Jump to content


JPLAY - gde je istina?


prophet

Recommended Posts

Interesantno:

 

 

http://www.jriver.com/jplay.html

 

 

JRiver recommends that you uninstall Jplay. It adds a layer of sound processing that can degrade sound quality, performance, and stability.

 

 

http://help.foobar2000.org/troubleshooter/components/482398a390566e59

 

 

http://archimago.blogspot.com/2013/06/measurements-part-ii-bit-perfect.html

 

 

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=92856

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Probao sam, Äini mi se sve nabrojane playere i moje uÅ¡i kažu da nema apsolutno nikakve razlike u reprodukciji. Izabrao sam stoga ono Å¡to mi daje najveći komfor, a to je foobar sa asio driver-om. Jplay je, koliko se sećam bio jako bagovit i neprijatan za korišćenje.

 

 

Slažem se i sa zakljuÄkom iz navedenog linka:

 

 

Finally, there's the fact that this program costs â‚¬99A bit steep ain't it? JRiver costs US$50, Decibel on the Mac around $35, foobar2000 FREE and these all feature graphical user interfaces and playlists at least! Considering my findings, I'm unclear with what DAC or computer system one would find tangible benefits after spending â‚¬99 for this program.

 

Link to comment
Share on other sites

Sujeta je gadna stvar,

tesko je priznati i prihvatiti realnost,da te neko koristi samo kao sarenu koricu a da on ustvari vuce sve poteze(JRiver&F2000)

Sve karike u lancu treba da su jake a JPlay je jedna od njih 

Ko uspe  ista da zakljuci iz free JPlay verzije,taj cuje brze od Speedy Gonzalesa :)

:wave2 & :cheers

Link to comment
Share on other sites

Zaista se iz trial verzije ne moze izvuci validan zakljucak. Svoj sud o zvuku preko ovog plejera sam davao uz ogradu i naglasio da je u pitanju utisak a ne detaljna analiza. Sa druge strane dobio sam dosta pozitivnih komentara od ljudi koji su slusali gotov proizvod a cijem sudu verujem. Zbog toga sam iznenadjen ovakvim razvojem dogadjaja.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo sam otvoren da Äujem i razliÄito miÅ¡ljenje o ovom player-u. Ipak, najviÅ¡e verujem svojim uÅ¡ima pa sam rad da druženje uz testiranje player-a pojaÄam donoÅ¡enjem par ladnih limenki Bavarie. Neću žaliti ni ako me prezentacija ne ubedi uopÅ¡te :P

 

Agnostik sam uvek i prema svemu u životu. Kao i mnogo Å¡arenih laža u ovom sportu, jedini je naÄin da me neko ubedi u suprotno iskljuÄivo baratanje empirijskim podacima. (u ovom sluÄaju, dokaz na uvce ;) )

Link to comment
Share on other sites

@Prophet
 
Mislio sam da bar ti imas dovoljno dobre audio komponente na kojima je lako porediti svirku JPlay-a i plejera koji su onako panicno reagovali svojim 'stejtmentima za stampu'.
Ovakvim potezom meni pokazuju visok stepen nelagodnasti, nervoze, osecaj ugrozenosti.   
 
Nadam se da si samo slucajno propustio link sa odgovorom - otvorenim pismom programera koji stoje iza JPlay-a pa cu ga ja ovde navesti:
 
JPlay je vrlo mocan audio plejer i tu nema nikakve dileme. Spada u sam vrh digitalne audio ponude. Da li je 90e visoka cena za 'svega' par stotina kilobajta programskog koda?
Mozda, gledajuci nasu realnost. Ali kad pogledam npr u temi 'Sta ste udomili' da neko potrosi 900-1.000e na gramofonsku glavu, koja ce biti istrosena za par stotina sati svirke,
moj pogled se drasticno menja.
 
U demo modu su delovi audio fajla popunjeni 'prazninom' u trajanju nekoliko (oko desetak) sekundi pa se svirka normalno nastavlja.
To je jedina zastita u softveru, sve funkcije i opcije su potpuno dostupne.
Sa manjim brojem numera ucitanih u memoriju ili plej listu ove praznine su redje - duzi su odlomci numere bez utisavanja.  
 
