Jump to content


Audio Research VS 55 +Vienna Acoustics Bethoven


emilio66

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DayWalker mislis da ARC sa 2x50w nece biti dovoljno da Vienne sviraju kako treba?

 

To da li ce biti dovoljno u mnogome zavisi od apetita prema glasnom slusanju. To je subjektivna i relativna stvar.

 

 

Biće viÅ¡e nego dovoljno, to je fenomenalno pojaÄalo!

 

ja fenomenalno kao izraz podvodim pod cost no object kategoriju. Slusao sam mnogo fenomenijalnija pojacala. Ne zelim da umanjim objektivni kvalitet pojacala o kome pricamo ali ga jednostavno ne smatram fenomenalnim.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

ja fenomenalno kao izraz podvodim pod cost no object kategoriju. Slusao sam mnogo fenomenijalnija pojacala. Ne zelim da umanjim objektivni kvalitet pojacala o kome pricamo ali ga jednostavno ne smatram fenomenalnim.

    Ja takoÄ‘e! Ali sam sluÅ¡ao i mnogo gora i mnogo izvikanija i skuplja, iako ARC spada u skupe firme.PoÅ¡to je bilo mnogo viÅ¡e gorih, a tek po neko bolje ja ga zato svrstavam u kategoriju fenomenalno.Pri tom cenom je dostupno nama smrtnicima(mislim na polovnu varijantu)  pokreće većinu normalnih, normalno zahtevnih zvuÄnika, održavanje, zamena lampi nije skupa, može se priuÅ¡titi, nema nikakvih padova i "rupa" u zvuku, svira izbalansirano i muzikalno,  i za novac koji koÅ¡ta(opet polovno) daje jako mnogo, itd.

 

   Evo ja objasnih zaÅ¡to je za mene fenomenalno, a sada tvoj red, zaÅ¡to za tebe nije? ^_^

Link to comment
Share on other sites

      Da sada ne Å¡irimo temu previÅ¡e i ne pronalazimo toplu vodu.Konkretno, ja sam ovo pojaÄalo imao godinu ipo dana,ne priÄam Å¡ta sam Äuo na sat vremena kod nekog u gostima, ili ne daj bože negde proÄitao ili naÄuo.Imao sam VSi 55 Å¡to mu doÄ‘e VS55 sa pasivnim preampom sa digitalnom regulacijom glasnoće i daljincem.

 

      Za to vreme ostatak sistema se menjao veoma brzo(tada sam bio u takvoj fazi, a i finansijski je bio odliÄan period) plus ono Å¡to je testirano i pozajmljivano od prijatelja.Od Dynaudio C1.4, Å¡to je bila izvanredna sinergija, preko JBL, AE2, i kasnije kod novog vlasnika, naÅ¡eg kolege sa foruma, sa Trianglima, Sonusima.Imao sam prilike da Äujem i Vt 60 sa Tannoy Berkley itd.Izvore da ne nabrajam.Sa nekim zvuÄnicima je bilo viÅ¡e sinergije sa nekima manje, ali ni jednom ARC nije svirao loÅ¡e, bolje reći, manje nego vrhunski, muzikalno autaritativno, sa viÅ¡e nego dovoljno snage, odliÄna scena, detalji, transparentnost, sa božanstvenim srednjim, basa koliko treba,  visokih takoÄ‘e.Ono Å¡to sam već naveo, u svemu odliÄan, nigde ne pada ni na jednom parametru, izbalansiran zvuk.Naravno uvek ima bolje, ali je teÅ¡ko naći, a joÅ¡ teže platiti.

 

      Ono Å¡to nisam nikako uspeo da Äujem, i Å¡to mi je jako žao, je kombinacija ARC-Proac i ARC-neki planar ili ESL. PriÄa se da je to ono Å¡to mu najviÅ¡e leži

Link to comment
Share on other sites

U ovom slucaju nije pitanje jeli taj ARC fenomenalan ili nije,vec moze li izvuci max. iz tih zvucnika.

Ja sam vec duze vreme slusao Vienne bethoven na 300w monoblokove i mogu vam reci da te gabarite su gladni za struju,najveci problem je ocigledno guranje 5 drajvera.Licno mislim da  ARC moze dobro proci  za umereni-srednji nivo slusanja mada pricam na pamet.Ako bih vec imao isti problem da kupim na necujeno i ja bi uzeo ARC ali samo zbog sonicnih kvaliteta  lampe(i brand je cool).Za maximum ipak  3-4 puta snazniji (fenomenalan)SS...

