Jump to content


Audio Research VS 55 +Vienna Acoustics Bethoven


emilio66

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo ga u prilog moj preampli Oakley Image s i nadam se da ce dati sve od sebe da se upari sa novim ARC VS55...mada sam svestan da ACR nije bas tolerantan sto se tice komponenti koji nisu u nagovom cenovnom rangu,ali sto da ne?Sinergija ja uvjek prisutna,pa ostaje samo da cujemo kakav ce da bude spoj...

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/gallery/image/1326-oakley-image-six/

Link to comment
Share on other sites

Moguće je, stiglo je sa nemaÄkog E-bay-a.Sada mi nije jasno,ti imaÅ¡ ACR ili Vienne ?

Sto te tako zbunilo?Imao sam Acr,ali prodao i kupio Veienne,samo fizicki nisu imali spoj sa ARC,gore navodim u kakvoj sam situacii,ali sigurno nisi procitao..,a i fotke su starijeg datuma...I ovo ACR-ARC,mnogo buni... :order

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam uspeo da negde cujem Oakley,a dosta sam citao 80-tih u Trend-u gde je autor tekstova o lampasima bio konstruktor tog preampa,bili su uzivanje za citati,i autor i casopis uopste.Odlican mi je i naziv ampa,prema konstruktoru J.Hrasticu.

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam uspeo da negde cujem Oakley,a dosta sam citao 80-tih u Trend-u gde je autor tekstova o lampasima bio konstruktor tog preampa,bili su uzivanje za citati,i autor i casopis uopste.Odlican mi je i naziv ampa,prema konstruktoru J.Hrasticu.

Oakley je super preampli koli ga koristim vec 3 godine i svim mogucim kombinacijama sa snagasima,koji su do sad svi bili tranzistorci,ali ovo je prvi put da kupujem izlaz lampas ARC,tako da ne znam sto ce jos da da u tom kombinacijom.Jedina mana mu je sto ima malo prenaglaseni sum,ali i su mi obecali da se i to moze srediti sa zamenu nekih kondezatora.Inace moji je onakav kako je izasao iz proizvodnje,znaci nista na njemu nije modifikovano ili radjeno,sem razume se promenu lampe.Osim toga je zacuvan u mint stanje.Od coveka od kojeg sam ga kupio bio je prvi vlasnik i licno je bio u Zagrebu da ga uzme.I dan danas ga ne moze prezaliti sto mi ga prodao i uvek me pita ocu li mu ga prodati.Ne Oakley ostaje kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao priliku da sluÅ¡am prvu verziju davnih osamdesetih.Koliko se sećam ta prva varijanta nije imala Äak ni ALPS potenciometar, Å¡to su ubrzo popravili, ali je svirala odliÄno(koliko su utisci iz tako davne proÅ¡losti merodavni).To je radilo sa Magnum MF150 monoblokovima i Proac Studio 1.Znam da sam tada bio fasciniran tom vrstom zvuka, brzinom dinamikom, otvorenošću, detaljima, prisutnošću zvuka u prostoriji, da ne spominjem dubinu i definiciju basa.Moram priznati da je to bio jedan od kjuÄnih uticaja na formiranje mog audiofilskog ukusa.Fascinacija takvim zvukom i njegovim kasnijim inkarnacijama me drži i danas

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao priliku da sluÅ¡am prvu verziju davnih osamdesetih.Koliko se sećam ta prva varijanta nije imala Äak ni ALPS potenciometar, Å¡to su ubrzo popravili, ali je svirala odliÄno(koliko su utisci iz tako davne proÅ¡losti merodavni).To je radilo sa Magnum MF150 monoblokovima i Proac Studio 1.Znam da sam tada bio fasciniran tom vrstom zvuka, brzinom dinamikom, otvorenošću, detaljima, prisutnošću zvuka u prostoriji, da ne spominjem dubinu i definiciju basa.Moram priznati da je to bio jedan od kjuÄnih uticaja na formiranje mog audiofilskog ukusa.Fascinacija takvim zvukom i njegovim kasnijim inkarnacijama me drži i danas

Uffffff.....kako si ga dobro opisao,svaka cast,ali steta je sto ga nemas u kolekcii,jel stvarno bi vredelo da se ima takav primerak u kucii da bude "uvek pri ruci".Moze se danas naci za 250 eura i savetujem svakome koji mu se pruzi prilka da je ne propusti da ga uzme.Ja sam moji platio 300 eura pre 3 godina,ali covek koji mi ga prodao je pravi manjak i sacuvao ga kao novi.Tako da imam preampli za 300 eura za koji smatram da moze super da se nosi i sa mnogo skuplijim preamplija.

