Jump to content


Infinity rsb


frajke

Recommended Posts

ZnaÅ¡ kako, "pristojna" je priliÄno nedefinisana kategorizacija, neÅ¡to Å¡to je pristojno za tebe ne mora da bude i za nekog drugog (i obrnuto).

pa poenta je dali svira lepo ili ne..... dali je neko imao iskustva sa tim pojacalom?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sony 300 DM

Harman  2000 DM :wave2

Aco, tako je možda i bilo onda, kada su bili taze, ali sada je to mislim sasvim drugaÄiji odnos. Verujem da nije viÅ¡e od 3 ili 4 prema 1.

A ako misliÅ¡ na H/K 680, samo da ti kažem da sam ga ja ganc novog platio DM 1.200 u sred Beograda, kod nekog Å¡vece sa Voždovca. Pakovanje neotvarano, ja sam otvarao fabriÄke peÄate.

Link to comment
Share on other sites

Aco, tako je možda i bilo onda, kada su bili taze, ali sada je to mislim sasvim drugaÄiji odnos. Verujem da nije viÅ¡e od 3 ili 4 prema 1.

A ako misliÅ¡ na H/K 680, samo da ti kažem da sam ga ja ganc novog platio DM 1.200 u sred Beograda, kod nekog Å¡vece sa Voždovca. Pakovanje neotvarano, ja sam otvarao fabriÄke peÄate.

Pa nema veze kako je sada,fabriÄka cena je bila tolika i razlika  je otprilike tolika ,taj Sony je Å¡to bi rekli obiÄna kanta.A dobro si onda proÅ¡ao jer su kod nas cene bile jaÄe nego vani.Kasnije sam i ja dobijao ureÄ‘aje po pristojnim cenama ali bez kutije ,samo u njegovoj kesi.Novo naravno.  recimo Marantz cd 67 za 500 DM

Link to comment
Share on other sites

Pa nema veze kako je sada,fabriÄka cena je bila tolika i razlika  je otprilike tolika ,taj Sony je Å¡to bi rekli obiÄna kanta.A dobro si onda proÅ¡ao jer su kod nas cene bile jaÄe nego vani.Kasnije sam i ja dobijao ureÄ‘aje po pristojnim cenama ali bez kutije ,samo u njegovoj kesi.Novo naravno.  recimo Marantz cd 67 za 500 DM

Aco, verujem ti na reÄ, poÅ¡to tog Sony-ja nisam sluÅ¡ao, pa ne mogu da ga komentariÅ¡em.

Oko H/K 680 - to je bilo mesec i po dana nakon prestanka bombardovanja, narod je bio ustravljen, niko niÅ¡ta nije kupovao, pa mislim da sam ga zato dobio. A sem toga, taj model je već u tom trenutku bio zamenjen Äini mise modelom 6800, Å¡to je sigurno ticalo na cenu.

Link to comment
Share on other sites

Aco, verujem ti na reÄ, poÅ¡to tog Sony-ja nisam sluÅ¡ao, pa ne mogu da ga komentariÅ¡em.

Oko H/K 680 - to je bilo mesec i po dana nakon prestanka bombardovanja, narod je bio ustravljen, niko niÅ¡ta nije kupovao, pa mislim da sam ga zato dobio. A sem toga, taj model je već u tom trenutku bio zamenjen Äini mise modelom 6800, Å¡to je sigurno ticalo na cenu.

 

Da li je HK model 6800 NAPREDAK U ODNOSU NA  680. Imao sam 6800 , sjajno pojacalo 

Link to comment
Share on other sites

Da li je HK model 6800 NAPREDAK U ODNOSU NA  680. Imao sam 6800 , sjajno pojacalo

Koliko se sećam, model 6800 je u stvari beo neka vrts 680 Mk.2, dakle neka dalja razrada postojeće baze. Tek je model 6900 imao drugaÄiju podlogu, a model 6990 je imao za 50% jaÄi izlazni stepen, ali njega na žalost nisam Äuo, pa ne mogu da ga komentariÅ¡em.

Link to comment
Share on other sites

Šuco, može jedno pitanje?

Evo, rekao si malo gore da je za tebe model 6800 bio "sjajno pojaÄalo" i da si ga imao.

E sada, meni nije jasno kako to da je bio sjajno pojaÄalo, a da si ga imao, dakle da ga viÅ¡e nemaÅ¡? Ako je bio sjajan, zaÅ¡to si ga menjao?

Nije neka provokacija, ali kada se meni neÅ¡to dopadne, bio to H/K 680 ili Yamaha CDX 993 CD ÄitaÄ, ja to ne menjam već zadržavam dok ne Äujem neÅ¡to Å¡to je po mom ukusu bitno bolje - tek onda razmiÅ¡ljam o zameni.

Link to comment
Share on other sites

Da li je HK model 6800 NAPREDAK U ODNOSU NA  680. Imao sam 6800 , sjajno pojacalo 

 

Koliko se sećam, model 6800 je u stvari beo neka vrts 680 Mk.2, dakle neka dalja razrada postojeće baze. Tek je model 6900 imao drugaÄiju podlogu, a model 6990 je imao za 50% jaÄi izlazni stepen, ali njega na žalost nisam Äuo, pa ne mogu da ga komentariÅ¡em.

Stvar je obrnuta, HK 680 ( 1995. god.) je naslednik HK 6800 (1990. god.).

Zatajilo pamćenje starim asovima.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Stvar je obrnuta, HK 680 ( 1995. god.) je naslednik HK 6800 (1990. god.).

Zatajilo pamćenje starim asovima.