O sinergiji necemo pricati na pamet ali bez nje sve pada u vodu...

Link to comment
Share on other sites

    Ja takoÄ‘e! Ali sam sluÅ¡ao i mnogo gora i mnogo izvikanija i skuplja, iako ARC spada u skupe firme.PoÅ¡to je bilo mnogo viÅ¡e gorih, a tek po neko bolje ja ga zato svrstavam u kategoriju fenomenalno.Pri tom cenom je dostupno nama smrtnicima(mislim na polovnu varijantu)  pokreće većinu normalnih, normalno zahtevnih zvuÄnika, održavanje, zamena lampi nije skupa, može se priuÅ¡titi, nema nikakvih padova i "rupa" u zvuku, svira izbalansirano i muzikalno,  i za novac koji koÅ¡ta(opet polovno) daje jako mnogo, itd.

 

   Evo ja objasnih zaÅ¡to je za mene fenomenalno, a sada tvoj red, zaÅ¡to za tebe nije? ^_^

 

 

Nisam rekao da nije fenomenalno samo da ima fenomenalnijih pri tome misleci na na prvom mestu isti brend pa dalje Krell, Plinius, Gamut, Ayre, McIntosh itd.

 

 

     

 

      Ono Å¡to nisam nikako uspeo da Äujem, i Å¡to mi je jako žao, je kombinacija ARC-Proac i ARC-neki planar ili ESL. PriÄa se da je to ono Å¡to mu najviÅ¡e leži

 

 

Ako im mu to najvise lezi onda mu Vienna Acoustics koja svira na tamnijoj strani neutralnog nikako nece lezati.

Link to comment
Share on other sites

 

ahahahaha....tamna strana neutralnog.... :lol:

 

To je rupÄaga izmeÄ‘u 1,5 i 6 kHz.

 

http://www.stereophile.com/content/vienna-acoustics-beethoven-concert-grand-loudspeaker-measurements

 

506Vabfig3.jpg

 

 

Pazljivije citaj, manje se kliberi.

 

Tema je prva serija Betovena, kakve veze ima model Concert Grand?

 

 

Zamolio bih za savet  ako ima neko da da svoje misljenje ili iskustvo ,kako bi se uparili Audio Research VS 55 i Vienna Acoustics Bethoven iz prve serije(nije Grand)...Hvala :listen

 

Sedi, jedan!

Link to comment
Share on other sites

Nisam rekao da nije fenomenalno samo da ima fenomenalnijih pri tome misleci na na prvom mestu isti brend pa dalje Krell, Plinius, Gamut, Ayre, McIntosh itd.

 

 

 

 

Ako im mu to najvise lezi onda mu Vienna Acoustics koja svira na tamnijoj strani neutralnog nikako nece lezaARC svira tamnijoj strani neutralnog?

Ali posto ARC svira svetlijoj strani onda ce prosvetliti Vienne :)

Link to comment
Share on other sites

Pazljivije citaj, manje se kliberi.

 

Tema je prva serija Betovena, kakve veze ima model Concert Grand?

 

 

 

Sedi, jedan!

 

 

Svi VA podni modeli su na sliÄan naÄin "projektovani", pa im svima sleduje sliÄna ocena.

 

Kliberenje je prvenstveno bilo zbog kontraverze upotrebljenog izraza "tamna strana neutralnog" koji je besmislen. Valjda ne moram da objašnjavam zašto.

 

Miroslave, izaÄ‘i viÅ¡e iz sobe Hi-End oprema. Znam da ti ovaj forum mnogo znaÄi, inaÄe ne bi bio tako uporan da nakon banovanog naloga (accuphase) sada imaÅ¡ nova 3 aktivna naloga na kojima razgovaraÅ¡ sam sa sobom i quotujeÅ¡ naizmeniÄno svoje postove dok se tema ne razvije.....

Vidim da si postao ekskuzivni "reklamator" AV uređaja za Niš. Nadam se da si namakao neku proviziju od aktuelnih distributera za sve što reklamiraš po temama.

Link to comment
Share on other sites

Svi VA podni modeli su na sliÄan naÄin "projektovani", pa im svima sleduje sliÄna ocena.

 

 

 

Miroslave, izaÄ‘i viÅ¡e iz sobe Hi-End oprema. Znam da ti ovaj forum mnogo znaÄi, inaÄe ne bi bio tako uporan da nakon banovanog naloga (accuphase) sada imaÅ¡ nova 3 aktivna naloga na kojima razgovaraÅ¡ sam sa sobom i quotujeÅ¡ naizmeniÄno svoje postove dok se tema ne razvije.....

