Jump to content


Audio Research VS 55 +Vienna Acoustics Bethoven


emilio66

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To je obican Mozart Grand koliko vidim sa slike, bass driver nema "spider cone". 

 

@edit

nije cudo sto ti se ucinilo da su osetljivi na pozicioniranje ako si ih slusao iz  perspektive iz koje si ih slikao.  :roll:

 

 

 

 

Dekishon kornishon! :D  

Ja lepo napisao da sam sluÅ¡ao "takve", a ne te koje su na slici! Jes' ti video da u donjem desnom uglu ima logo Cannuck audio? Ako ÄujeÅ¡ k'o Å¡to vidiÅ¡.... a ÄujeÅ¡ joÅ¡ gore ! :D

Link to comment
Share on other sites

     Taj pomenuti Mozart se meni dopao.SluÅ¡ao sam ga kod Äoveka kome sam prodao Aragon 4004mkII i 24Sp preampTo je radilo jako dobro, brzo dinamiÄno, otvoreno sa obiljem detalja, iako je izvor bio neki bedni NAD.

     Isti dan sam kod drugog Äoveka to Äuo sa Audio Analog Donazeti snagaÅ¡em, neki stariji Counterpoint preamp i neki mambo džambo Theta transport+DAC, plus neka jeza od cifre Nordost kablovi, ne sećam se taÄno koji.Utisak je ostao isti, mada stoji jedna opaska,Äini mi se da je malo  komplikovan za pozicioniranje i da ne trpi malu sobu i blizinu zidova.Naime ima jako male bas drajvere, tako da je bas malo naduvan nekim drugim metodama( prosto reÄeno, da ne ulazim u silnu nauku), mene to zvuÄno potseća na trik koji je primenjen kod Dynaudio 1.4, a bas ima i sliÄan karakter, pa samim timi "problem".No to u ovoj klasi nije neka mana, sve u svemu jako dobar zvuÄnik,jedan od najboljih za te pare(nuÄ‘en mi tada, pre oko dve godine za 1000E, nov u ambalaži)i dobrim uparivanjem i pozicioniranjem može iz njega Äudo da se dobije.Žao mi je Å¡to nisam Äuo kombinaciju Mozart-Beard 35, a bio sam zvan.Mislim da je naÅ¡ kolega Å uca to sluÅ¡ao pa ako je voljan neka napiÅ¡e koju!

Hvala ti surkovI za iscrpni opis zvuka V.A.ma koji bio jer vazno mi je to da cujem neko mislenje i iskustvo sa bilo koji V.A.jer to mu daje generalnu karakteristiku o ozbiljnosti brenda...mada ima dosta razlike od modela do modela...Kako i da je posle duge istrage po forumu ne vidim bas da ima puno informacija o V.A.,tako da svacije mislenje je dobrodoslo.

Link to comment
Share on other sites

Ja lepo napisao da sam sluÅ¡ao "takve", a ne te koje su na slici! Jes' ti video da u donjem desnom uglu ima logo Cannuck audio? Ako ÄujeÅ¡ k'o Å¡to vidiÅ¡.... a ÄujeÅ¡ joÅ¡ gore ! :D

 

Aha.. znaci postavljas i laznjake pa se vadis kad te "procitaju"! 

Bio ovde jedan takav sa TAD Pioneer-om pa pobeze kad ga Milos provalio. :) Svako ima svog "Milosa"!  :D

 

Vidi... posle onog sto sam kod tebe cuo jos mi usi blago krvare a oci suze...   :P

Link to comment
Share on other sites

Aha.. znaci postavljas i laznjake pa se vadis kad te "procitaju"! 

Bio ovde jedan takav sa TAD Pioneer-om pa pobeze kad ga Milos provalio. :)

 

Vidi... posle onog sto sam kod tebe cuo jos mi usi blago krvare a oci suze...   :P

Ma nije to ništa, sada sam postigao zvuk kao kod tebe u sistemu D! Asus+ Logitech=Simasound! :D Ajd' laku noć dosta si njoke!

Link to comment
Share on other sites

Aha.. znaci postavljas i laznjake pa se vadis kad te "procitaju"! 