:wave2

Koliko se ja sećam, prethodnik 680 je bio 665 vxi. Svi Äetvorocifreni brojevi na vrhu ponude su doÅ¡li posle, da bi sada opet bili vraćeni nadole u trocifrene, na primer model 980.

Link to comment
Share on other sites

In der Ausgabe 6/1990 von Stereplay wurde die HK 6800 getestet und bekam das Prädikat Spitzenklasse 1 verpasst. Die Stärke soll ganz klar die Stromspendierfähigkeit sei. Mit ein Paar T+A 230 soll`s damals jedenfalls keine Probleme gegeben haben. Und der Neupreis soll bei 2000DM gelegen haben. Letztlich wurde er vom Sony TA F830ES (spitzen Verstärker) geschlagen. Ein wunder ist das jedenfalls für mich nicht, den ich liebe Sonys ältere Verstärker. Vor Allen der 800es ist für mich ein Überflieger der aktuelle High End AMP noch einiges beibringen kann.

 

Izmedju ostalog kaže, da je HK 6800 u uporednom testu potuÄen od Sony 830 ES..

Link to comment
Share on other sites

In der Ausgabe 6/1990 von Stereplay wurde die HK 6800 getestet und bekam das Prädikat Spitzenklasse 1 verpasst. Die Stärke soll ganz klar die Stromspendierfähigkeit sei. Mit ein Paar T+A 230 soll`s damals jedenfalls keine Probleme gegeben haben. Und der Neupreis soll bei 2000DM gelegen haben. Letztlich wurde er vom Sony TA F830ES (spitzen Verstärker) geschlagen. Ein wunder ist das jedenfalls für mich nicht, den ich liebe Sonys ältere Verstärker. Vor Allen der 800es ist für mich ein Überflieger der aktuelle High End AMP noch einiges beibringen kann.

 

Izmedju ostalog kaže, da je HK 6800 u uporednom testu potuÄen od Sony 830 ES..

Moguće je, posle ovoliko godina nije baÅ¡ teÅ¡ko pobrkati malo lonÄiće na ovom ili onom modelu.

Sva sreća da nije reÄ o Sony modelima, to je tek ludilo. :P

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

da ne bih otvarao novi topic postavicu pitanje ovde... da se nadovezem na postojecu raspravu. Imam Infinity RS5001 E kutije (http://www.infinity-classics.de/models/Reference-x001-E-series-1989/RS-5001-E/body_rs_5001_e.html), trenutno ih slusam na smesnom pojacalu, Sony TA-F 220 iz 93ce godine... i definitivno moram da menjam isti za jace i kvalitetnije. Probao sam kutije sa Luxman 103 ili bese 105 sad da me ubijete nisam siguran (samo znam da je iz prve serije), ali sam se razocarao u zvuk. tj. nije mi legao ... mnogo mekan, cak i previse za moj ukus. Ono sto sam zakljucio i procitao svuda po netu i sto su me savetovali je da za njih trebaju ostrija i jaca pojacala Sony ili HK. Gledam ovih dana da uzmem neko i zamenim staro sa recimo Sony TA-F 690ES ili Sony TA-F 650 esd (sa digitalnim ulazima), a kao alternativu mozda bih pogledao i neki Harman/Kardon. Moje je pitanje koji HK, Sony, Yamaha ili neki dr. za oko 200E preporucujete za ove kutije. Da li je neko slusao ove kutije sa nekim pojacalom i da je to zvucalo stvarno dobro. 

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi ti legao dobro Technics SU V 3,45w na 8 w..slušao ih sa RSb i e iz iste serije lepo svira ima topline odnosno transparentnosti ipak je to A klassa!

ili HK 650 50W ali je ono nešto tvrđe od TeCHNICSA

a HK 650 sam posedovao...sa B&W kutijama DM 1400...dobra stara vremena!

:thumbsup2  :wave2

Link to comment
Share on other sites

G.struja nije A pura ali je prostija sa konstantnim protokom kao da je A pura ,daklem neÅ¡to niže jaÄine struja(A)

Lepo to svira i trebalo bi ga posluÅ¡ati u roj kombinaciji... ;-)  :wave2

PS Za podne Infinity 5001 bi ti pteporuÄio isto tehnics pojaÄalo,to sam isto sluÅ¡ao.,lepo svira sigurno je dosta bolje od RSB sa SU V 3..

Link to comment
Share on other sites

...... Technics SU V 3,45w na 8 w...... ipak je to A klassa!

To Technics-ovo A nema ni grama od prave A klase.

Ne unosi zabunu kod onih koji su manje verzirani u audio tehniku. :order

PojaÄala u pravoj A klasi se mogu nabrojati na prstima jedne ruke. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Ko je pogledao specifikaciju zvucnika video je da kutije rade na 6 oma i da su za snagu od 25-125 W. Moj sadasnji Sony TA-F 220 ima max 2x80W na 4 oma, 20 godina poprilicnog rada, a pojacalo sa ovim zvucnicima na pola snage odlazi u distorziju i zvuk se raspada totalno... Znaci treba mi neko jako i ostro pojacalo koje pase na njih, jer sa mekanim ocajno zvuce. Jos neki predlog? Neki bolji Technics bi mozda i svirao dobro... ali sam nesto odbojan prema njima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pre dva tri dana sam uzeo sony f220 na probu i izgleda da tu nesto ne stimuje pri maloj snazi na 1-2 na potenciometru se greje i nema lep zvuk predhodni slabiji sony f190 mi je radio za 2 klase bolje i nije se grejao tako da jos uvek tragam za pojacalom...... :order

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...