Jump to content


JPLAY - gde je istina?


prophet

Recommended Posts

  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fala Nik, cuo bih OB i Sub, softver ne bih gledao. Valjda se ne projektuje hologramski medj zvucnike?

Cim Zu kaze da ce da se baci u kutijanje zvucnika po tvom receptu, meni to dovoljno da znam da zvuci dobro. Dobro je najbolje zato sto je bolje od dobrog vec preterivanje.

 

Ima holograma al' neBIPno, ima hologram i na LK i na pasaporte i na vozaÄku itd. al' opet neBIPno. Mu'zka brate, a zamisli, nije JPlay  :D

Link to comment
Share on other sites

@ Magic

Pa sta? Biznis je biznis. Ja bih pokusao da prodam i audiofilski touchpad ako postoji interesovanje.

Mislim, ne vidim sta pokusavas? Odgovori koje trazis zainteresovanima za jplay nisu od vaznosti. Probali ljudi, procenili da im je muzika tako bolja, platili, uzivaju.

To sto tebe i mene ne interesuje isto sto i njih je isto kao sto nekoga interesuje skijanje a mene ne. Da li je skijanje laz? Boli me lakat, ne interesuje me.

Skijanje postoji, ovo je magla.

Zašta nemam toleranciju.

Na ovaj forum sam doÅ¡ao da proÅ¡irim znanje, ali od toga nema niÅ¡ta. Jer nakon Äitanja iz oblasti u koju se razumem, viÅ¡e ne mogu da verujem bilo Äemu Å¡to proÄitam iz onoga Å¡to ne znam.

Edit: Prozivanje

Link to comment
Share on other sites

Ma znam, vidim neki plejer u potpisu, samo mu jos jedan X fali do svrstavanja u under 18 restriction :)

A onaj plavi blues konvertor agregat... Pa, ja bi se valjda penzionisao. Ozbiljno, jel si blizu toga ili vec primas redovno u dve mesecne rate zasluzenu music kintu?

 

Skoro, al' ne daju braća Olandezi mira. Ima nastavak priÄe koji PC izbacuje iz jednaÄine ama totalno al' to zadovoljsvo koÅ¡ta 1.250e + 200x2e transport + karina

+ privr. exp/imp 50x2e (pribl,) znaÄi ćuti di si, ne idi u EU nikako. U mojim godinama taj zvuk se ne Äuje :D :D

Link to comment
Share on other sites

Uklonjena prepucavanja na licnoj osnovi i neprimeren recnik.

 

Zamolio bih ucesnike da se suzdrze od spustanja diskusije na licni nivo i neprimerenog recnika - to je ujedno i jedini sadrzaj ce biti obrisan uz odgovarajuce sankcije. Ostali sadrzaj, dokle god ima barem neke veze sa temom nece biti uklanjan.

 

@DM - Svoj stav si vec iskazao vise puta i nema potrebe da ga dalje ponavljas svakih par postova, posto nista neces postici preglasavanjem ostalih ucesnika. Takvo ponasanje vec prelazi u abusive, tako da bih te zamolio da se od njega suzdrzis, ili ce uslediti odgovrajuca mera.

Link to comment
Share on other sites

Pojasnicu, pa bih zavrsio sa ovim off-om:

 

Upozorenje je se odnosi na to da je tvoje misljenje/cinjenica/dokaz itd. da program nema nikakve veze sa zvukom. Ovo je naravno validno misljenje/stav, koje si izrekao jos par stranica ranije.

 

To ne znaci da je potrebno da na svako dalje pisanje na ovoj temi, a koje se ne poklapa sa tvojim stavom/misljenjem, opet ponavljas iste stvari - iskazao si svoj stav (do sada i vise puta) i ne vidim zasto je potrebno da poster-ima koji tvrde da su culi razliku (a njih koliko se vidi, ima barem i koliko onih koji razliku nisu culi), non-stop ponavljas isto - time dodatno potvrdjujuci svoju tvrdnju (ovo je deo koji prelazi u abusive). 