JPlay je zamisljen kao minimalisticki plejer i definitivno dan-danas najbolje radi u svom 'mini' modu. 'Sminka' tj. zanimljiv spoljni interfejs pozajmljen od foobar-a ili JRiver-a samo degradira zvuk.
Ali puno korisnika hoce sarenilo, bljestece VU i ostale metre, da im se servira tekst pesama 'za otpevati u kupatilu' te koliko je neka numera popularna u svetu.
Cak i tada 'JPlay Audio Engine' radi bolje od oba (s razlogom uplasena) navedena plejera.
 
Mene posebno raduje cinjenica da je glavni programer, autor JPlay-a, Josef Piri, nas sugradjanin, Novosadjanin.
Mozda Ljubu zainteresuje pa uspe da napravi makar i najkraci intervju za casopis. Ili uradi sopstveni puni test.
 
Nije malo audio casopisa koji su JPlay ocenili izuzetno visoko. Nemacki casopis 'Eins Null' u broju za Jul/Avgust 2013 pise:
"... Dieses Programm scheint momentan‚ die Wahrheit‘ zu sein, wenn es darum geht, das durchhörbarste, klarste 
und am sanftesten agierende Musikprogramm zu wählen. Wo vorher noch Stimmen leicht nervig tönten, sind sie jetzt 
plastisch und sanft, der Raum öffnet sich, Bässe drücken trockener und besser konturiert. ...“

 

 
 
Pozdrav,
 
dj.nik

 

Link to comment
Share on other sites

 

@Prophet
 
Mislio sam da ...
Mene posebno raduje cinjenica da je glavni programer, autor JPlay-a, Josef Piri, nas sugradjanin, Novosadjanin.
Mozda Ljubu zainteresuje pa uspe da napravi makar i najkraci intervju za casopis. Ili uradi sopstveni puni test.

 

 
 
Pozdrav,
 
dj.nik

 

He, he... sistem imam ali mi je komp u rasulu :order . Ono Å¡to sam sluÅ¡ao je bilo u starom sistemu i demo verzija. Već u tom sistemu moj utisak je bio da ovaj plejer radi dobar posao, pogotovo sa ukljuÄenim hibernate modom. Nerviralo me seckanje/zaÅ¡tita pa sam batalio ozbiljnije da sluÅ¡am. Planirao sam da kupovina ovog plejera bude moja sledeća investicija, cena deluje OK. Naravno bez prethodne probe niÅ¡ta.

 

Super ideja za intervju sa jednim od autora programa, deluje izvodljivo pogotovo imajući u vidu da je našeg porekla.

 

I mene zanima ovo vezano za Piliće :wave2

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno zasto bi Foobar "panicio". Foobar je free, JPlay kosto i to ne malo. Cak i da je JPlay free pitanje je da li bi ugrozio Foobar, jer mislim da vecina korisnika Foobara ne bi mogla da svari taj nivo minimalizma koji JPLay nudi.

Mada sad kad pogledam velicinu JPlay fajlova, nije to toliko "minimalno", 2.2MB je instalacioni folder, ako izuzmem uninstaller dodje oko 1MB. Mislim jeste to malo za danasnje pojmove, ali recimo XMPlay izvrsni fajl je 292KB i dovoljan je za pustanje odredjenih formata (mp3, wav, ogg...). :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Drago mi je da se na forumu razvija dilskusija o JPlay-u. Video sam ovaj post sa malim zakaÅ¡njenjem pa eto da se javim kao  korisnik ovog programa već oko godinu dana.

Pre JPlay-a sam koristio Foobar i Jriver, Jriver viÅ¡e od godinu dana (wasapi), kao i kombinaciju sa Fidelizer-om. Probao sam i Cics Memory Player, Album Player, Äak I Winamp sa nekim wasapi plugin-om, itd. Fidelizer je vremenom ispao iz igre. Degradira zvuk.

Vremenom sam preÅ¡ao na JPlay jer nisam uspeo ni sa jednim od pomenutih playera da dobijem to Å¡to sam Äuo sa trial verzijom, a veoma sam se trudio. Naravno da se nisam lako odluÄio za kupovinu, ali duboko sam ubeÄ‘en nisam pogreÅ¡io.

