Jump to content


Najgori komad hi-fi opreme koji ste imali (ili još imate)


talichni

Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije OK sto se termin 'teorija' koristi u negativnom smislu kao demagogija.

Teorija je znanje, a neka manjina voli znati ponesto iz tehnickog aspekta hobija. Sistem, usi, emocije, racio. Naravno ne treba preterivati i konstantno ponavljati se u krugu kao u ucionici.

Protiv onoga koji poseduje nekakvo Ävrsto znanje će uvek biti oni koji ga ne poseduju.

LiÄno, smatram da teorija sama za sebe nema bilo kakvog znaÄaja samo onda kada se ne može pretoÄiti u praksu, odnosno ako je praksa ne potvrÄ‘uje. Ni mene ne zanima teroija poluprovodnika ako se odnosi na neki imaginarni model koji u praksi joÅ¡ ne postoji.

Ali me zanima kada se praksa, posebno ona za moje pare, umeÅ¡a u to. Jedini komad opreme koji posedujem u kući koji sam kupio na liÄnu preprouku Äoveka Äiji ukus dobro pozajem već godinama i sa ukusom jako sliÄnom mome je ovaj NAD C 565BEE CD ÄitaÄ Å¡to ga kupih pre mesec i po dana i sa kojim sam zaista prezadovoljan. Ja inaÄe niti volim, niti poÅ¡tujem firmu NAD, za mene su oni samo joÅ¡ jedna "hoću i ja, hoću i ja" firma, ali je oÄigledno preporuka to prejahala - i dobro je Å¡to je tako. SVE ostao sam kupio tako Å¡to sam prvo nabavio servisnu Å¡emu, zvirnuo u nju, konstatovao da nema nekih "custom" delova koji su nezamenljivi i tek onda to kupio. I do sada, nije mi se desilo da mi je iÅ¡ta otkazalo a da nisam imao rezervni deo ili "na lageru", ili ga nisam mogao naći i kupiti u roku od 24 Äasa.

Oko emocija - totalno se slažem. Ako meni neÅ¡to zvuÄi hladno i sterilno, ma koliko precizno bilo, ne zanima me. Svesno ću žrtvovati apsolutnu tehniÄku korektnost u korist emocija, ponekada znajući zaÅ¡to je to tako, a ponekada ne.

Link to comment
Share on other sites

Oko emocija - totalno se slažem. Ako meni neÅ¡to zvuÄi hladno i sterilno, ma koliko precizno bilo, ne zanima me. Svesno ću žrtvovati apsolutnu tehniÄku korektnost u korist emocija, ponekada znajući zaÅ¡to je to tako, a ponekada ne.

 

... Äek-Äek, stani malo!!! NećeÅ¡ hladno i sterilno, hoćeÅ¡ emocije, a propagiraÅ¡ tranzistorska pojaÄala i digitalne izvore? Hmmm  :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Sjebavas teme, dosadan si.

Sigurno si sve u pravu ali dosadan si.

Kako to ne vidis? Sta te sprecava da to vidis? Opasan egocentrik jesi, ali nisi toliko glup da to ne vidis. Znaci interes... Batali covece. I ona ideja o skupljanju svih dvv postova u jednu temu, stvarno ajde vise.

Link to comment
Share on other sites

... Äek-Äek, stani malo!!! NećeÅ¡ hladno i sterilno, hoćeÅ¡ emocije, a propagiraÅ¡ tranzistorska pojaÄala i digitalne izvore? Hmmm  :wacko:

Izvini, ali je ne propagiram bilo Å¡ta, sem liÄne informisanosti. Iskreno, puca mi prsluk Å¡ta će ko da sluÅ¡a kod kuće, ja imam svoje i mene to zadovoljava. Ali nisam slep ni na prednosti, ni na mane, svih tekućih vodećih filosofija audio tehnike, od cevi do digitalija, i ne bojim se to da kažem glasno.