 

To nije prihvatljiv nacin za vodjenje javne diskusije. Zamolio bih te da, dalje replike o ovome (za slucaj da ih imas), prosledis na PM, pa mozemo ovu diskusiju nastaviti tamo, kako ne bi smo dalje off-ovali temu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Želeo bih da podelim svoje poslednje iskustvo sa JPLAY-em.Kad sam uzeo JPLAY jako sam bio zadovoljan dobijenim zvukom preko
 "HRT- Music streamer PRO" dac-a na "tannoy reveal 5a" zvuÄnicima,sa tim Å¡to je dac bio vezan najobiÄnijim USB kablom.
Mislio sam da je red kad sam već toliko uložio da uzmem neki ozbiljniji USB kabel.SluÄajno naletoh na Qed-ov kabl i poÅ¡to 
nije bio skup, bez razmišljanja sam ga uzeo.Posle dva- tri dana usviravanja bio sam zadovoljan dobijenim rezultatom.
MeÄ‘utim posle dužeg vremena moje zadovoljstvo je poÄelo da bledi. O Äemu se radi: sa JPLAY-om sam dobio detaljniji zvuk 
a sa QED-om joÅ¡ viÅ¡e i to mi je onda bilo interesantno, meÄ‘utim posle dužeg vremena primetim da zvuk mojih Tannoy-a koji 
su svugde ocenjeni da imaju lagan nezamarajući zvuk, postao oÅ¡tar, zamoran a na većoj glasnoći skoro nepodnoÅ¡ljiv.A kad sam 
ga sluÅ¡ao umereno ili tiho zvuk jeste jako detaljan, ali obiÄan, dosadan i nikako uzbudljiv.OdluÄim se da uzmem neki oziljniji,
skuplji USB kabl,i uzmem "WireWorld Starlight 7 USB 2.0".Dobio sam mekši zvuk, to moram priznati, ali još uvek nije to taj zvuk
koji tražim,a to je:lagan,nezamarajući,uzbudljiv.Sve razmiÅ¡ljam ako uzmem kvalitetnije naponske kablove da li će to da spase 
celu stvar, poÅ¡to na aktivnim zvuÄnicima su joÅ¡ uvek fabriÄki.Mada kako Äitam iskustva drugih sa tim kablovima se dobija 
detaljniji,svetliji zvuk,a trenutno mi to fali najmanje.Onda se setim i vratim nazad obiÄan USB kabl,i gle Äuda, zvuk za 
kojim tragam.Posle isprobam joÅ¡ jednu varijantu: stavim WireWorld kablove ali bez JPLAY-a.Zvuk opet odliÄan,skoro da je isti
kao prethodni.Sad se samo dvoumim između ove dve zadnje varijante,ali to su već nijanse.
    Zanima me vaÅ¡e miÅ¡ljenje u vezi ovog mog iskustva i eventualno pozitivni i dobronamerni predlozi.Unapred Zahvalan!
Link to comment
Share on other sites

 