Prva verzija JPlay-a koju sam koristio je 4.2. Kasnije sam uÄestvovao u beta testiranju verzije 5 Å¡to mi danas predstavlja jedinstveno i  nezaboravno iskustvo u traženju boljeg zvuka.

I dobili smo ga sa Ultra stream engine-om. Ovo je bio vrlo uzbudljiv period, jer nije poenta bila samo u pronalaženju bugg-ova. Jasno se Äula razlika izmeÄ‘u verzija JPlay-a koje su testirane. Mislim da je bilo nekih 14 verzija dok se nije doÅ¡lo do release verzije. U toku ovog testiranja sam probao sam i JPlay sa Foobar-om 0.83. Iz nekog razloga ova verzija Foobara daje vrlo dobar rezultat.

 Svi uÄesnici u beta testiranju su razmenjivali iskustva na forumu uz direktan kontakt sa autorima. TeÅ¡ko je objasniti entuzijazam sa kojim su ljudi pristupili beta testiranju. A joÅ¡ je teže objasniti da je iz ovoga proizaÅ¡la aktuelna verzija JPlaya 5.1 sa Ultrastream engine-om za koju se preporuÄije korišćenje 2 raÄunara: Control PC-a I Audio PC-a.

JPlay ima 4 engina: River, Beach, Xtreme I Ultrastream. Svaki engine ima svoje karakteristike.  Ultrastream je, pa recimo allrounder, a opÅ¡ti utisak je da je ovo najbolji engine . Xream je, ime kaže sve-veoma hardware-ski zahtevan, bio mi je omiljeni engine pre pojave Ultarstreama. River je za opuÅ¡teno sluÅ¡anje, odliÄan u kasnim veÄernjim satima na primer. Beach je malo agresivniji, zamiÅ¡ljen za Live snimke. Ipak, izbor engine-a je vrlo  individualan, zavisi od HI FI opreme, raÄunara, muzike koja se sluÅ¡a…

JPlay koristim sa sledećim podešavanjima Ultrasteram, Kernel Streaming, Hibernate On, Throttle On, Native, US=28 (default je 250, smanjivanjem se dolazi do više detalja, I do sjajnih vokala na US<30), … http://jplay.eu/manual/

U dual PC varijanti sa sa Control PC-a strimuje na Audio PC koji ide u hibernaciju, tako da su svi resursi Audio PC-ja zaduženi za audio. PodeÅ¡avanja se vrÅ¡e na Control PC-ju. Generalno oba raÄunara u dual PC varijanti bi trebalo da budu optimizovana za real time audio proccesssing –ovo se može proveriti alatom Latency Moon.

http://www.resplendence.com/latencymon

Za puÅ¡tanje koristim JPlay mini – minimalistiÄki interface. U prozor JPlay minija se kopiraju fajlovi. Poželjno je da su muziÄki fajlovi smeÅ¡teni u root direktorijumu - zvuÄi bolje iz nekog razloga.

Sve je veoma bitno u vezi PC HiFi-ja, poÄevÅ¡i od izbora operativnog sistema (Win 8, Win Server 2012)  i njegove optimizacije. Promene u sistem treba unositi polako, sluÅ¡ati nedeljama, vraćati se na stara podeÅ¡avanja ako se pogreÅ¡i - Trust your ears.

Ovo nije reklama - nadam se da ovaj post neće biti pogrešno shvaćen.

Koirsni linkovi:

JPlay

http://jplay.eu/

recenzija

http://www.highfidelity.pl/@main-219&lang=en

Optimizacije OS/Computer audio

http://jplay.eu/forum/computer-audio/

http://www.computeraudiodesign.com/Windows%20Modifications/CAD%20Windows%20Software%20Modifications.pdf

http://www.cicsmemoryplayer.com/index.php?n=CMP.07Optimisations

Link to comment
Share on other sites

a sad da ponovo brisemo prasinu sa ekvilajzera i da ih vadimo iz podruma...sve je ovo zapravo dokaz da svako voli da petlja sa originalnim signalom i da je proklamovano cistunstvo oko neutralnosti hifi komponenti, pa jao ne volim lampe jer unose distorziju, bla bla trucanje i cista hipokrizija...da ne pricamo da su vec i ti snimci koji stizu do nas vec propusteni kroz razne river, on the beach, in the forest itd. ekvilajzinge...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...