radi prevencije.

Link to comment
Share on other sites

Jablane kupio si plazmu i moraÅ¡ bar 300-400 sati da je razradiÅ¡.ÄŒudi me da si se odluÄio za plazmu a da o tome ne vodiÅ¡ raÄuna. ImaÅ¡ na benchmarku http://forum.benchmark.rs/showthread.php?283051-Panasonic-ST50-serija o redhodnoj generaciji diskusiju pa proÄitaj. Moj to je savet da staviÅ¡ default, cinema mod, zoom2 i izbegneÅ¡ logo tv stanica dok ti se ne formira tv.

Link to comment
Share on other sites

Jablane kupio si plazmu i moraÅ¡ bar 300-400 sati da je razradiÅ¡.ÄŒudi me da si se odluÄio za plazmu a da o tome ne vodiÅ¡ raÄuna. ImaÅ¡ na benchmarku http://forum.benchmark.rs/showthread.php?283051-Panasonic-ST50-serija o redhodnoj generaciji diskusiju pa proÄitaj. Moj to je savet da staviÅ¡ default, cinema mod, zoom2 i izbegneÅ¡ logo tv stanica dok ti se ne formira tv.

Ma i ja imam plazmu ali je nikada vise nebih kupio!Ebesh ti Tv kada moras da mu budes rob!Ovo mi je drugi TV plazma po redu,na prvom sam kao i @Jablan primetio istu stvar sa logo-om RTS1 (koga smo najmanje gledali,a odradio je prvih 200 sati sve po propisu i uputstvima sa foruma) i posle reklamacije sam dobio novi,koji do sada da cuknem nema taj problem!

Jednostavno plazma ima tu falinku i na nekim ekranima se jednostavno to desi i ti tu ne mozes nista! :(

Link to comment
Share on other sites

Ali sta da radimo sa ljudima koji imaju malu decu i kojima se Disney i Cartoon po ceo dan vrte,a znamo kakav je logo od tih kanala.Ja nikoga ne nagovaram ali samo dobro znam sta mi se desilo sa prvom plazmom i ako sam sve ispostovao kako treba sto se tice uhodavanja!Jednostavno mnogo ljudi i na stranim forumima se zali na isti problem,brate jebesh TV ako ti treba da sluzis njemu i uhodavas ga 200,300,500 sati?Ocu kada dodjem kuci da odgledam ono sto me zanima i volim,a ne da gledam kanale bez logo-a i sa zoom-om 1,2 ili 3.Jednostavno mene je plazma smorila i tako sam je doziveo,a za druge nemam pojma ili samo jednostavno to nece da priznaju!Pozz!

Link to comment
Share on other sites

Plazma se uzima za izvanrednu sliku, postoje neka pravila u pocetku koja treba ispostovati i toliko. Zato ja u dnevnoj imam plazmu za filmove i neke emisije a u trpzezariji crt za vesti i sl tursko-indijske serije.

HiFi tj visoka vernost slike i zvuka trazi neka stroga postovanja pravila kao npr akusticki tretman sobe i pravilno pozicioniranje zvucnika. I bez toga muzika se cuje, svira nesto...

Na isti nacin, moze se kupiti i bilo kakav lcd/led koji ce davati sliku, turske serije i logo cartoon netowrka nece biti problem ali nece biti taj kvalitet.

 

Meni se desava da se uspavam sa Discovery, NG Wild i sl kanalima koji ostanu po celu noc pa sutradan ni traga ni glasa senci... da cuknem vo drvo, hehe... tako da ipak nije pravilo da plazma pravi problem.

Link to comment
Share on other sites

И даље ми је приÑутан лого у горњем левом углу... Ðе знам да ли и даље да покушавам да га некако Ñклоним...оÑтавим онај scrolling bar да ради, међутим он не може да ради нон Ñтоп, већ Ñе Ñам иÑкључи поÑле неког времена (можда ја једноÑтавно не знам да подеÑим да то ради дуже, или мора чешће да Ñе укључује). Очигледно да Ñам платио данак неиÑкуÑтву...али као што рече неко од фирумаша, то мало Ñмара - подешавање, разрађивање...јер једноÑтавно немам ни времена ни живаца за то. Ðа крају крајева, и ако оÑтане тај лого, није Ñмак Ñвета... Ионако је једва уочљив тек када Ñе загледаш у ћошак и то на Ñамо у одређеним уÑловима (Ñветлије боје итд).

Link to comment
Share on other sites

 

I procenat ljudi koji se zale je minoran u odnosu na one koji nemaju problema. Niko ne kaze da nema nijednog problema, nego reci da treba plazme izbegavati je isto kao i da se ne pije kafa jer neko moze da se izgori ako je vruca, tek skuvana.

Link to comment
Share on other sites

И даље ми је приÑутан лого у горњем левом углу... Ðе знам да ли и даље да покушавам да га некако Ñклоним...оÑтавим онај scrolling bar да ради, међутим он не може да ради нон Ñтоп, већ Ñе Ñам иÑкључи поÑле неког времена (можда ја једноÑтавно не знам да подеÑим да то ради дуже, или мора чешће да Ñе укључује). Очигледно да Ñам платио данак неиÑкуÑтву...али као што рече неко од фирумаша, то мало Ñмара - подешавање, разрађивање...јер једноÑтавно немам ни времена ни живаца за то. Ðа крају крајева, и ако оÑтане тај лого, није Ñмак Ñвета... Ионако је једва уочљив тек када Ñе загледаш у ћошак и то на Ñамо у одређеним уÑловима (Ñветлије боје итд).

Skrolling bar ti nece pomoci, jedino sneg pomaze i to ako ostavis duze recimo preko noci.

Ovde imas fajl naprzi na dvd i pusti celu noc da vrti non stop (loop),ja sam ga stavio na karticu i direkt u tv.

http://beginwithsoftware.com/videoguides/plasmatv/#.UhEsWX-MdH0

Link to comment
Share on other sites

Samo da ti napomenem da u podeÅ¡avanjima imaÅ¡ za koliko vremena ti se gasi ako nema promene kanala ili neke druge promene (bilo Å¡ta na daljinslom zvuk, .... jasno ti je). Podesi, ostavi celu noć i smanjiće ti se, sledeću isto, ako si pretero i sledeću ostavi. Stavi sneg na usb i svake noći pustaj, sa ukljuÄenim ripitom,  da ti se razradi. Možes i kasnije kad vidiÅ¡ ir da puÅ¡taÅ¡ sneg noću.

Link to comment
Share on other sites

I procenat ljudi koji se zale je minoran u odnosu na one koji nemaju problema. Niko ne kaze da nema nijednog problema, nego reci da treba plazme izbegavati je isto kao i da se ne pije kafa jer neko moze da se izgori ako je vruca, tek skuvana.

 

upravo tako! :thumbsup2 glupo je bacati ljagu na plazme kad to moze da se desi i svakom drugom lcd led panelu. samo..doduse u manjoj meri od plazme zbog njene specificne izrade da ne kazem zastarele tehnologije. koja jeste mozda preirodnija i bolja, ali ujedno neprakticna i skuplja..sto je i najveci razlog njenog polakog ali sigurnog jenjavanja sa trzista televizora!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...