Želeo bih da podelim svoje poslednje iskustvo sa JPLAY-em.Kad sam uzeo JPLAY jako sam bio zadovoljan dobijenim zvukom preko
 "HRT- Music streamer PRO" dac-a na "tannoy reveal 5a" zvuÄnicima,sa tim Å¡to je dac bio vezan najobiÄnijim USB kablom.
Mislio sam da je red kad sam već toliko uložio da uzmem neki ozbiljniji USB kabel.SluÄajno naletoh na Qed-ov kabl i poÅ¡to 
nije bio skup, bez razmišljanja sam ga uzeo.Posle dva- tri dana usviravanja bio sam zadovoljan dobijenim rezultatom.
MeÄ‘utim posle dužeg vremena moje zadovoljstvo je poÄelo da bledi. O Äemu se radi: sa JPLAY-om sam dobio detaljniji zvuk 
a sa QED-om joÅ¡ viÅ¡e i to mi je onda bilo interesantno, meÄ‘utim posle dužeg vremena primetim da zvuk mojih Tannoy-a koji 
su svugde ocenjeni da imaju lagan nezamarajući zvuk, postao oÅ¡tar, zamoran a na većoj glasnoći skoro nepodnoÅ¡ljiv.A kad sam 
ga sluÅ¡ao umereno ili tiho zvuk jeste jako detaljan, ali obiÄan, dosadan i nikako uzbudljiv.OdluÄim se da uzmem neki oziljniji,
skuplji USB kabl,i uzmem "WireWorld Starlight 7 USB 2.0".Dobio sam mekši zvuk, to moram priznati, ali još uvek nije to taj zvuk
koji tražim,a to je:lagan,nezamarajući,uzbudljiv.Sve razmiÅ¡ljam ako uzmem kvalitetnije naponske kablove da li će to da spase 
celu stvar, poÅ¡to na aktivnim zvuÄnicima su joÅ¡ uvek fabriÄki.Mada kako Äitam iskustva drugih sa tim kablovima se dobija 
detaljniji,svetliji zvuk,a trenutno mi to fali najmanje.Onda se setim i vratim nazad obiÄan USB kabl,i gle Äuda, zvuk za 
kojim tragam.Posle isprobam joÅ¡ jednu varijantu: stavim WireWorld kablove ali bez JPLAY-a.Zvuk opet odliÄan,skoro da je isti
kao prethodni.Sad se samo dvoumim između ove dve zadnje varijante,ali to su već nijanse.
    Zanima me vaÅ¡e miÅ¡ljenje u vezi ovog mog iskustva i eventualno pozitivni i dobronamerni predlozi.Unapred Zahvalan!

 

Jel HRT-Music Streamer Pro direktno povezan na Tannoye , nema pretpojacala ili sl .???

Link to comment
Share on other sites

PokuÅ¡avao sam da Äujem JPLAY ali uvek mi izbaci neki error kako nema device connection ili tako neÅ¡to. Isto je bilo sa zvuÄnom kartom i sad sa DAC-om, kroz Foobar i u onom Jplay mini UI... Ko zna zaÅ¡to je to dobro, bem ti softver bez kreka.  :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Da malo oživim temu. Nakon što prošle godine nisam uopšte uspeo da oživim JPLAY na svom kompu, navratim se ponovo da vidim da li se nešto promenilo kad ono radi. Prvo ga integrišem u Foobar ali ova probna verzija tu mnogo često prekida. Onda uključim onaj njihov tekstualni mini player i tu je već normalnije, ide mi po skoro dva min muzike pa 2s pauze.

Zvuk - uh, dok je integrisan u Foobar, zvuk mi jeste bolji za neku nijansu ali ne znam, možda se i tripujem. Ali na moju trenutnu žalost, kada se pokrene JPLAY mini player zvuk je bolji od bilo kog drugog playera kod mene. Nije to baš drastično ali je za nijansu mračnija i čistija pozadina, a zvuk raslojeniji, prisutniji i dinamičniji. Na nekim pesmama to bude manje izraženo ali pustim npr. ovu stvar koju mnogo volim i JPLAY prosto oživi stvar.

Da rezimiram, da ga platim neću jer pored samih para koje bih i prežalio, problem mi je što JPLAY mini meni ne radi posao u funkcionalnom smislu a upravo me zvuk sa njim najviše kupio. Prosto sam već vratio foobar u normalnu upotrebu, čujem da da je zvuk tanji i kompresovaniji i šta je tu je, čekaću da JPLAY polako ode iz sećanja i teramo dalje. U meni sada imaju pomnog posmatrača i ako uspeju da spoje zvuk ovog mini playera sa nekom normalnom GUI funkcionalnošću, imaće i kupca. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...