Bio ovde jedan takav sa TAD Pioneer-om pa pobeze kad ga Milos provalio. :) Svako ima svog "Milosa"!  :D

 

Vidi... posle onog sto sam kod tebe cuo jos mi usi blago krvare a oci suze...   :P

Daj nemojte biti toliko tajanstveni,recite bar od cega usi tako blago krvave,a oci suze :listen:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Emilio kakva su iskustva nakon mesec dana slusanja? Ako je proslo toliko?

Poz.,

G.

Golum na zalost jos nisam cuo kombinaciju,jer se jos nalazim u Parizu.U svakom slucaju ARC je proso dugi put  i srecno presao granicu i nalazi se na sigurnom.Ostaje mi samo da cekam kraj oktombra :( kad ce biti prva audicija.Do tada samo sanjarenje i iscekivanje kako ce se ARC i V.A upariti.

 

Pozdrav,E.

Link to comment
Share on other sites

Golum na zalost jos nisam cuo kombinaciju,jer se jos nalazim u Parizu.U svakom slucaju ARC je proso dugi put  i srecno presao granicu i nalazi se na sigurnom.Ostaje mi samo da cekam kraj oktombra :( kad ce biti prva audicija.Do tada samo sanjarenje i iscekivanje kako ce se ARC i V.A upariti.

 

Pozdrav,E.

Uh da sam bar vec to cuo,odma bih vas obavestio...:)

Link to comment
Share on other sites

A da imao sam priliku da cujem Viennne Acoustics Beethoven Grand(novija verzija) sa Unison Research Simfonia koji je mislim okolo 2x 30w i moje mislenje je da ih UR odlicno vodio,ali osetilo se da fali jos malo snage za donji spektar,t.e.basovi nisu bili dinamicni.Nadam se da moji ARC sa 2x50w  koji je puno dinamicniji pogotovo u basu zavrsiti posao.

Link to comment
Share on other sites

Golum na zalost jos nisam cuo kombinaciju,jer se jos nalazim u Parizu.U svakom slucaju ARC je proso dugi put  i srecno presao granicu i nalazi se na sigurnom.Ostaje mi samo da cekam kraj oktombra :( kad ce biti prva audicija.Do tada samo sanjarenje i iscekivanje kako ce se ARC i V.A upariti.

 

Pozdrav,E.

uuuh Emilio!!! pa kako zaspis nocu kad te ova nesreca spopala? Ja kad usviravam sistem i idem po druge sobe celo vreme mislim na njega i performansu,ali to su metre u pitanju,,,,a ti si par hiljadu...Ja te potpuno razumem.... :plakanje

Link to comment
Share on other sites

uuuh Emilio!!! pa kako zaspis nocu kad te ova nesreca spopala? Ja kad usviravam sistem i idem po druge sobe celo vreme mislim na njega i performansu,ali to su metre u pitanju,,,,a ti si par hiljadu...Ja te potpuno razumem.... :plakanje

Kako zaspim???Pa obavezno pre spavanje pustim ovo:

 

 

i procitam nekoliko foruma o Vienne i sanjam brate....

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije fer,mi smo se vec dogovarali za zvucnike a ti ih jos sviras!>po ko zna koji put....btw,,to sto lepo svira na jutubu su vec zvucnici a ne ARC kako ti mislis prijatelju ;-)

Ja pustam ovaj video da gledam virtualno ARC(kad ne mogu u zivo), a ne da ga  slusam...,BTW zvucnici su uvek u super stanju i cekaju na tebe... ;-)

Link to comment
Share on other sites

ajde bre!ko da je tebi prvi system , da se malo nasalimo . I mene zaista zanima kakva ce to biti magija? ako je ima ....onda whisky,ali iz Pariza!!!

Tacno nije mi prvi,ali prvi put sklapljam nesto sto nikada prije nisam cuo,tako da ako bude magije bice i whiski,ustvari bolje neki francuski konjak...:)

Link to comment
Share on other sites

A da imao sam priliku da cujem Viennne Acoustics Beethoven Grand(novija verzija) sa Unison Research Simfonia koji je mislim okolo 2x 30w i moje mislenje je da ih UR odlicno vodio,ali osetilo se da fali jos malo snage za donji spektar,t.e.basovi nisu bili dinamicni.Nadam se da moji ARC sa 2x50w  koji je puno dinamicniji pogotovo u basu zavrsiti posao.

 

VA su popravilu osetljivi zvucnici sa niskom i cesto nestabilnom impendansom zato im trebaju snazna i strujno potentna pojacala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...