 

 

Kako znas to za svaki model Vienna zvucnika? Radis kod njih kao konstruktor ili nagadjas?

Zovem se Ivan, pobrkao si me sa nekim drugim.

Link to comment
Share on other sites

   ÐRC ne svira ni svetlo ni tamno, taman kako treba, neutralno, ako neutralno uopÅ¡te postoji.Ja mislim da ne postoji, pa zato koristim termin izbalansirano.Krell, Mcintosh, Ayere, Gamut, bolji ARC, itd, ja se iskreno nadam da si ti to sve probao kod sebe, ako jesi kapa dole, prihvatam.opasku.I ja sam napisao da ima bolje, samo se teÅ¡ko nalazi i joÅ¡ teže plaća.LiÄno, imao sam KRELL kav 400, imao sam i jaÄi ARC, VS110.Krell je totalno razoÄarao, VS 110, duplo jaÄi i mnogo skuplji,a karakter zvuka isti.Sem obilja snage niÅ¡ta se posebno ne dobija.Nije ni to za bacati, ali za tu razliku u ceni...

 

   Å to se tiÄe Vienna, nisam sluÅ¡ao Betoven, ali Mozart jesam u viÅ¡e navrata.UopÅ¡te ne delim ocenu da je to taman zvuÄnik, tako da gornje napisane logiÄke vežbe po sistemu Å¡ta bi bilo kad bi bilo, i Å¡ta bi sa Äime radilo, a nismo probali nemaju nikakvog smisla, samo gubimo vreme na praznu priÄu.Uostalom u HI-FI-ju nema logike i nepromenjivih zakona X+Y nije uvek Z.ÄŒesto se iznenadimo Å¡ta sa Äime proradi a sa Äime ne.

 

   Mnogo smo se udaljili od teme.ÄŒovek je kupio odliÄno, fenomenalno pojaÄalo, veoma je sretan, ima i zaÅ¡to, želeo je da to podeli sa nama, a mi treba da mu Äestitamo na dobroj kupovini,a ne da to pokuÅ¡amo da omalovažimo.I to sve u zemlji Srbiji, gde je kako je Ljuba izneo podatak, ubedljivo najveći pad prodaje audio opreme u Evropi.I to  na forumu na kome se uglavnom debatuje o ureÄ‘ajima do 100E, mi sada debatujemo da li je ARC (i Krell, Mcintosh, Accuphase i ostlo) Dobar ili nije, ha ha!

I to sve se radi uglavnom nagađanjima.

 

  Kolega će to sve kada stigne i doputuje prikljuÄiti, posluÅ¡ati izneće nam utiske, i onda ćemo znati da li to radi jedno sa drugim!Ako ne radi, ja se prijavljujem da ARC udomim, vrlo rado!

Link to comment
Share on other sites

  

 

   Å to se tiÄe Vienna, nisam sluÅ¡ao Betoven, ali Mozart jesam u viÅ¡e navrata.UopÅ¡te ne delim ocenu da je to taman zvuÄnik, tako da gornje napisane logiÄke vežbe po sistemu Å¡ta bi bilo kad bi bilo, i Å¡ta bi sa Äime radilo, a nismo probali nemaju nikakvog smisla, samo gubimo vreme na praznu priÄu.

 

 

Taj nije taman zvuÄnik, nego neispravan. :lol:

 

MOZFIG04.jpg

 

Morali su mu u toj fabriÄkoj verziji na visokotoncu obrnuti fazu da bi prelaz izmeÄ‘u mid-bassa i visokotonca imao malo bolji dziv, ali i dalje je to po meni loÅ¡a integracija.

 

 

MOZFIG06.jpg

 

Ali, koga briga, zvuÄnik dobro izgleda.