A u životu sam se nasluÅ¡ao ureÄ‘aja koji su sjajno radili i sa cevima, i sa tranzistorima, i sa FET/MOSFET-ovima, diskretnih i hibridnih. TakoÄ‘e sam se nasluÅ¡ao mnogo viÅ¡e ureÄ‘aja koji su zvuÄali osrednje ili ne dobro takoÄ‘e u svim navedenim tehnikama.

Link to comment
Share on other sites

Jesam, sramota me bilo da stavim sliku Jiroemun Kimura-e :) . Hteo sam reći da sa wi-fi tehnologijom kad pustiš Chuck Berry ispred tebe se stvori 3D hologram Halle Berry...

OÄito nisam uspeo. To mi je palo na pamet zato Å¡to je to taÄno kao i ono da samo preko gramofona sve zvuÄi toplo i umilno i budi emocije.

Link to comment
Share on other sites

Nije stvar u 4-bita vec u pracenju trendova. Sta ce ti vise ti veliki zvucnici,Karani,Marantzi i ostalo. Vreme je kompaktnih,malih masina sa I-pod dockovima i malim zvucnicima. Pomisli koliko bi ti kvadrata stana ostalo na raspolaganju kada bi te velike sprave izbacio iz kuce? Skoro se ovde vodila polemika da je mini-linija Denon (ili sl.) bolja od svega zajedno sto i ti i ja imamo,pa ti sad vidi.... Hajde lepo priznaj da sam u pravu i da prekinemo vise te dosadne razgovore sta je bolje!!! :1038:  :)

Link to comment
Share on other sites

Bolji izvor zvuka od PC+vrhunskog streamera dosad nisam cuo,daleko bolje od CD-a i u nivou vrhunskog gramofona sa prednostima oba.Sve to to sa muzickim materijalom koji je svako od nas cuo bar 100 puta,a ne nekim namestaljkama.Jedini problem je u nenormalno visokoj ceni,a jos vise u glavi koja  ne moze da prihvati nove slusalacke navike.Nas ce nacin slusanja muzike izumreti kao i dinosaurusi vec sa nasom decom,a nase je da se otimamo kol'ko mozemo.Ja priznajem da sam nepopravljivi vinil ovisnik i necu svoje slusalacke navike nikad menjati, ali da streaming tehnologija uopste nije  zvucno naivna imao sam prilike da cujem.

Link to comment
Share on other sites

Izvini, a šta će mi to? Da slušam 4-bitni komprimovan program?

Pa već imam tjunere sa kojih uglavnom to i dobijam, playliste sa domaćih radio stanica.

 

Ipak mislim da mi ovde razmatramo FLAC-ove, i high-res fajlove a ne MP3 play liste emitovane preko srpskih FM radio stanica.

 

Slažem se sa Sondekom da je vrhunski streamer jako jako dobra opcija za vrhunski zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Nije stvar u 4-bita vec u pracenju trendova. Sta ce ti vise ti veliki zvucnici,Karani,Marantzi i ostalo. Vreme je kompaktnih,malih masina sa I-pod dockovima i malim zvucnicima. Pomisli koliko bi ti kvadrata stana ostalo na raspolaganju kada bi te velike sprave izbacio iz kuce? Skoro se ovde vodila polemika da je mini-linija Denon (ili sl.) bolja od svega zajedno sto i ti i ja imamo,pa ti sad vidi.... Hajde lepo priznaj da sam u pravu i da prekinemo vise te dosadne razgovore sta je bolje!!! :1038:  :)

Jes' vala, u pravu si, brate Goxi. Samo gubim vreme sa nekim tamo linearnostima, neutralnostima i drugim tima.

Evo Äitama sada ovde, informiÅ¡em se, streamer brate bolji od originala, toliko dobar da ga ni autor ne bi prepoznao koliko je dobar.

I Å¡to pravo kažeÅ¡, Wi-Fi, lako bih mogao i klonju da ozvuÄim, o kuhinji i kupatilu da i ne govorim. More, i Å¡pajz, kad je beg bio cicija?

Nego reci mi, ti imaš više iskustva, mogu li nekako i HP laser u to da uvežem za još veću rezoluciju, i on je Wi-Fi? I ima HQ režim rada? To bi tek bilo vrhunsko, špic, ful ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...