Link to comment
Share on other sites

     Taj pomenuti Mozart se meni dopao.SluÅ¡ao sam ga kod Äoveka kome sam prodao Aragon 4004mkII i 24Sp preampTo je radilo jako dobro, brzo dinamiÄno, otvoreno sa obiljem detalja, iako je izvor bio neki bedni NAD.

     Isti dan sam kod drugog Äoveka to Äuo sa Audio Analog Donazeti snagaÅ¡em, neki stariji Counterpoint preamp i neki mambo džambo Theta transport+DAC, plus neka jeza od cifre Nordost kablovi, ne sećam se taÄno koji.Utisak je ostao isti, mada stoji jedna opaska,Äini mi se da je malo  komplikovan za pozicioniranje i da ne trpi malu sobu i blizinu zidova.Naime ima jako male bas drajvere, tako da je bas malo naduvan nekim drugim metodama( prosto reÄeno, da ne ulazim u silnu nauku), mene to zvuÄno potseća na trik koji je primenjen kod Dynaudio 1.4, a bas ima i sliÄan karakter, pa samim timi "problem".No to u ovoj klasi nije neka mana, sve u svemu jako dobar zvuÄnik,jedan od najboljih za te pare(nuÄ‘en mi tada, pre oko dve godine za 1000E, nov u ambalaži)i dobrim uparivanjem i pozicioniranjem može iz njega Äudo da se dobije.Žao mi je Å¡to nisam Äuo kombinaciju Mozart-Beard 35, a bio sam zvan.Mislim da je naÅ¡ kolega Å uca to sluÅ¡ao pa ako je voljan neka napiÅ¡e koju!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slušao Mozart Baby Grand...

 

     Taj pomenuti Mozart se meni dopao.

.Naime ima jako male bas drajvere...

 

Ne postoji Mozart Baby Grand.

Postoji Mozart Grand, Mozart Grand SE, Beethoven Baby Grand i Beethoven Baby Grand Symph. Edition.

Mozart nema bass drajvere tj ima jedan bass i jedan midbass drajver u 2.5 sistemskoj konfiguraciji  za razliku od Beethoven-a koji je full trosistemac i ima dva bass drajvera.

Koji si slusao, znas li? 

Link to comment
Share on other sites

Evo ovakav, kao na slici, a ti sad iz tri puta pogodi koji je! :P I sad si stao za jedno "baby" viška!

 

Jes' ti onaj što Milosava nazv'o Miroslav a znate se? ;) Ja lepo rekao da neću da ulazim u silnu nauku, meni tako rekli da se zove, a ja nisam proveravao, nije me interesovalo!

 

E sad Å¡to se drajvera tiÄe, ista stvar,  nisam proveravao, da li je dva basa ili bas i midbas, drajveri su isti, svejedno, mali je mali i nema pomoći! :D Bitno da to dobro svira, a to pokretaÄa teme i interesuje!

post-15694-0-64274300-1375220110_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Evo ovakav, kao na slici, a ti sad iz tri puta pogodi koji je! :P I sad si stao za jedno "baby" viška!

 

 

To je obican Mozart Grand koliko vidim sa slike, bass driver nema "spider cone". 

 

@edit

nije cudo sto ti se ucinilo da su osetljivi na pozicioniranje ako si ih slusao iz  perspektive iz koje si ih slikao.  :roll:

 

 

 

 

 

 mali je mali i nema pomoći!  :D

 

Dekishon kornishon! :D  

Link to comment
Share on other sites

Danas je ARC posle 2450 km voznji po autoputu,presao sve bivse YU republike  :rolleyes:   bezbedno stigao kod mene u kuci.Lepo je prosao MK granicu,bas sam srecan jer to me je dosta mucilo... :banana Zahvalan sam beskrajno mom drugu koji se prihvatio da sve to tako lepo izvede i stavi ga u auto.Retkost je to danas....mislim o ljudima,da ti ucine takvu uslugu.Svaka cast izuzetcima...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...