 

Link za merenja: http://www.stereophile.com/content/vienna-acoustics-mozart-loudspeaker-measurements

Link to comment
Share on other sites

Od previÅ¡e nauÄnog prilaza me boli glava ako se u nalaze iskljuÄe uÅ¡i,osnovni merni instrument svakog ponaosob i svako drugaÄije doživljava to Å¡to Äuje (nauÄno dokazano),afiniteti,izbor muzike,Äak i raspoloženje utiÄu na ono Å¡to Äujemo i kako to Äujemo,tako manje grafikona viÅ¡e liÄnog iskustva da i mi ostali koji nismo dodirnuli sveti gral neÅ¡to nauÄimo iz  liÄnih iskustava ostalih Älanova koji su imali sreće i jesu.  :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

   ÐRC ne svira ni svetlo ni tamno, taman kako treba, neutralno, ako neutralno uopÅ¡te postoji.Ja mislim da ne postoji, pa zato koristim termin izbalansirano.Krell, Mcintosh, Ayere, Gamut, bolji ARC, itd, ja se iskreno nadam da si ti to sve probao kod sebe, ako jesi kapa dole, prihvatam.opasku.I ja sam napisao da ima bolje, samo se teÅ¡ko nalazi i joÅ¡ teže plaća.LiÄno, imao sam KRELL kav 400, imao sam i jaÄi ARC, VS110.Krell je totalno razoÄarao, VS 110, duplo jaÄi i mnogo skuplji,a karakter zvuka isti.Sem obilja snage niÅ¡ta se posebno ne dobija.Nije ni to za bacati, ali za tu razliku u ceni...

 

   Mnogo smo se udaljili od teme.ÄŒovek je kupio odliÄno, fenomenalno pojaÄalo, veoma je sretan, ima i zaÅ¡to, želeo je da to podeli sa nama, a mi treba da mu Äestitamo na dobroj kupovini,a ne da to pokuÅ¡amo da omalovažimo.I to sve u zemlji Srbiji, gde je kako je Ljuba izneo podatak, ubedljivo najveći pad prodaje audio opreme u Evropi.I to  na forumu na kome se uglavnom debatuje o ureÄ‘ajima do 100E, mi sada debatujemo da li je ARC (i Krell, Mcintosh, Accuphase i ostlo) Dobar ili nije, ha ha!

I to sve se radi uglavnom nagađanjima.

 

  Kolega će to sve kada stigne i doputuje prikljuÄiti, posluÅ¡ati izneće nam utiske, i onda ćemo znati da li to radi jedno sa drugim!Ako ne radi, ja se prijavljujem da ARC udomim, vrlo rado!

Iskreno da vam kazem i jesam veoma srecan sto sam kupio ARC,jer pre nekolio meseca sam definitivno odlucio da predjem na lampu.Imao sam dosta S.S pojacala,da ne nabrajam sta sve i od kojih brendova,Poenta teme je dobro opisana na pocetku,ali na zalost smo se malo udaljili.Jedino ostaje da cekam trenutak kada sve to povezem i pustim muziku da ide,a sta ce biti o tome cete detaljno biti obavescenji.Hvala svima sto ste me podrzali i dali svoje mislenje.Ipak i ako ne bude sve akusticki kako treba uvek ima alternative,prodaje ili zamena zvucnike ili samog ARC.

Link to comment
Share on other sites

Od previÅ¡e nauÄnog prilaza me boli glava ako se u nalaze iskljuÄe uÅ¡i,osnovni merni instrument svakog ponaosob i svako drugaÄije doživljava to Å¡to Äuje (nauÄno dokazano),afiniteti,izbor muzike,Äak i raspoloženje utiÄu na ono Å¡to Äujemo i kako to Äujemo,tako manje grafikona viÅ¡e liÄnog iskustva da i mi ostali koji nismo dodirnuli sveti gral neÅ¡to nauÄimo iz  liÄnih iskustava ostalih Älanova koji su imali sreće i jesu.  :thumbsup2

:wave2

 

 

Upravo je liÄno iskustvo varljivo, a merenja su taÄna. Mnogo je veći uticaj sugestivnog delovanja na subjektivitet sluÅ¡nog iskustva. (u psihologiji poznato kao: "me, too", ili "i ja takoÄ‘e")

OkaÄio sam da se vidi kolika je to rupÄaga u frekv. odzivu. Ko ne Äuje toliki nedostatak u delu frekventnog opsega, treba da se zabrine za svoj sluh, ili makar na nedostatak iskustva u sluÅ¡anju.

Ipak, deÅ¡avalo se u klubovima audiofila da se jedan zvuÄnik spoji u fazi a drugi u kontrafazi i da niko ne reaguje i po 1/2 sata. Toliko o zlatnim uÅ¡ima (po)nekih. Ili neko iz vica spoji zvuÄnike razliÄitim kabelima, pa krene da propituje ostale: da li je sve u redu? :lol:  A tek kada se pomene slepi test: panika, otpor, izgovori zaÅ¡to je tako neÅ¡to nemerodavno, pogreÅ¡no, itd.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...